Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hellwor/public_html/gamez/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
half life « Gamez

half life olarak etiketli yazılar

Half Life Sven Co-Op

Yıllardır tek kişi olarak başlayıp, bölümlerde ilerlediğiniz Half Life’ı artık arkadaşlarınızla beraber takım halinde canavarlara ve askerlere karşı savaşarak oynayacaksınız. Eğer isterseniz yalnız olarak da mücadeleye başlayabilirsiniz.

Oyun dünyasına tam anlamıyla üçüncü boyutun gerçek yüzünü gösteren, dünyaca ünlü Half Life oyununun üzerine yükleyebileceğiniz bu yeni modunu oldukça beğeneceksiniz. Half Life’ın bu modu diğerlerine oranla oldukça farklı. Örneğin arkadaşlarınızla Multiplayer(Çoklu Oyuncu) modunda oynarken hem kendi aranızda hem de yaratıklara karşı savaşabilme inkanınız bulunuyor. Üstelik tek kişilik oynama seçenekleri de oyun içerisinde mevcut. Oyuna en büyük değişikliği kazandıran şeylerden bazıları da değişik harita seçenekleri, yeni yaratıklar, yeni silahlar ve tamamiyle tepeden tırnağa düzenlenmiş bir senaryo olmuş. Size tavsiyem bir kere de olsun mutlaka deneyin!…

Bu Sürümde Neler YENİ?

# Yeni Bölümler (Bağımlılık yapacak seçme haritalar paket içerisinde mevcuttur)
# Yeni Silahlar (Silah görünümlerinde değişiklikler ve silah değiştirmede özel hareketler ilave edilmiştir)
# Güncellenmiş Efektler (Ateş ettiğiniz yerlerden duman yükselmesi, silahların seri hale gelmiş olması, yeni ses animasyonları)
# Ekstradan seçebileceğiniz oyuncu karakterleri, bölümlerde ilginç detaylar, yaratıklar, sürpriz/gizli bölümler ve daha birçok yenilik son sürüme dahil edilmiştir.

İndirmek İçin >>Tıklayınız<<HaLf Life – BLue Shift

Öncelikle, Half Life Blue Shift tamamiyle orijinal bir oyun (genişleme paketi değil). Yani oyunu oynayabilmeniz için Half Life’ın sisteminizde kurulu olmasına gerek yok. Oyunun yapımcılığını Opposing Force’u yapan ekip Gearbox üstleniyor. Blue Shift’in en büyük özelliği de oyunla birlikte gelecek HD PACK adlı program. Bu programla yeni Half Life oyunuyla gelecek yenilikleri diğer Half Life oyunlarına aktarmak mümkün olacak. Bir de oyun çıktığında diğer bütün Half Life oyunlarını upgrade edecek. Yani Blue Shift öteki Half Life oyunlarını yeni grafik ve sesten mahrum bırakmayacak.

Oyunun CD’sinde Half Life High Definition Pack adlı bir program bulunuyor. Bu program sayesinde grafikleri geliştirebiliyoruz. Zaten oyuna başladığınızda 2 seçeneğiniz var. Birincisi ister Half Life’ı orijinal grafiklerle oynarsınız, isterseniz gelişmiş grafiklerle. Bu programı nasıl kuracağız önce onu söyleyeyim. CD’yi taktığınızda açılan arabirimde Half Life High Definition Pack’i tıklayın ve program otomatik olarak kurulsun. Sonra açın Blue Shift’i ve gelişmiş grafiklerin keyfini çıkarın. Sadece Blue Shift değil bu program diğer bütün Half Life oyunlarında grafiklerini değiştiriyor. Grafiklerdeki temel değişimler ise silahlar, yaratıklar, doktorlar ve güvenlik görevlileri üzerinde oluyor. Onun dışında mekanlarda pek fazla değişim yok. Ama silahlar ve diğer karakterler bayağı değişmiş. Özellikle silahlar gerçeğine daha uygun ve sesleri daha dolgun çıkıyor.

Oyundaki karakterlerin tipi de çok daha detaylı çizilmiş. Doktorlar ve diğer karakterlerin değişimini görmek için oyunun görüntülerine mutlaka bakmalısınız. Sonunda insana benzemişler.

Half Life İçin Programlar

Model dosyalarını bu programla açıp görebiliyorsunuz..(.mdl)
http://www.slackiller.com/hlprograms/hlmv13_setup.zip

Sprite Dosyalarını bu programla açıp görebiliyorsunuz…(.spr)
http://www.slackiller.com/hlprograms/spritexplorer.zip

Kendinize Yeni haritalar yapmak için…(.bsp)
http://www.slackiller.com/hlprograms/hammer_v34.exe

Hazırlanmış .bsp haritalarını görebiliyorsunuz Oyunu açmadan bile(.bsp)
http://www.slackiller.com/hlprograms/bspviewer156.exe

Half Life Silahları ve Özellikleri

Crowbar : Yakından düşmanlarınızı etkisiz hale getirmenize yarar, Hs vurunca 75 normal hasarı 25 Tir.(Levye)
Glock : En basit silahlardan biridir , Uzaktaki rakiplere sol tuşla atarsanız sekmeden hedefe ulaşır , sağ tuş daha seri fakat sektirerek sıkar , Yakın çatışmalar için idealdir. Hasar > hs 36 , normal 12(su tabancası)
Magnum : Dürbün özelliği olan , sık kullanılan silahlardan biridir . Hasar > hs 120 , normal 40(magnum)
Mp5 : Orta mesafeli çatışmalar için en ideal silahtır , seri şarjör doldurabilirsiniz , 50 mermisiyle ideal bi tarama ile 5 rakip bile vurabilirsiniz , Hasarı glock ile aynı > Hs 36 , Normal 12 dir.(taramalı)
Shotgun : Özellikle saklanma taktiklerinde , birden duvar diplerinden çıkmalarda ve lj(uzun zıplama) ile atak yaparak saldırmada işe yarar , sol tuş özelliği daha az hasar verir fakat daha seri atmanızı sağlar ,sağ tuşta 6 mermi ateş eder , her birinin hasarı 20 dir , Solda 12 mermi isabet eder . Hasar > Hs sol 360 , hs sağ 720 ,(pompalı)
Crossbow : Özellikle uzak çatışmalar için kullanılır , yetenekli oyuncular bu silahla rahatla frag toplayabilirler , normal hasarı 120 hs hasarı 360 dır.(ok)
Rpg : Yüksekten alçak mesafelere atıldığında daha çok etkilidir,lazer özelliği ile istenilen kordinata yollanabilir , geri çevirilebilir çok fonksiyonlu bir silahtır , Hasar > Hs 360 , normal 120(delici)
Gauss : Half life’ın en modofike silahıdır . Uçmanıza , kaçmanıza , delmenize yarar ,gaus şahsen benim idolüm:D hasarı > Hs 720 , normal 240(bozuka)
Egon :Hepimizin değiniyle elektrik gerçek adıyla egon olan bu silahı kullanmadığım için bilgi veremiycem.
HornetGun : Sinek fırlatarak rakipleri rahatsız edebilir , armorlarını yiyebilir , hızlarını kesebilirsiniz , rakibi takip etme özelliği vardır , sağ tuşla atarsanız 2 saniye gibi kısa bir sürede 8 mermi atabilir , Half life’ın eski versiyonlarında duvardan böcek geçirme özelliği vardı. Hasar > hs 30 , normal 10(sinek)
Tripmine : Bubi tuzağı , rakiplerin karşısına aniden çıktığında reflex olarak geriye dönemediği anlarda lazere dokunulması ile patlar , Hasar olarak etkilidir. Hasar > 240 , Hs 720(lazer)
Satchel : Uzaktan kumandalı paket , Hs hasarı 720 , normal 240
Snark : Böcekler düşmanı takip ederek hasar verir , Eğer croshairinizi düşman suitinin içine sokarsanız tek bir böcek içerisinde kitli kalır ve rakip hareketsiz kalarak ölür. Hasar 10.(böcek)

Half Life Hileleri

god – Ölümsüzlük
buddha – Tam sağlık
infinite_aux_power – Sınırsız güç
impulse 101 – Tüm silahlar ve cephane
npc_kill – Etraftaki tüm NPC’ler ölür
notarget – Düşmanlar size saldırmaz
noclip – Duvarlardan geçebilme
ch_createjeep – Gözcü arabası verir
ch_createairboat – Airboat verir
impulse 200 – Silah modelini ekrandan kaldırır

Eşyalar
give item_healthkit
give item_healthvial
give item_box_buckshot
give item_box_mrounds
give item_box_sniper_rounds
give item_box_srounds
give item_battery
give item_suit
give item_ml_grenade
give item_ar2_grenade

Haritalar:
map d1_canals_01
map d1_canals_02
map d1_canals_end
map d1_tempanals_02
map d1_town_01
map d1_town_02
map d1_town_03
map d1_town_04
map d1_town_05
map d1_trainstation_01
map d1_trainstation_02
map d1_trainstation_03
map d1_trainstation_05
map d1_under_01
map d1_under_02
map d1_under_03
map d1_under_04
map d2_coast_01
map d2_coast_02
map d2_coast_03
map d2_coast_04
map d2_coast_04_dx60
map d2_coast_05
map d2_coast_06
map d2_coast_07
map d2_coast_08
map d2_prison_01
map d2_prison_02
map d2_prison_03
map d2_prison_04
map d2_prison_05
map d3_c17_03
map d3_c17_04
map d3_c17_05
map d3_c17_06a
map d3_c17_06b
map d3_c17_07

Silahlar:
give weapon_ar1
give weapon_ar2
give weapon_bugbait
give weapon_cguard
give weapon_molotov
give weapon_manhack
give weapon_immolator
give weapon_irifle
give weapon_crowbar
give weapon_extinguisher
give weapon_flaregun
give weapon_frag
give weapon_gauss
give weapon_alyxgun
give weapon_hopwire
give weapon_iceaxe
give weapon_physcannon
give weapon_physgun
give weapon_pistol
give weapon_rpg
give weapon_shotgun
give weapon_smg1
give weapon_smg2
give weapon_stickylauncher
give weapon_stunstick
give weapon_thumper
give weapon_sniperrifle
give weapon_rollerwand
give weapon_slam
give weapon_hmg1
give weapon_cubemap
give weapon_binoculars
give weapon_ml
give weapon_brickbat