Sistem Gereksinimleri:
XP/Vista, 3 Ghz P4 HT işlemci ya da eşdeğeri, 1 GB Ram,(2 GB Vista), Shader Model 3 destekli Ekran Kartı, 7 GB HDD Alanı

Oyunun getirdikleri yenilikler (Vegas 1’e göre):
Karakter özelleştirme , Webcamdan karakterinize yüz ekleme , A.C.E.S. puanlama sistemi , Hızlı koşma , Uydu Termal görüntü sistemi.

Artıları:
İlk oyundan farklı olarak getirdiği yenilikler , sistem gereksinimlerinin zorlamaması , menü müzikleri ve oyun içi seslerin kalitesi , silahların gerçeğe yakın olması , ortamın gerçekçiliği

Eksileri:
Yapay zekanın yetersizliği , Zaman zaman oyunun kendini tekrar ettiği hissi uyandırması

Sanırım Tom Clancy’i anlatmama gerek yoktur.Oyun dünyasından ;özellikle fps türü oyunlardan nasibini alanlar için bir efsane olmuştur Tom Clancy.Her ne kadar Call Of Duty 4 oyun piyasasında bomba etkisi yaratıp diğer fps oyunları gölgede bıraktıysada Cod4 ten sonra çıkan fps oyunlar içinde oynanabilirlik açısından vasatı geçen oyun Vegas2 diyebilirim.İlk oyuna oldukça benzemiş hatta (eklemeler dışında) hemen hemen aynı olmuş . Oyunun menüsü başarılı ve kolay anlaşılır . Single Player olarak oynayabileceğiniz 2 seçenek var 1-Story 2-Terrorist Hunt onun dışında Versus’tan multiplayer olarak oynayabiliyorsunuz(daha denemedim)STORY & TERRORIST HUNTAdındanda anlaşılacağı gibi bir hikayeye dayalı ama hikayenin sizi tatmin etmeyebileceği seçenek.Aslında hikaye falan yok diyebiliriz :) İlk Vegasta oyun yarım kalmıştı ve ne olduğunu tam anlayamadık . Vegas 2 de Teröristler Vegası tekrar (!) ele geçiriyor (yada zaten ellerindeydi bunu bilemiyoruz) ve sizde takım elemanlarınızla beraber kurtarmaya çalışıyorsunuz , rehine kurtarıyorsunuz ve tahrip gücü yüksek bombaları bulmaya çalışıyorsunuz.Öncelikle ana menüden My Character seçeneğine girin ve silah , zırh , elbise vb. seçeneklerle karakterinizi oluşturun.Karakterinizi oluştururken bilgisayarınıza bağlı bir webcam olması durumunda kendi yüzünüzü karakterinizin yüzü olarak seçebiliyorsunuz ki bu bence kayda değer bir yenilik olmuş.Ancak karakterinizi oluştururken seçebileceğiniz materyallerde (silah,zırh vb.) sınırlandırma var , bu sınırlandırmaları kaldırıp seçeneklerinizi çoğaltmakmı istiyorsunuz ? İşte o vakit rütbe sistemi devreye giriyor.ACES puanlama sistemi getirilmiş . Oyunda düşmanınızı vuruş şekliniz ve başarılı oluşunuza göre aldığınız puanlar sizi bir üst rütbeye çıkarıyor ve kilitli durumda bulunan materyalleri alabilmenizi sağlıyor.Bu şekilde oyunda bir amaç olması sağlanmış diyebilirim . Aynı puanlama sistemi Terrorist Hunt içinde geçerli. Karakterinizi oluşturduktan sonra Extras seçeneğinden Options’a girmenizi şiddetle tavsiye ederim . Sizde benim gibi sürekli Cod4 oynuyorsanız tuş konfigürasyonu sizi biraz zorlayabilir . Yok ben kasarım tuşlara alışırım diyorsanız o ayrı tabi ama tavsiyem bir iki denemeden sonra alışkın olduğunuz şekilde tuş konfigürasyonunu kendinize göre ayarlamanız . Story Modunda oyunu save etme gibi bir lüksünüz yok , bir yerde öldüyseniz tekrar girdiğinizde o yerden değil en son Chekpoint noktasından başlıyorsunuz buda sizi biraz geri götürüyor.

Terrorist Hunt modunda seçebileceğiniz 13 tane göreviniz var ve bunları takım arkadaşlarınızla yerine getirmeye çalışıyorsunuz.Story moduna göre daha kısa ama eğlenceli bir mod diyebilirim . Equipment seçeneğinden silah vs. seçebiliyorsunuz . Her iki moddada aldığınız rütbeler bir diğerinde aktif halde bulunuyor . Birde Lone wolf özelliği  bulunuyor ki seçtiğime seçeceğime pişman oldum :) Yalnız Kurt olarak tek başınıza savaşmanız gerekiyor ve 4 tarafınızdan her an düşman askeri çıkabilir arkanızı da kollayacak kimsecikler yok :) özellikle zorluk derecesini en zora ayarladıysanız kendinizden pek başarı beklemeyin . Takım olarak gittiğinizdede bazı yerlerde arkadaşlarınız saçmalamıyor değil . Kanka sen şurada dur iki dakka diye komut veriyorsun adama , güveniyorsun yani arkanı kollayacakya güya ; bir anda nerden geldiği belli olmayan kurşunlarla ekran kararabiliyor :) buda bir sinir harbi yaratıyor , haliyle kankalık falan hikaye oluyor . Birde benim en çok garibime giden olay takım lideri olarak komut verdiğimizde diğer iki arkadaş aynı yere gidiyorlar yani siz ek bir komut vermediğiniz sürece adamlar dip dibe duruyor ortama yayılma olayı yok yani . Takım üyeleriniz sizden bağımsız hareket etmiyorlar ; bomba at deyince atiyorlar , atıl kurt deyince atılıyorlar . Ancak bazı komutlarınıza karşı çıkabiliyorlar ama düşündüğünüz gibi bir şey değil tabi ; mesela şuraya tırman diyorsunuz , ‘Ben tırmanmam sen tırman çok istiyosan ’ gibi bir cevap gelmiyor tabiki (olsa iyi olurdu ama) ancak ısrarla komutu devam ettirince hoş oluyor : Yap şimdi ! ısrarlara dayanamayan zavallı bi yolunu bulup emri yerine getiriyor tabi . Düşmaların verdiği tepkilerde hayli ilginç  ‘Gel hadi nerdesin !’ gibi nağmeli cümlelerle size sesleniyorlar bazen , bazende anlamsız tümcelerle sizin sinirinizi bozmaya çalışıyorlar.

Değerlendirmeler:Ben oyun içi sesleri ve efektleri başarılı buldum . Zaten silahlarla ilgili sesler (ateşleme,şarjör değiştirme) birebir gerçek silahlardan çıkan seslerin kaydedilmesiyle eklenmiş yani gerçek sesler . Bomba atma olayı çok komik olmuş pek gerçekçi olmamış . Oyunda en beğendiğim olaylardan biride ilk oyundada olduğu gibi duvara yanaşarak kendini göstermeden ateş edebilme özelliği . Bu şekilde tam olarak hedefi tutturmak zor bu da oyunun gerçekçiliğini artıran bir özellik . Oyun içi nesneler oldukça sabit , çeşitlilik yok ve etkileşim sınırlı . Ayrıca koşma olayı daha estetik yapılabilirdi koşarken sağa sola yampiri yampiri gittiğini hissediyorsun Quasimodo gibi diyebiliriz . Yatarak ilerleme ve ziplama maalesef yok . Oyun boyunca ayaklarımıza kara sular iniyor , şöyle bir yatıp dinlenme yada sürünerek ilerleme imkanımız yok bu da taktik(!) fps tarzı bir oyun için eksiklik .

Oyunun grafikleri genel olarak başarılı olmuş , modellemeler üzerinde çalışıldığı oyunda kendini belli ediyor . İçinde bulunduğunuz ortamın gerçeğe yakın olması sağlanmaya çalışılmış .  Bir noktaya birden fazla yoldan ulaşmakta mümkün bu da bir artı özellik . Çoklu oyuncu seçeneklerini henüz denemediğim için bir yorum yapmam mümkün değil ancak en kısa zamanda deneyerek sizlere aktarmaya çalışırım.
Eğer oyunu hala oynamadıysanız almanızı tavsiye ederim ama kimse bir Call Of Duty 4 beklemesin onun yeri eminimki hepimizde ayrıdır . Ama diyebilirim ki son dönemlerde çıkan FPS oyunlar içinde diğerlerine göre daha başarılı ve gerçekçi olmuş . Bazı eksikliklerine rağmen oynamaktan zevk alacağınız oyunlardan biri .