Crowbar : Yakından düşmanlarınızı etkisiz hale getirmenize yarar, Hs vurunca 75 normal hasarı 25 Tir.(Levye)
Glock : En basit silahlardan biridir , Uzaktaki rakiplere sol tuşla atarsanız sekmeden hedefe ulaşır , sağ tuş daha seri fakat sektirerek sıkar , Yakın çatışmalar için idealdir. Hasar > hs 36 , normal 12(su tabancası)
Magnum : Dürbün özelliği olan , sık kullanılan silahlardan biridir . Hasar > hs 120 , normal 40(magnum)
Mp5 : Orta mesafeli çatışmalar için en ideal silahtır , seri şarjör doldurabilirsiniz , 50 mermisiyle ideal bi tarama ile 5 rakip bile vurabilirsiniz , Hasarı glock ile aynı > Hs 36 , Normal 12 dir.(taramalı)
Shotgun : Özellikle saklanma taktiklerinde , birden duvar diplerinden çıkmalarda ve lj(uzun zıplama) ile atak yaparak saldırmada işe yarar , sol tuş özelliği daha az hasar verir fakat daha seri atmanızı sağlar ,sağ tuşta 6 mermi ateş eder , her birinin hasarı 20 dir , Solda 12 mermi isabet eder . Hasar > Hs sol 360 , hs sağ 720 ,(pompalı)
Crossbow : Özellikle uzak çatışmalar için kullanılır , yetenekli oyuncular bu silahla rahatla frag toplayabilirler , normal hasarı 120 hs hasarı 360 dır.(ok)
Rpg : Yüksekten alçak mesafelere atıldığında daha çok etkilidir,lazer özelliği ile istenilen kordinata yollanabilir , geri çevirilebilir çok fonksiyonlu bir silahtır , Hasar > Hs 360 , normal 120(delici)
Gauss : Half life’ın en modofike silahıdır . Uçmanıza , kaçmanıza , delmenize yarar ,gaus şahsen benim idolüm:D hasarı > Hs 720 , normal 240(bozuka)
Egon :Hepimizin değiniyle elektrik gerçek adıyla egon olan bu silahı kullanmadığım için bilgi veremiycem.
HornetGun : Sinek fırlatarak rakipleri rahatsız edebilir , armorlarını yiyebilir , hızlarını kesebilirsiniz , rakibi takip etme özelliği vardır , sağ tuşla atarsanız 2 saniye gibi kısa bir sürede 8 mermi atabilir , Half life’ın eski versiyonlarında duvardan böcek geçirme özelliği vardı. Hasar > hs 30 , normal 10(sinek)
Tripmine : Bubi tuzağı , rakiplerin karşısına aniden çıktığında reflex olarak geriye dönemediği anlarda lazere dokunulması ile patlar , Hasar olarak etkilidir. Hasar > 240 , Hs 720(lazer)
Satchel : Uzaktan kumandalı paket , Hs hasarı 720 , normal 240
Snark : Böcekler düşmanı takip ederek hasar verir , Eğer croshairinizi düşman suitinin içine sokarsanız tek bir böcek içerisinde kitli kalır ve rakip hareketsiz kalarak ölür. Hasar 10.(böcek)