Arsiv

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 1

winvista h web Windows Service Pack Engelleyici
microsoft Windows vista

Kullanım oranlarına göre açık ara lider işletim sistemi üreticisi Microsoft‘un Windows Xp ve Windows Vista için önümüzdeki aylarda service pack (servis paketi) çıkarılacağı, testlerini yapıldığı açıklanmıştı. Via1 via2 via3 via4 via5 via6

winserver2003 Windows Service Pack Engelleyici
microsoft Windows server 2003

Windows Server 2003 işletim sistemi için ise mart ayında SP2 çıkartılmıştı. via

mslogo 1 Windows Service Pack Engelleyici
microsoft
Microsoft 6 Aralık tarihinde bu üç işletim sistemi içinde service pack güncellemelerini herhangi neden(ler)den dolayı yüklemek istemeyen kullanıcılar için ufak bir Windows Service Pack engelleyici yayınladı. Bu araç Windows Xp SP3 ve Windows Vista SP1 yayınlandıktan sonra 12 aylık geçici bir süre service pack güncellemelerin otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenmesini engelliyor. Windows Server 2003 SP2 ise sadece Mart 2008’e kadar engelliyor.

03 Aralık 2007
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

image menu wamp wampserver 2.0
wampserver 2.0

güçlü ve kolay kullanımlı, Php apache ve mysql için toplu kurulum yönetim aracı wampserver, wamp5 serisini 1.7.4 sürümünde bırakarak, wampserver 2.0 serisini duyurdu. ilk sürüm Apache 2.2.6, MySQL 5.0.45, Php 5.2.5 versiyonları ile geliyor. bu sürüm için henüz herhangi bir eklenti oluşturulmamış. forumlarda yazıldığı kadarıyla bu sürüm bazı sorunlara neden oluyor. sürümün kararlı versiyonuna ulaşmasını beklemekte fayda var ancak test etme şansınız varsa, hataların tespit edilmesine yardım edebilirsiniz.wampserver bu sürümü ile farklı Php versiyonlarını çalıştırma imkanı sunuyor.

image change version wampserver 2.0
Php versiyonu değiştirme

ayrıca başlangıç sayfasının tasarımı da değiştirilmiş.

image accueil wamp wampserver 2.0
wampserver açılış sayfası

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi