Merakla beklenen FIFA11’in çıkmasına sadece birkaç ay kaldı. Yeni oyunun kapak yıldızı da EA Sports tarafından açıklandı.
Electronic Arts, Real Madrid’in başarılı orta saha oyuncusu Kaka’nın EA SPORTS FIFA 11 kapağında yer alacağını açıkladı. 28 yaşındaki Brezilya’lı futbolcu popüler spor oyununun küresel reklamlarında, pazarlama ve promosyon kampanyalarında boy gösterecek. Kaka, FIFA 11 kapaklarında kullanılacak 17 futbol yıldızından biri. 1 Ekim’de Avrupa ve Asya’da piyasaya çıkacak olan FIFA 11’in bölgelere özel kutu kapaklarında Kaka’ya diğer ülkelerden futbol yıldızları eşlik edecek.
Ricardo Izecson dos Santos Leite, ya da bilinen ismiyle Kaka, neslimizin en büyük futbol yıldızlarından biridir ve 2007 yılında Altın Top ve FIFA Yılın Futbolcusu ödüllerini kazanmıştır. 2009-2010 sezonunda Real Madrid formasıyla 22 maçta 8 gole imza atmıştır.
FIFA serisinin büyük bir hayranı olduğunu belirten Kaka,” FIFA 11’in kutu kapağında yer alacak olmak benim için çok büyük bir onur, özellikle de bu muhteşem oyunun önceki kutu kapaklarında ne kadar büyük futbolcuların bulunduğunu düşündüğümde bunun daha iyi farkına varıyorum” dedi.