Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hellwor/public_html/gamez/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Far Cry « Gamez

Far Cry olarak etiketli yazılar

Far Cry 2’nin Sistem Gereksinimleri

farcry-21.jpg

Ubisoft, Montreal stüdyosu tarafından geliştirilen FPS oyunu “Far Cry 2′ye” ait sistem gereksinimlerini açıkladı. Sonbaharda raflarda olması beklenen oyun, PC’nin yanı sıra yeni nesil konsollar için de hazırlanıyor.

Minimum sistem gereksinimleri:

*İşlemci: Pentium 4 3.2 GHz, Pentium D 2.66 GHz, AMD Athlon 64 3500+ veya daha iyisi
*Video kart: NVIDIA® 6800 veya ATI®X1650 ya da daha iyisi; Shader Model 3 desteği; 256 MB video belleği
*Ram: 1 GB
*Medya okuyucusu: DVD-ROM

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri:

*İşlemci: Intel® Core 2 Duo Family, AMD®64 X2 5200+, AMD® Phenom oder besser
*Video kart: NVIDIA® 8600 GTS ya da daha iyisi, ATI®X1900 ya da daha iyisi; 512 MB video belleği
*Ram: 2 GB
*Ses kartı: 5.1 destekli ses kartı (tavsiye edilen)
*Medya okuyucusu: DVD-ROM

Far Cry

      Far Cry

Far Cry, Mart ayında piyasaya çıktığından bu yana 2004 yılına damgasını vurarak en çok konuşulan oyunlardan biri oldu. Üç Türk vatandaşının sahibi olduğu Almanya kökenli Crytek firması tarafından önce ekran kartı test programı olarak kullanılan grafik motoru sonunda oyuna dönüştürüldü.

Oyunda Micronesia’da bir tekne kiralama şirketi sahibi olan Jack Carver’ı yönetiyorsunuz. Hırslı bir gazeteci olan Valerie Cortez’e Cabatu adalarına eşlik etmek gibi basit bir işi yaparken, o cennet gibi yerler birden cehenneme dönüşüyor.

Far Cry grafik detaylarıyla son dönemde çıkan oyunların hepsinden üstün. Gerçekçi su efektleri, çok uzaklara ulaşabilen (1 km) görüş alanı, rüzgarda sallanan bitkiler, uçan kuşlar ve yüzen balıklarıyla sizi gerçek bir tropik adadaymışsınız hissini veriyor. Üstelik bu görüş alanında gitmek istediğiniz her noktaya gidebiliyorsunuz.

Oyunda kullanılan fizik motoru sayesinde aralarında bir zodiac bot’un, bir Hammer jip’in ve bir planörün bulunduğu çeşitli araçları son derece gerçekçi bir şekilde kullanabilir, düşmanlarınızın üzerine kayalar, variller, büyük konteynırlar düşürebilirsiniz.

Oyun tarz olarak oyuncuya büyük bir serbestlik sunuyor. Görevinizi direk düşmanlarınızın arasına atlayıp ya da onları sessizce ortadan kaldırarak yapmak sizin elinizde.