Arsiv

Yazar: | Kategori: Haberler
Yorum: 2

Selamlar,

Birkaç hafta önce @hell-world.org mail adresi dağıtımını durdurduk. Paypal’dan yüklü bir miktar dolandırıcılık yapılmış, dağıttığımız ücretsiz @hell-world.org mail adresleriyle. Savcılık domain bana ait olduğundan, ilgili kişinin bilgilerini temyiz etmemi istediğinde, mailler live destekli olduğundan ve oradan çalıştığından, bende de mail hesahiplerinin hiçbir bilgisi tutulmadığından gerekli belgeleri teslim edemedim. Ne bir ip adresi ne kayıttaki isim bilgisi bende değil Hotmail – Live sunucularında tutulmaktaydı.

Uzun bir savcılık süreci sonrası;

Mecburiyetten, live üzerinden dağılımı süren ve 10,000+ mail kullanıcısına ev sahipliği yapan @hell-world.org mailler durdurulmuştur.

Saygılar.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 2

Merhabalar,

hell-world.org olarak maalesefki birçok problemli günler yaşadık.
Bu günler içerisinde websitemize erişim tamamen engellendi. sayfalarımız ve içeriğimiz 8 günden fazla bir süredir siz ziyaretçilerimizin kullanımına kapandı.

top Hell World Tekrar Yayında!

Bu süre içerisinde yönlendirildiğimiz sayfada ( http://www.teknohell.com/hell-world-org.html ) konu hakkında sizlere bilgiler vermiştik;

Domain şirketimiz olan Lanet olası Yahoo! yüzünden domain DNS ayarlarında problem yaşıyoruz. Değiştirme taleplerimize cevap verilmiyor.
Mecburiyetten, Yeni bir firmaya domain trasferi istedik ve yakında gerçekleşecek.
Yine firmanın aptallığından dolayıdır ki, trasfer esnasında DNS değiştirmiyor ama böyle bir yere yönlendirmeyi olağan kılıyor.


Ne var yani yeni dns lerimi girse de ondan sonra yönlendirse? OF gerçekten.

N’yapalım. Bu süre zarfında maalesef ki kapalı kalacağız.
Benim de elimde olan birşey yok. Günlük 10.000+ ziyaretçilerimize bu sayfayı göstermekten hiçte mutlu olmuyorum.
Ama bekleyin. Muhtemelen 4-5 gün e kadar tekrar beraberiz.Belki de 6 gün ama ne fark eder ki?
Nasılsa Google’den indexlerimizi sıralamamızı çoktan kaybettik.
Toparlanmamız zor olacak ama olacak.
Beklemede kalın.

hellboy726.

Bu notumuzu görenler muhtemelen şu zaman geçsin artı! demişlerdir.

Evet bu gün bu sürenin sonu ve hell-world.org şu andan itibaren yayındadır.

domainimizi Bir türk firması olan İHS ye trasfer ettik. Ancak birkaç gün içerisinde terar networksolutions ‘a taşıyacağız.

Şu andan itibaren problemsiz bir hell-world.org keyfi sizleri bekliyor!

Saygılarımızla.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 1

Merhaba,

Birkaç haftalık taşınma sürecine girdiğimden dolayı hell-world.org u yeterince güncelleyemiyor ve yorumlarınıza cevap yazamıyorum.

Bu porblemim muhtemelen 3-4 gün içerisinde çözülecektir. İstanbul avrupa yakasından – Anadolu yakasına taşınma telaşım sona erdi sayılır. Eşyalarım yerli yerine oturdu gibi. Doğalgazımız tamam. Artık sıcak bir dus alabilirim. Şu anda bir dostumun bilgisayarından yazıyorum.

TTnet e ‘de telefon için başvurdum. Telefonum Pazartesi yani bugun bağlanacaktı. Ancak saat 12 gelen giden yok. Bakalım bi randevu için daha aramak zorunda kalabilicem. İnternetin bağlanmasıda 2-3 gün alsa, sanırım perşembe tekrar buradayım ve cevaplanmamış soruları cevaplıyacağım.

Yakında bir projem daha var. Evde internet yokken, Localde geliştiriyorum. Türkiyenin en büyük Türkçe Yardım ve Teknik Destek platformu yakında geliyor. Müjdesinide şimdiden vereyim.

Sevgilerimle…
hellboy726 – hell-world.org | anizations.

26 Ağustos 2008
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Merhaba,

Dün günlük ortalama 11.000 lik ziyaretçi kitlesine sahip olan hell-world.org 27 saat süre ile yarı kapalı bir durumda kalmıştır.

Peki ya yarı kapalı durum nedir?

Bu benim uydurduğum bir kelime. Serverimiz barındığımız datacenter’da farklı bir yere taşınıyordu. Bu nedenle DNS yönlenme problemleri yaşadık. Aslında bu sorun problem olarak da nitelendirilmiyor. Saadece bir yönlenme süreci. Bu süre içerisinde mümkün olduğunca sitenin kapalı kalmasını önlemek amacıyla, her 2 serveride elimizden geldiğince açık tutmaya çalıştık.

İyi gezintiler dileriz.

Yazar: | Kategori: Google, Google Adsense
Yorum: 1

Google, yanlışlıkla reklamların tıklanmasını önlemek amacıyla aldığı tedbirlere bir yenisini daha ekledi. önceden reklam kutucuklarının tamamı link iken, yapılan değişiklikle bu alan sadece reklam başlığı ve URL ile sınırlandırıldı.

clickable ad format screenshot Adsense   Yeni Tiklanabilir Alanlar Uygulamasi

Google Ağzından:

Reklam birimlerine yanlışlıkla yapılan tıklamaları önlemek için bazı yenilikler getirdik. Bildiğiniz gibi kullanıcılar bir reklamın metnine ve arka planına tıklayabiliyorlardu.Yeni yapılan bir değişiklik ile bir metin reklamı için kullanıcılar sadece reklamın başlığına ve URL adresine tıklayabilecekler. Bu yeni özelliğin amacı yanlışlıkla yapılan tıklamaları azaltmak ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde etmektir.Sonuç olarak, yanlışlıkla yapılan tıklamalar azalınca, kullanıcılar sitenizde daha uzun zaman geçirir ve site içeriğinize daha çok ilgilenirler. Sitenizdeki reklamlara da ilgi gösterdikleri için tıklarlar.

Ayrıca, bu yeni değişiklik sadece kullanıcı deneyiminizi geliştrimenin yanı sıra, reklamverenler için de daha faydalıdır. Bildiğiniz gibi Google reklamları için yapılan her tıklamayı takip ediyor ve reklamverenlerin sadee geçerli tıklamalar için ödeme yapmasını sağlıyoruz. Yanlışlıkla yapılan tıklamaların azalması ile, reklamverenlerin kampanya değerlerinde ve memnuniyetlerinde bir artış sağlanmasını ve paralel olarak yayıncılar için de daha fazla bir kazanç elde etmelerini umuyoruz.

Bu mesaj hakkındaki görüşlerinizi Adsense Yardım Forumumuzda belirtebilirsiniz.

Katie Mandel – Adsense Product Marketing tarafından yayınlanmıştır

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi