Daha geçen gün uzaylılar basmıştı Amerika’yı Battle: Los Angeles ile, Los Angeles’tan sonra New York’ta basıldı Crysis 2 ile. Sırada ne var? Tabi ki her zaman kötü çocuk rolünün hakkını veren Kuzey Kore. Uzaylıların çekilmesini beklemeden ABD’nin başına musallat oldular. Homefront onca reklamdan, iddialı açıklamadan sonra THQ’nun başarılı pazarlamasıyla karşımızda.

Geçtiğimiz haftalarda THQ’dan bir açıklama gelmişti, EA ve Activision arasındaki ‘shooter’ rekabetine ortak olacaklarını ima eden bir açıklamaydı. Onlar da EA’in Medal of Honor’da izlediği politikayı izlemişler, Call of Duty’i kendilerine rakip olarak görmüşlerdi. Bu açıklamaları yaparken, oyunun yapımcısı Kaos Studios ile pek görüşmediler anlaşılan, ya da oyunlarını pek deneme fırsatları olmadı.

Yayınlanan fragmanlar, sağda solda yapılan onca reklam bir anda Homefront’u oyun dünyasının gündemine oturttu. Tabi bu THQ’nun pazarlama başarısı ve takdir etmek gerekiyor. Daha oyun çıkmadan ABD propagandasını dahi yaptılar. Ve geçen gün okuduğum bir haberde Homefront’un Birleşik Amerika’da 1 milyon kadar sattığını gördüm. Peki bu Homefront nedir? Gerçekten başarılı bir yapım mı, yoksa başarılı bir pazarlamayla şişirilmiş bir balon mu?

More >