Merakla beklenen FIFA11’in çıkmasına sadece birkaç ay kaldı. Yeni oyunun kapak yıldızı da EA Sports tarafından açıklandı.
Electronic Arts, Real Madrid’in başarılı orta saha oyuncusu Kaka’nın EA SPORTS FIFA 11 kapağında yer alacağını açıkladı. 28 yaşındaki Brezilya’lı futbolcu popüler spor oyununun küresel reklamlarında, pazarlama ve promosyon kampanyalarında boy gösterecek. Kaka, FIFA 11 kapaklarında kullanılacak 17 futbol yıldızından biri. 1 Ekim’de Avrupa ve Asya’da piyasaya çıkacak olan FIFA 11’in bölgelere özel kutu kapaklarında Kaka’ya diğer ülkelerden futbol yıldızları eşlik edecek.
Ricardo Izecson dos Santos Leite, ya da bilinen ismiyle Kaka, neslimizin en büyük futbol yıldızlarından biridir ve 2007 yılında Altın Top ve FIFA Yılın Futbolcusu ödüllerini kazanmıştır. 2009-2010 sezonunda Real Madrid formasıyla 22 maçta 8 gole imza atmıştır.
FIFA serisinin büyük bir hayranı olduğunu belirten Kaka,” FIFA 11’in kutu kapağında yer alacak olmak benim için çok büyük bir onur, özellikle de bu muhteşem oyunun önceki kutu kapaklarında ne kadar büyük futbolcuların bulunduğunu düşündüğümde bunun daha iyi farkına varıyorum” dedi.
Kaka profesyonel futbol kariyerine 15 yaşında Sao Paulo FC takımında başladı. 2003 yılında A.C. Milan’a katılan Kaka, 2009 yılında Real Madrid ile sözleşme imzaladı. Forma giydiği 372 maçta 133 gol atan ve 2002 FIFA Dünya Kupasını kazanan Brezilya milli takımında da yer alan Kaka dünyanın en yetenekli orta saha oyuncuları arasında gösterilmektedir.
50’den fazla yılın spor oyunu ödülü kazanan FIFA 10’un oyun tarzı üzerine kurulmuş olan FIFA 11 sahadaki her bir oyuncu için sunduğu yeni Kişilik+ özelliği, pas isabetinin oyuncuların gamepad kullanma yeteneklerine ve futbolcuların saha içindeki pozisyonlarına ve yeteneklerine bağlı olarak belirlendiği yeni Pro Pas özelliği gibi yenilikler de getiriyor. Ayrıca 360° Fight for Possession özelliği ile oyuncular arasındaki etkileşim de daha üst seviyeye çıkarılıyor, bu özellik sayesinde 360° çarpışmalara kadar her türlü fiziksel mücadeleye girebileceksiniz.
EA SPORTS FIFA Facebook sayfasına katılmak için EA SPORTS FIFA | Facebook adresini ziyaret edebilir veya FIFA 11 : Soccer Game : EA SPORTS adresinden oyun hakkında daha çok bilgi alabilirsiniz. Yeni oyun modları ve diğer yenilikler ilerleyen günlerde açıklanacaktır.
FIFA 11 PlayStation®3 bilgisayar eğlence sistemi, Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemi, Wii™, PC, PlayStation®2 bilgisayar eğlence sistemi, Nintendo DS™, PSP® (PlayStation®Portable) sistemi ve mobil cihazlar için piyasaya çıkacaktır.