Yeni bir online oyuna başlamak için hazır mısınız? Amacınız imparatorluğunuz için gelişip savaşa hazırlanmak. Metin 2’nin tadını çıkarmaya başlayın.

Türkiye’de internetin yaygınlaşmasıyla ve yavaş bir şekilde de olsa ucuzlamasıyla birlikte, online oyuncularda çoğalıyor. Günümüzün eğlenceleri olan MMORPG’ler, bize binlerce kişiyle birlikte aynı oyunda olma imkanını sağlıyorlar. Bu yazımızda ise adı Korece konuşmayan memleketlerde pek duyulmamış, dolayısıyla yeni sayılabilecek bir oyundan, yani Metin 2’dan bahsedeceğiz.

Üç İmparatorluk

Metin 2, üç tane imparatorluk üzerine kurgulanmış bir oyun. Oyunu oynamaya başlamadan önce kendi karakterinizi oluşturuyor ve karşınıza gelen haritadaki üç imparatorlukdan birisini seçiyorsunuz. Bu arada seçtiğiniz imparatorluğa sadık kalacağınıza dair yeminler etmenize gerek yok. Amacınızsa haritadaki büyük (dana kadar olan) kara parçasını fethetmek.

Fantastik Dörtlü

Oyun oynamak için dört tane farklı karakter oluşturabiliyorsunuz. Her karakterin kendisine has özellikleri, efektleri, silahları bulunuyor. Bizse bu karakterlerin arasından warrior’u seçiyor ve oyuna başlıyoruz.

Oyuna başlamışken biraz görüntülerinden, kamera hakimiyeti gibi özelliklerinden bahsedelim. Görüntü kalitesi konusunda bir Knight Online’dan daha güzel olduğunu söyleyebiliriz. Karakterlerin enleri boyları gözümüzde daha gerçekçi duruyor. Yalnız şehir içerisinde dolaşırken gördüğünüz gardiyanların yanında ufak tefek kalabilen karakterlerden bahsediyoruz. Bunun yanı sıra kamerayı fareyle yönetebiliyor, farenin tekerleği ile yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabiliyor, sağ tuşla kamerayı çevirebiliyorsunuz.

Gerçekçi Hareketler

Karakterimizin eline tutuşturduğumuz kılıçla köpek avına çıkıyoruz. Hayvanların hareketleri daha ilk çarpışmamızda ön plana çıkıyor. Köpeğe vururken bir bakıyorsunuz, köpek arkaya doğru fırlamış ve yerde yatıyor. Kendisini toparlayıp tekrar bize saldırmaya başlıyor. Bu sırada yardıma gelen arkadaşlarıyla da baş etmek zorunda kalıyorsunuz. Bu açıdan hayvanların hareketlerinin Knight Online’daki gibi ota benzememesi oyunu daha zevkli hale getiriyor. Ayrıca karakterlerin harekleride en az hayvanların hareket kabiliyetleri kadar etkileyici.

Salla Kılıcı Kime Gelirse

Köpek olsun, kurt olsun farketmez. Başınızda en az iki tanesi bulunuyorsa kılıcınızdan onlarda nasibini alıyor. Tabii kılıcınızın bir vuruş sahası bulunuyor. Mesela bir tane hayvan arkanızda kaldıysa, hayvanı yaralama oranınız neredeyse sıfıra düşüyor. Eğer aynı anda birden fazla hayvana zarar vermek istiyorsanız, hayvanları önünüze yakın tutmaya çalışmalısınız. Ayrıca ileride alacağınız özelliklerle ortamı iyicene kızıştırıp aynı anda on tane hayvana dalma gibi bir delilik bile sergileyebilirsiniz. Biz sergiledik ve öldük.

Metin 2’den Görüntüleri İzleyin