Championship Manager 03/04

Championship Manager 2003-2004, Eidos ve Sports Interactive tarafından çıkartılan ve en popüler menajerlik simülasyonu olan Championship Manager serisinin son versiyonu. Championship Manager 03/04’de önceki Championship Manager sürümlerinde olduğu gibi kendinize bir takım seçiyorsunuz ve o takımın menajer’i oluyorsunuz. Takımınızın taktiğini, oyuncularını, antrenmanlarını belirlemek sizin elinizde. Eğer takımınızdaki oyuncuları yetersiz görüyorsanız yeni transferler yapabilir, takımınızdaki oyuncularınızı satabilirsiniz. Artık sevdiğiniz takımı siz yönetebilirsiniz.

Championship Manager 03/04’te 43 ülkeden 100’ün üzerinde olan lig’lerden istediğinizi seçip oyuna başlayabilirsiniz. Oyunun veri tabanında 200.000’den fazla futbolcu bulunuyor.

Championship Manager 4 önceki Championship Manager serilerine göre belirgin farklılıklar gösteriyordu. Bunlardan en önemlisi artık maçları text bazında izlemek zorunluluğumuzun olmamasıydı, artık maçları 2D şeklinde izleyebiliyorduk. Bununla birlikte klasik Championship Manager arabirimi yerini göze daha güzel görünen bir arabirime bırakmıştı.

Championship Manager 4 güzel yenilikler getiriyordu ama Championship Manager fanatikleri oyundaki yavaşlıktan ve hatalardan oldukça şikayet ettiler, çıkan yamalar da derde derman olmayınca Eidos Interactive Championship Manager 2003-2004’ü çıkardı. Championship Manager 4 tabanlı olan Championship Manager 03/04, Championship Manager 4’de aradığını bulamayanları kesinlikle mutlu edecek.

Championship Manager 03/04’ün Championship Manager 4’den arabirim olarak çok büyük bir farkı yok ama oyun içerisinde çeşitli değişiklikler yapılmış. Bunlardan bazıları;

# Oyuncu ilişkileri (oyuncuların kendi aralarındaki diyalogları)
# Maç ayrıntıları Championship Manager 4’e göre daha gelişmiş.
# Ay’ın ve sezon’un golü ödülü
# İki boyutlu maç sahasında artık hava şartları gözüküyor ve bu takımın performansını etkiliyor
# Daha gelişmiş antremin sistemi
# Antrenman’ların oyuncuya olan etkisi oyuncunun bilgi ekranında gözüküyor
# B ve 21 Yaş Altı Ulusal mücadeleler
# Geliştirilmiş scout raporları (takım ve futbolcular için)
# Geliştirilmiş sakatlık haberleri ve bununla birlikte rehabilitasyon sistemi
# Menajerler ve oyuncular için nickname verebiliyoruz
# Yeni alternatif arabirimler
# Artık çalıştırıcılar oyunculara kendi rank’lerini verebilecekler.