Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hellwor/public_html/gamez/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Call of Duty « Gamez

Call of Duty olarak etiketli yazılar

Call of Duty: World at War

Call of Duty: World at War veya resmi olmayan adıyla Call of Duty 5 Treyarch tarafından Microsoft Windows, Nintendo DS, PlayStation 2, PlayStation 3, Wii ve Xbox 360 için geliştirilmiş ve Activision tarafından da yayınlanmış Birinci Şahıs Nişancı türünde bir bilgisayar oyunudur. Call of Duty serisindeki eklenti paketleri dışındaki beşinci oyundur. Oyunun kurgusu bir önceki oyun olan Call of Duty 4: Modern Warfare’in günümüz kurgusunun ardından yeniden 2. Dünya Savaşı’na dönmüştür. Oyun, Microsoft Windows, PS3, Wii ve Xbox 360 sürümlerinde Pasifik Cephesi’ne ve Doğu Cephesi’ne odaklanmıştır. İsmi, oyun ayrıntıları ve tahmini çıkış tarihi 23 Haziran 2008’de duyurulmuş ve oyun dünya çapında 11 Kasım 2008 ile 14 Kasım 2008 tarihleri arasında piyasaya sürülmüştür. Bir Windows Cep telefonu sürümü ve PS2 ile Nintendo DS için olay dizisi değişik olan sürümler Glu Mobile tarafından geliştirilmiştir fakat kurgusu yine 2. Dünya Savaşı’na yöneliktir. Oyun Call of Duty 4’ün oyun motorunun geliştirilmiş sürümünü kullanmasıyla birlikte ses efektlerindeki gelişimi artırılmıştır.
PC,Xbox 360 sürümlerindeki oyun konusu Birleşik Devletler, Japon İmparatorluğu, Sovyetler Birliği ve Nazi Almanyası’nın katılmış olduğu 2. Dünya Savaşı’nın Pasifik ve Doğu Avrupa’daki ilk savaşlarına yoğunlaşmaktadır. Bir Marine Raider’ın (Deniz Kuvvetleri Akıncıları) ve bir Kızıl Ordu askerinin gözünden olaylar seyretmektedir ve Makin Adası Baskını, Stalingrad Savaşı, Peleliu Muharebesi, Seelow Tepesi Muharebesi, Okinawa Savaşı ve Berlin Muharebesi’nı kapsayan birçok tarihi savaş temel alınmıştır. Oyunun çok oyunculu bölümü çeşitli oyun modları ve ilk olarak Call of Duty 4’te uygulanmaya başlanan, oyuncu ilerlemeler kaydettikçe ek silah ve ödüller açan bir seviye sistemi içermektedir. Call of Duty serisine yeni eklenen özellik olan Kooperatif Mod, dört çevrimiçi ve iki çevrimdışı oyuncuyu desteklemektedir.

Oyun ABD’de 1.41 milyonun üzerinde satarak 2008 Kasım’ın en çok satan ikinci oyunu olmuştur ve Call of Duty 4 ile karşılaştırılacak olursa ilk haftasında Birleşik Krallık’ta ikinci kez çok kopya satarak Birleşik Krallık’ta en hızlı satan üçüncü bilgisayar oyunu haline gelmiştir. Çok çeşitli eleştiriler almıştır. Bazı eleştiler oyunun yeniden 2. Dünya Savaşı temasına dönmesini Call of Duty 4’ün devamı niteliğinde olmaması nedeniyle olumsuz karşılamıştır, buna karşın diğer eleştiriler savaşın karanlık ve metanetle dolu yüzünü yansıttığı için oyunu övgüyle karşılamışlardır. Aynı zamanda hikâyedeki bazı önemli olaylarlar görülmeksizin yıllarda atlamalar nedeniyle eleştirilse de yeni kooperatif mod sayesinde eleştirmenlerden tam not almıştır.

Yeni Call of Duty Geliyor


PC ve konsolda dünyanın en çok satan oyun serilerinden birisi olan Call of Duty, geçtiğimiz yıllarda iki dala ayrıldı. Klasik seri II. Dünya Savaşı teması üzerinde ilerlemeye devam ediyor.

Call of Duty oyunları, özellikle de II. Dünya Savaşı konulu oyunlar gişede büyük başarıya imza atan filmlerden büyük miktarda esinleniyor. En son Call of Duty: World at War‘da Enemy at The Gates filminden tanıdık sahnelere rastlamak mümkündü.

Serinin yeni dalı ise, boynuz kulağı geçer misali II. Dünya Savaşı’nı unutturan Modern Warfare oldu. Modern dünyada, terör ve anti-terör operasyonlarını, dünyanın sıcak çatışma bölgelerini ve üst üste örülmüş komploları ekrana taşıdı.

Şimdi seriyeüçüncü bir dal ekleniyor! VG247’ye göre yeni Call of Duty oyunu yolda…

Trenchyard‘ın geliştireceği söylenen en son Call of Duty oyunu ise Vietnam savaşını konu alacak. Sabahları uyandığında Napalm kokusunu sevenlere duyurulur.

Klasik Call of Duty ile Modern Warfare arası bir dönemde geçen oyunu geliştirmek üzere eleman alım ilanları verildi bile. Açık açık söylenmese de Activision‘un Vietnam dönemi Rock’n Roll parçaları lisanslamaya başladığı aktarılıyor.

Dedikodular doğru çıkarsa, ki büyük olasılıkla doğru çıkacak, oyuncuları farklı bir tarihi dönemi konu alan, taze ve etkileyici bir FPS bekliyor olacak. Özellikle en son Call of Duty oyunu olan Modern Warfare II’nin büyük başarısı,beklentilerin oldukça yüksek olmasına sebep oluyor…

Call Of Duty Wall Hack

Call of Duty wall hack dosyasıdır…

İndirmek İçin:

http://rapidshare.com/files/87935337…kv1.5.zip.html

Call of Duty 4 Modern Warfare 1.7 yaması

Infinity Ward, geçtiğimiz yılın en iyi FPS oyunlarından bir tanesi olan Call of Duty 4: Modern Warfare’i 1.7 versiyonuna yükselten yamayı yayımaldı. Oyunun çoklu oyuncu modunda görülebilen bazı hataları gideren 37 MB’lık yamayı buradan indirebilirsiniz.

Yada buradan indiriniz;

İndirmek İçin >>Tıklayınız<<

Call Of Duty 5 – Fragmanı Yayınlandı

Activision firmasından yapılan açıklamaya göre COD5′in yapımına başlandığı ve önümüzdeki dönemlerde resmen duyurulacağı belirtiliyor. Henüz oyunun detayları hakkında net bir bilgi yok fakat, oyunun yapılmakta olduğu kesinleşti. Zaten böyle güzel bir serinin devamının geleceği de beklenen birşeydi. Cod serisi her zaman güzel olmuştur.

Call Of Duty 5′in hakkında bilgiler;

Call of duty 4′ün açılısında yorum yapan Stevy Corce röpörtajda;

-Bu oyun 2008 kasım ayında çıkartılacak.Çok güzel grafikleri müthiş bir oyun.

-Call Of Duty 4 ABD ile Irak arasındaki savaşla ilgili idi.Peki ya Call Of Duty 5 ne ile ilgili olacak?

-Call Of Duty 5 ABD, PKK, Türkiye arasında geçecek bir savaş.

-ABD ile Türkiye birleşerek PKK’ya karşı savaşacak.Oyunu ABD ile Türkiye kazanacak.Ve çok değişik sahnelerle karşılaşacaksınız. dedi.