Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hellwor/public_html/gamez/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
fifa 2011 oyun tanıtımı « Gamez

fifa 2011 oyun tanıtımı olarak etiketli yazılar

FIFA 2011’in Kapak Yıldızı Belli Oldu

Merakla beklenen FIFA11’in çıkmasına sadece birkaç ay kaldı. Yeni oyunun kapak yıldızı da EA Sports tarafından açıklandı.
Electronic Arts, Real Madrid’in başarılı orta saha oyuncusu Kaka’nın EA SPORTS FIFA 11 kapağında yer alacağını açıkladı. 28 yaşındaki Brezilya’lı futbolcu popüler spor oyununun küresel reklamlarında, pazarlama ve promosyon kampanyalarında boy gösterecek. Kaka, FIFA 11 kapaklarında kullanılacak 17 futbol yıldızından biri. 1 Ekim’de Avrupa ve Asya’da piyasaya çıkacak olan FIFA 11’in bölgelere özel kutu kapaklarında Kaka’ya diğer ülkelerden futbol yıldızları eşlik edecek.
Ricardo Izecson dos Santos Leite, ya da bilinen ismiyle Kaka, neslimizin en büyük futbol yıldızlarından biridir ve 2007 yılında Altın Top ve FIFA Yılın Futbolcusu ödüllerini kazanmıştır. 2009-2010 sezonunda Real Madrid formasıyla 22 maçta 8 gole imza atmıştır.
FIFA serisinin büyük bir hayranı olduğunu belirten Kaka,” FIFA 11’in kutu kapağında yer alacak olmak benim için çok büyük bir onur, özellikle de bu muhteşem oyunun önceki kutu kapaklarında ne kadar büyük futbolcuların bulunduğunu düşündüğümde bunun daha iyi farkına varıyorum” dedi.

Fifa 2011’den İlk Detaylar

2009 / 2010 sezonunu hem saha içinde, hem de saha dışında lider olarak tamamlayan FIFA serisi, 2010 / 2011 sezonuna çok daha iddialı ve eksiklerinden arınmış bir şekilde hazırlanıyor.

Electronic Arts, serinin yeni oyunu FIFA 11 ile ilgili ilk bilgi ve görselleri basınla paylaştı. FIFA 10’dan 2010 FIFA World Cup South Africa’ya geçerken atılan adımlardan daha fazlasını atacak olan yapımcılar, ilk olarak futbolcuların gerçekliği ve kişisel özellikleri üzerine çalışmalar yürütüyorlar. “Personality+” adı verilen yenilik sayesinde futbolcuları çok daha gerçekçi kılmayı hedefleyen yapımcılar, oyuncuların profillerini 36 yetenek ve 57 kişisel özellik yelpazesiyle hazırlıyorlar. Bu çalışma için EA Sports bünyesinde 1700’ün üzerinde gözlemci ve editör görev yapıyor. Yapımcıların hedeflerinden biri de yeni vücut hareketleri ve oyuncu modellemeleri sayesinde her oyuncuyu birbirinden ayırt edilebilir farklılıkta göstermek.
FIFA 11, “Pro Passing” adı verilen geliştirilmiş pas sistemine de sahip olacak. FIFA 10’daki gibi seri ve “pinpon tarzı” paslaşma olayının gerçekçiliğe darbe vurduğunu fark eden yapımcılar, farklı etkenlerin (Gamepad özellikleri, oyuncu yetenekleri, oyuncuların sahadaki konumları, oyuncuların üzerindeki baskı gibi.) değişkenlik sağladığı bir pas sistemi geliştiriyorlar. Bu sistemde hatalı kararlar vermemiz ya da baskı altında zor yerlere pas atmaya çalışmamız, pasın gidişatını ve rotasını negatif yönde etkileyecek. Öte yandan yetenekli futbolcularla falsolu paslar da atabileceğiz.