Arsiv

Yazar: | Kategori: windows
Yorum: 1

Merhaba,

Birkaç gün önce arkadaşımın bilgisayarına kurulum yaparken yaşadığım problemden bahsedeceğim. Bilgisayar Aidata marka. Yanında verilen birde Recovery Disk (Kurtarma CD) si bulunuyor. Ancak ne yazıkki şu aptal disk Sata Harddisk i görmüyor. Alttaki yazımda bu problemin nasıl üzerinden geldiğimi anlatacağım.

Öncelikle internette araştırırken bulduğum kaynaklardan ve elinizde ki olanaklardan bahsedeyim.

  • Ana Kart CD Sinden Driver Alarak Kurmak

Bu yöntem en yaygın olarak bilinen yöntem sınıfına giriyor. Ana kartınızın tanıtım CD sinde bulunan driveri bir disket’e atarak bilgisayara göstermekten geçiyor. Adımlar Şu şekilde: Windows Cd nizi CD rom a yerleştiriyorsunuz. Bir tuşa basın dedikten sonra çıkacak olan ekranda “S” seçeneği ile yeni bir aygıt yükleyeceğinizi belirtin. Sizden A sürücüsüne (Floppy) gerekli sürücülerin olduğu disketi yerleştirmenizi ve “Enter” tuşuna basmanızı isteyecektir. Bazen size bir sürücü,bazen de birden fazla sürücü listesi çıkabilir. (… drivers for W2K,…drivers for Win Xp ) uygun olanı seçin ve devam edin…

Eğer bağlantılar doğru ve aygıtlarınız sağlamsa diskinizi görecektir. Kurulumun diğer işlemleri normal IDE Diske kurulum ile aynıdır.
  • Xp CD sine SATA Disk Driverinizi Gömerek Windows Xp Kurmak
Bu yöntemi de genelde bilgisayar sahipleri yapıyor. Her defasında üstteki adımla ugrasmak istemeyenler için, “bir defa yapayım dursun” diyenler için bu yöntem ideal sayılabilir.
Yöntemde ki amaç, Windows CD nize gerekli sata driverini yerleştirerek otomatik tanımasını sağlamak. Bu amaçla bize destek olacak program Nlite.
Bu yöntem ile kurulum için makalemiz ise alttaki linkte mevcuttur. Resimli bir anlatım yapılmıştır.
  • İçerisinde zaten SATA Driver bulunan Windows Xp Sp3 ile Windows Xp Kurmak
En yaygın sürüm olan Windows Xp sp2 ile SATA Disk e kurulum yapamıyoruz. Sebebi ise, içerisinde gerekli driverlerin bulunmaması. Bunun önüne geçmek için Microsoft firması Windows işletim sisteminin Service Pack 3 (SP3) Sürümünü yayımladı. Bu sürümü satın alarak, kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
Saygılarımızla.
hell-world.org – hellboy726
19 Aralık 2007
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Microsoft, Windows Xp için çıkardığı SP3′ün RC1 sürümünü halka açtı. Şu anda Download edilebilir!
Microsoft, Windows Xp için çıkardığı SP3′ün RC1 sürümünü halka açtı. Aşağıda verilecek olan adresten RC1 sürümünü indirebilirsiniz.

1000 adet güncellemeden oluşan listenin dışında SP3, yöneticiler için değişiklikler getiriyor. Bunların arasında Microsoft Management Console (MMC) ve Vista’ya zaten entegre edilmiş olan Network Access Protection (NAP). NAP sayesinde “güvenli olmayan” bilgisayarlar “güvenli” duruma gelene kadar ağa erişemeyecekler.

Çıkacak olan SP3 ile Background Intelligent Transder Service 2.5 (Bits), Windows Installer 3.1 ve Core XML Services 6.0 geliyor. Toplamda tüm bu değişiklikler Xp, Vista ve Windows Server 2008 sistemlerinin huzurlu bir şekilde birbirleriyle yaşamasını sağlıyor.

Xp’yi işi için kullananlar nihai sürümü beklemeliler. Microsoft nihai sürümü 2008′in ilk yarısı içinde sunmayı istiyor.

indirmekiinvr1 Windows XP SP3   İndirmek İçin >>Tıklayınız<<

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 1

winvista h web Windows Service Pack Engelleyici
microsoft Windows vista

Kullanım oranlarına göre açık ara lider işletim sistemi üreticisi Microsoft‘un Windows Xp ve Windows Vista için önümüzdeki aylarda service pack (servis paketi) çıkarılacağı, testlerini yapıldığı açıklanmıştı. Via1 via2 via3 via4 via5 via6

winserver2003 Windows Service Pack Engelleyici
microsoft Windows server 2003

Windows Server 2003 işletim sistemi için ise mart ayında SP2 çıkartılmıştı. via

mslogo 1 Windows Service Pack Engelleyici
microsoft
Microsoft 6 Aralık tarihinde bu üç işletim sistemi içinde service pack güncellemelerini herhangi neden(ler)den dolayı yüklemek istemeyen kullanıcılar için ufak bir Windows Service Pack engelleyici yayınladı. Bu araç Windows Xp SP3 ve Windows Vista SP1 yayınlandıktan sonra 12 aylık geçici bir süre service pack güncellemelerin otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenmesini engelliyor. Windows Server 2003 SP2 ise sadece Mart 2008’e kadar engelliyor.

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi