Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hellwor/public_html/gamez/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
oyun bilgileri « Gamez

oyun bilgileri olarak etiketli yazılar

Swon6

İlk Türk Uzay Oyunu Swon6

On line oyun sektörünün ilk Türk uzay oyunu olan Swon6’da, (Sistem Harikaları 6) çok uzak bir galakside kariyerine başlayan dünün tecrübesiz komutanları efsane yazıyor.

Yoğun rekabetin yaşandığı Internet tabanlı On line oyun piyasasında Türklerin de var olduğunu göstermek için yola çıkan Emibel Ltd ve Arma Teknik Ltd. yıllardır Türkiye’de oynanan on line oyunlardaki yabancı oyun kavramları karşısında on line oyun piyasasına getirdiği yenilikler ve yeni açtığı Evren’ler ile oyun sektörünün standartlarını yeniden belirliyor.

Yüzde 100 Türk sermayeli ve Türkçe oynanan Swon6 on line uzay oyun olarak, uzun ve yorucu çalışmaların ardından Ekim 2008’de “Open Beta” sürümünü Türk kullanıcılarının beğenisine sundu. Deneme sürümü sonrasında 17 Şubat 2009 tarihinde “Swon6 1. Evren” olarak yayın hayatına başladı ve 6 Nisan 2009’da “Swon6 Evren 2” açtı. Yoğun ilginin artarak devam etmesi üzerine ekim ayı içersinde “Swon6 Evren 3” açıldı.

Online uzay oyunlarında bir ilk : Havadaki savaşlar….
Hiç bir online uzay oyununda olmayan ve daha önce denenmemiş havadaki savaşlar modülü, Swon6 ile gerçekleşiyor. Uzaydaki yaşamın eskisi kadar güvenli olmadığı Swon6′ da filoları havada tutmakveya düşman gezegenlere saldırmak çok daha tehlikeli olacak.
Havadaki savaşlar modülü ile sizlere yaklaşan düşam filosuna filo roketleri ile saldırı yapıp onları zayıf düşürebilecegiz gibi düşman daha gezegenimize gelmeden filomuzu düşmana dogru gönderip onları uzayda seyir halindeyken yok edebilirsiniz ya da dostlarınızın da arkasını kollayarak onlara saldırmaya cesaret etmiş düşmanlara havada süpriz ataklar yapabilirsiniz…

Swon6’da kendi kaderinizi çiziyorsunuz…
Galaksinin bir köşesinde kariyerlerine başlayan oyuncular, gezegenlerinin sahip oldukları zenginlikler ve oyuna adını veren “wonderlar” (harikalar) sayesinde oyunda ilerliyorlar. Kaynaklarını kendi hedefine göre “iyi” ya da “kötü” yönde planlayıp geliştirerek kendi kaderlerini çiziyorlar.
Mevcut kaynaklarının yanı sıra, zamanla gerçekleştirekleri bilimler, buluşlar ve stratejiler ile kendilerini savaşçı, ekonomist veya gezegenci olarak geliştirebiliyorlar. Yaptıkları bilimsel araştırmalara göre yeni gemiler ve savunma silahları üretip, yeni koloniler kurabiliyorlar.

Oyun Videosuna buradan uLasabilirsiniz ..

Heroes of Might & Magic V

Daha önce herhangi bir oyuna inceleme hazırlarken bu kadar çaresiz kalacağımı aklımın köşesinden geçirmezdim. Biraz şaşkınlıktan birazda mutluluktan beni böylesine bitap düşüren bir başka oyun daha yoktur, eminim. Neden böyle olduğu az çok belli aslında. Bir dönem benim için “oyun” kavramını altüst eden bir mevzuu hakkında inceleme hazırlamaya çalışmak bunun tek sebebi. Bir süre Word ekranına baktıktan sonra aslında bütün bu olanların benim için bir sınav olduğunu anlıyorum. Yanlış ya da doğru yok ama. Sadece işi başarabilmek ve başaramamak var. Yalnız bu saatten sonra, bu kadar zaman sonra ne üretebildiğimi biliyorum. İşte bu yüzden girişi yazmayı en sona bıraktım. İncelemeyi kabul ettiğim andan itibaren beni bu kadar çok korkutmasını ancak böyle açıklayabilirdim. Şu ana kadar yazdıklarımı mazur görün. Aklımdan geçenleri düzeltme yapmadan direk kaleme söylüyorum. Anlatmaya çalıştığım şu: Heroes’li ya da Heroes’siz, Might and Magic… İyi ki varsın… Tamam, uzatmıyorum artık oyuna dönelim.

Bu tür geçmişi derin olan oyunların yeni versiyonları hakkında yazı hazırlarken maziyi irdelemek gerçekten çok hoşuma gidiyor. Oyun hakkında klişeleşmiş cümlelerle inceleme yapmaya geçmeden önce Homm (böyle kısaltmak bence daha yakışıklı) içinde aynı şeyi yapmak istiyorum izninizle. Bağımlılık yapan oyunlar listesinin başlarında yer aldığına inandığım Homm serisinin geçmişi hakkında aslında sayfalar dolusu bir sürü abartı şey yazılabilir ama işimiz o olmadığı için merak etmeyin çok uzatmayacağım. Fakat önce bir şey itiraf etmek istiyorum. Ben geçmişi çok öncelere dayanan bir Homm fanı değilim. Seriyle ilk tanışmam hatta Might and Magic olayıyla ilk tanışmam 1999 yılında Homm III ile oldu. Daha öncesinde sadece isim olarak bildiğim serinin benim üzerimde yarattığı ekti direk ilk görüşte aşk olmuştu. Doğrusunu isterseniz M&M evrenini bana ilk tanıtan oyun Might & Magic XI’e kadar bağırsak gibi uzayan diğer seri olduğunu söylemem lazım ama bu kadar uzamasını hiçbir zaman anlamadığım M&M’lerden kalan pek fazla güzel anı ya da hatıra hatırlamıyorum. Benim için her zaman alelade bir oyun deneyimi yaşatan seri bu yüzden evreni tanıyıp, benimseten adresler değildir. Neyse konumuz bu değil ama Dark Messiah çok iyi olacak inşallah (veya oldu). Homm III ile birlikte evrene asıl adımlarımı attıktan sonra bundan önceki yapımları da deneme fırsatı buldum. Her birinden aldığım zevk farklı olsa da beni en çok etkileyen Homm III oldu. Tamam, hikâye kısmını bırakıyorum. Herkes eminim benim kadar bilgi sahibidir. Tabii merak edenleriniz de olabileceğini düşünerek seriye birde benim icadım “oyunoloji” olarak bakalım.

Tomb Raider Underworld

Trademork sitesinde yayımlanan habere göre Eidos Interactive, Tomb Raider Underworld isminin patentini aldı. Eğer bu haber doğruysa 8. Tomb Raider’ın ismi Underworld olacak. Oyunun konusu ise Legend dışına itilmiş Maya Mitolojisi olacak.

Call of Duty 4 Modern Warfare

Ancak hafta sonları 2 saatimi ayırdığım muhteşem oyun serisi call of duty 4  den biraz da olsa bahsetmek istiyorum. Oyunu bugün itibariyle bitirdim ve diğer serilerine göre oldukça başarılı buldum. Savaş tamamen günümüz koşullarına uyarlanmış ve içinde bulunduğumuz orta doğuyu anlatan tipik amerikan bakışı olmuş. Oyunun grafik ve yapay zekasına söylenecek hiçbir söz yok, gerçekten muhteşem olmuş. Pembe dumanda bir okadar başarılı tabi ölüm ve düşme hareketleride çok gerçekci olmuş. Oyunun henüz oynamayanlara şiddetle tavsiye ediyorum. Ancak konu iti bari ile biraz zayıf buldum. Gene amerika dünyayı kurtarıyor ve orta doğudan nükleer başlıklı füzeler fırlatılıyor, hep aynı senaryo. Gerçek savaşta bulamadıklarını bu sefer oyun içerisinde aramak istemişler. Oyunu henüz edinemeyenler için birkaç ipucu verebilirim. Şuradaki siteden oyuna erişebilirsiniz tabi daha birçok oyunda cabası, ancak crack için bir hayli aramanız gerekiyor çünkü hiçbir crack uymuyor. Ancak sizler için bu sorununda bir çözüm yolunu gösterebilirim. Mesaj yoluyla gereken ilacı verebileceğim linkten temin edebilirsiniz. Oyun yaklaşık olarak 6.28 GB ve buda benim 2 günümü aldı, ama oyun okadar muhteşemmki bir okadarda değdi diyebilirim.