Baglantilar

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 1

Merhaba,

Birkaç haftalık taşınma sürecine girdiğimden dolayı hell-world.org u yeterince güncelleyemiyor ve yorumlarınıza cevap yazamıyorum.

Bu porblemim muhtemelen 3-4 gün içerisinde çözülecektir. İstanbul avrupa yakasından – Anadolu yakasına taşınma telaşım sona erdi sayılır. Eşyalarım yerli yerine oturdu gibi. Doğalgazımız tamam. Artık sıcak bir dus alabilirim. Şu anda bir dostumun bilgisayarından yazıyorum.

TTnet e ‘de telefon için başvurdum. Telefonum Pazartesi yani bugun bağlanacaktı. Ancak saat 12 gelen giden yok. Bakalım bi randevu için daha aramak zorunda kalabilicem. İnternetin bağlanmasıda 2-3 gün alsa, sanırım perşembe tekrar buradayım ve cevaplanmamış soruları cevaplıyacağım.

Yakında bir projem daha var. Evde internet yokken, Localde geliştiriyorum. Türkiyenin en büyük Türkçe Yardım ve Teknik Destek platformu yakında geliyor. Müjdesinide şimdiden vereyim.

Sevgilerimle…
hellboy726 – hell-world.org | anizations.

26 Ağustos 2008
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Merhaba,

Dün günlük ortalama 11.000 lik ziyaretçi kitlesine sahip olan hell-world.org 27 saat süre ile yarı kapalı bir durumda kalmıştır.

Peki ya yarı kapalı durum nedir?

Bu benim uydurduğum bir kelime. Serverimiz barındığımız datacenter’da farklı bir yere taşınıyordu. Bu nedenle DNS yönlenme problemleri yaşadık. Aslında bu sorun problem olarak da nitelendirilmiyor. Saadece bir yönlenme süreci. Bu süre içerisinde mümkün olduğunca sitenin kapalı kalmasını önlemek amacıyla, her 2 serveride elimizden geldiğince açık tutmaya çalıştık.

İyi gezintiler dileriz.

19 Ağustos 2008
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

30 Second Bottom Line: The notorious Jack the Ripper serial killer mystery unfolds in Victorian England as a stylistic device, dun.

Okumaya devam et »

20 Temmuz 2008
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Teknohell.com , Türkiye lokasyonlu Maksimum destek ve güvence sağlayan hosting firmamızdır..

Kendilerine sağladıkları kesintisiz hizmet için teşekkürlerimizi borç biliriz.

09 Mart 2008
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 4

Petabytes, alışıla gelmişin dışında bişeydir.

byte, kb, mb, gb,tb ve Petabytes dir. Terabyte den sonra gelen bişey. 1 gb 1024 MBbyte ise, 1 terabyte; 1024GB .

öyleyse, 1 petabytes: 1024TB ‘dır..

Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

İtalyan programcı Lorenzi Davide tarafından yazılmış olan bu HTML editörü ile birkaç dakika içerisinde amatör web sayfaları yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu web editörünü kullanmak Microsoft Word programını kullanmaktan bile daha kolay çünkü her şey sürükle-bırak metodu ile çalışıyor.

“Web sayfam olsun” ya da “bazı belgeleri internette yayınlamak istiyorum fakat beni uğraştırmasın” diyorsanız bence bu program sizin işinize yarayabilir.

Programcının tecrübesini anlamak amacıyla, kazandığı ödülleri bu sayfadan görebilirsiniz.

* Program Özelliklerinden Bazıları :
– Sunucu taraflı çalışan web tasarım türlerinden olan .asp .jsp .php ve .cfm yazma olanağı var.
– Yüzde yüz WYSIWYG (görsel) tarzı tasarım arayüzü ile html veya xhtml kodlarına ihtiyacınız olmayacak.
– Başka bir yazılıma ihtiyacınız olmadan; resimlerinizi düzenleyebilir, boyutlandırabilir, yönünü değiştirebilir, 55 ten fazla efekt verebilir, transparan yapma, stil oluşturma, slayt gösterisi yapabilirsiniz.
– Başka kaynaklardan veya direkt html kodunuzu programın içine aktarabilirsiniz. (import edebilirsiniz.)
– Resim Galerisi Aracı,
– Mini Blog Editörü,
– Detaylı tablo desteği,
– Çok kullanışlı, aşağı açılan, kayan menüler yapabilir, efektler verebilir, sayfanıza müzik ekleyebilir, javascript fonksiyonları ekleyebilirsiniz.

– Sayfanıza çeşitli formalar hazırlamak için veri giriş sahaları ve benzeri özellikler mevcuttur.

– Programın içerisinde yüklenmiş, 15 adet bedava, güzel görünümlü, çeşitli site şablonları bulunmaktadır, bunlardan birkaçını görebilmek ve diğerlerini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

– Programı kullanırken sistemindeki bazı eksikliklerden dolayı sorun yaşayanlar için programcı tarafından sunulmuş bazı ilave küçük programcıklar mevcuttur. Bunları da buraya tıklayarak gideceğiniz sayfada görebilir, indirebilirsiniz. (Örnek : Windows 95 veya Windows NT 4.0 kullananların Microsoft Common Control Update i yüklemeleri gerektiği gibi)

Ücreti : Programı kullanıp, beğendiyseniz ve ücreti olan 49.90 Euro ödeyip satın almak istiyorsanız, buraya tıklayıp gideceğiniz sayfasından gerekli işlemleri yaparak satın alabilirsiniz.

Ürün Promosyonu : Dynamic HTML Editor programını satın alanlara ThinkHost’tan 3 Aylık Bedava Hosting Hizmeti Hediye edilmektedir.

Programın Desteklediği Diller :
İtalyanca, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Hollanda Dili, Brezilya Dili, Portekizce, Rusça, Çek Dili, Macarca, Fince, Galca. (Türkçe çevirisi için çalışmaktayım.)

  İndirmek İçin:

http://www.hexagora.com/download/dhe/DhweTrial.zip

 

Ekran Görüntüsü

09 Mart 2008
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

VideoPut internetteki bazı çevrimiçi video oynatan sitelere video dosyası yüklemeye yarayan bir programdır. Bu program sayesinde web sitelerini açmadan YouTube, MySpace, Flurl sitelerine videolarınızı yükleyebilirsiniz. YouTube ya da diğer web sitelerine ait yüklemek istediğiniz çok sayıda video dosyanız varsa çok fazla zaman harcamadan daha hızlı yükleyebilirsiniz.

Eğer kötü bir internet bağlantısına sahipseniz ve büyük dosya yükleyecekseniz web tarayıcınızla bunu yüklemek çoğu zaman sorun olabilir. VideoPut ile daha hızlı ve kolay yapabilirsiniz.

VideoPut’la yüklemek istediğiniz ya da daha sonra yükleyeceğiniz videoların bir listesini oluşturabilirsiniz. Bu kaydedilen listeyi daha sonra internete aktarabilirsiniz.

Özellikleri:

# YouTube, MySpace, Flurl, Zippvideos sitelerine video yükleyebilir.
# Web tarayıcınıza oranla daha hızlı yükleyebilir.
# Yükleme işini görebilirsiniz.
# Video sitelerine ait giriş bilgilerinizi girdikten sonra web site hesabınıza videoları yükleyebilirsiniz.
# En son sürümü indirmek için otomatik güncelleme komut satırı mevcut.
# Toplu yükleme yapılabilir.
# Tüm internet bağlantı türlerinde çalışır.
# Sadece NT, 2000, 20003, Xp’de çalışır.
# Akıllı tasarımı sayesinde kolay kullanım sağlar.

Kısıtlama:

Programın fiyatı ise 19.95$’dır.

  İndirmek İçin >>Tıklayınız<<

Ekran Görüntüsü

09 Mart 2008
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Tarayıcı, gelişmiş e-posta ve haber grubu istemcisi, IRC sohbet eklentisi ve HTML sayfaları hazırlamayı kolaylaştıran düzenleyici ile internette ihtiyaç duyacağınız her şey Mozilla’da…
Tarayıcı
Sekmeli tarama ile internette çok daha kolay gezinebilirsiniz. Artık her sayfa için yeni pencere açmak zorunda değilsiniz. Sekmeli tarama birkaç tıklamayla birçok sayfayı tek bir pencere altında görmenizi ve bunlar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar. Ayrıca açılış sayfası olarak birden fazla sayfayı seçip bunları sekmeler hâlinde görebilirsiniz.

Açılır pencere engelleyicisi rahatsız edilmeden gezinti yapmanızı sağlar. İstenmeyen bir pencere açılmaya kalktığında, Mozilla sizi uyarır. Elbette istediğiniz sitelere de pencere açma izni verebilirsiniz.

Resim yöneticisi istenmeyen görüntüleri engellemenizi ve sayfaların açılmasının hızlanmasını sağlar.

Yazarken arama özelliği sayesinde sayfada herhangi bir iletişim kutusu kullanmadan, doğrudan yazmaya başlayarak metin içi arama yapabilirsiniz.

Tüm bu özellikler yanında gelişmiş ve çağdaş bir tarayıcı bu özellikleri de barındırmalıdır: Gelişmiş güvenlik ayarları (parola, indirme ve çerez yöneticisi); temalar; çoklu dil ve çoklu platform desteği; en son ağ standartları.

Posta ve Haber Grupları
İstenmeyen posta denetimleri sayesinde gelen kutunuzda yer almasını istemediğiniz iletilerden uzak kalın. Mozilla’nın öğrenmeye dayalı istenmeyen posta süzme yöntemi, siz e-posta aldıkça ve istenmeyenleri işaretledikçe daha iyi işler.

Postalarınızı özelleştirilebilen etiketler ve posta görünümleri ile yönetin. İletileri renklerle öncelik sırasına koyun.

Mozilla çoklu hesap desteği içerir. Böylece birden çok hesabı tek bir istemciyle kullanırsınız.

Mozilla S/MIME, alındı onayı, LDAP desteği ve sayısal imzalama desteği sağlar.

Düzenleyici
Mozilla’nın HTML düzenleyicisi devingen görüntü ve tablo boyutlandırma, tablolara hücre ekleme ve tablolardan hücre çıkarma, gelişmiş CSS ve konumlandırılmış katmanları destekleme özellikleriyle artık çok daha iyi. Basit belgeleriniz ve ufak çaplı siteleriniz için Mozilla HTML düzenleyici tam aradığınız şey.

  İndirmek İçin >>Tıklayınız<<

Ekran Görüntüsü

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi