Arsiv

Yazar: | Kategori: windows
Yorum: 7

Microsoft’un baskılarına rağmen insanların hala Xp’yi seçiyor olması bir süre daha aramızda kalacağının habercisi…

xp2lu3 xp in vistaya göre avantajları

Microsoft herkesi Vista’ya yönlendirmeye çalışsa da bir de işin pazar gerçekleri var. Hala bir çok insan Xp’lerinden vazgeçmeye niyetli gözükmüyor. CNET.com’da yapılan ankette “Vista’ya geçmeye hazır mısınız?” diye sorulan soruya yüzde 1,9’luk oranda ‘Evet zamanıdır’ cevabı, yüzde 20,5 ‘zaten kullanıyorum’cevabı, yüzde 37,7 ‘Asla’ cevabı ve yüzde 45,9 oranda ‘Elimden geldiğince erteliyorum’ cevabı geldi…
Microsoft, Ocak’ta büyük firmaların bilgisayarlarında artık Xp görmeyeceğimizi açıklamıştı ama Xp ilk infazı ertelemiş görünüyor… Fima şimdi Xp’nin infazını Haziran’a atmış olsa bile böyle giderse ikinci bir erteleme yaşanabilir…

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 26

shadewhite thumbnail 2 Windows Vista Temaları

Klasik vista temanız artık sizi sıkmaya başladıysa bu siteye mutlaka girmelisiniz . Temaların yanısıra ikon ve
ekran koruyucununda bulunuyor .Temaları bilgisayarınıza kuramadıysanız buraya bakabilirsiniz.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Microsoft‘un en güncel işletim sistemi olan Windows Vista için uzun bir süredir çıkması beklenen Service Pack’in ön-final sürümü indirilebilir hale geldi. Güncellemeler, ağ adresinin yanısıra Windows Update aracıyla da indirilebiliyor.

icon compare Windows Vista Service Pack 1 yayımda

Eğer halihazırda SP1′in beta sürümü yüklüyse, önce onun kaldırılması gerekli koşan SP1 -ne yazık ki- Türkçe Vista tarafından desteklenmiyor. Şu anda sadece İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve Japonca dilleri için desteklenen SP1 ön-final sürümünün neler getirdiğini şuradan inceleyebilirsiniz.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Windows Vista işletim sisteminde bazı klasör kurulumlardan ve Windows Vistanın uygulamalar için koyular örnek dosyalardan dolayı sisteminde fazla yer kapalamakta eğer bunları kullanmıyorsanız silerek Hard diskinizde yer açmış olucaksınız hemde Performans artıcaktır.

vista1ih2 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Windows Vista Gömme sürücülerin dizinidir buradaki sürücülere bir daha ihtiyacınız olmayacaktır bilgisayarınızda boşuna yer kaplıyor bu dosyaları silerek Windows Visa zayıflatabilirsiniz.  ( 1 GB )

vista4jr6 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

İşletim sisteminde tek bir dil kullanıyorsanız bu klasör altındaki diğer dilleri silerek Windows Vista’ zayıflatın (13.3 MB)

vista3ix2 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Windows’ u bilgissayarınızı kurduktan sonra bu dosyayı oluşturu ve bilgisayarınızla ilgili performans ve yapılan işlemleri burada log dosyasında tutulur bunları kullanmıyorsanız silebilirsiniz. ( 10 MB )

vista2jk2 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Bazı programlar kurulum esnasında artık dosyalarını buraya yüklerler kurulum bittikten sonra bu dosyalar burada kalır ve gereksiz yer kaplar bu dosyları silebilirsiniz.

vista6oo6 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Apple uygulamalarının artık dosyaların bulunduğu dosyalar buradaki dosyalarıda silebilirsiniz.

vista7xs8 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Eğer Windows Vista yardım kullanmıyorsanız silebilirsiniz hard diskinizde 105 MB yer kaplıyor.

vista8jx7 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Doğu Asya yazılı dillerinde kullanılanlar gibi karmaşık karakterleri ve simgeleri, standart klavye kullanarak girmenize izin veren bir araç ve kullandıkça arkasında bir çok artık dosya bırakmakta bu klasördeki dosyaları silebilirsiniz.

vista9uq9 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

WindowsInstaller isminde anlaşılacağı gibi bilgisayarınıza kurduğunuz her programın bu klasöre bıraktığı artık dosyalar yer kapladığı alan sizin kurduğunuz programlara bağlı olarak büyük GB kadar çıkabilir.

vista10zu9 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Windows Vista içinde bulunan duvar kağıtları eğer bunları kullanmıyorsanız silebilirsiniz 36 adet resim dosyası bulunuyor ve büyüklüğü 45 MB

vista11so9 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Windows güncellemelerini indirip kurduğu ve kurduktan sonraki Download dosyalarının bulunduğu klasör buradaki dosyalarıda silebilirsiniz.

vista12aa7 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Tüm kullanıcılar için Ortak belgeler, Videolar, Mp3 gibi örnek uygulamaların bulunduğu klasörler bunlarıda silerek 206 MB bir alan kazanmış olursunuz.

Bazı kısımlarda kapladığı alan boyutu yazılmamıştır bu sizin bilgisayarınıza kurduğunuz veya indirdiğiniz uygulamalara bağlı olarak artıp azalabilir.

Buradaki uygulamaları Bilgisayar bilgisi olan kişilerden yardım alarak siliniz

Bazı klasörde yetki sorunu yaşanıyor yetkilendirme işlemi resimli olarak anlatılmıştır resimler warezdestek sitesinden alınmıştır. Geçici olarak alınmıştır. icon smile Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

1

60841 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

2

61022 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

3

47363 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

4

46944 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

5

24235 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

6

9166 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

7

2787 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

15 Aralık 2007
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

400px homepage mvsw Mac OS X vs Windows Vista

Bir nevi kedi-köpek misali aralarında amansız rekabet, şiddetli geçimsizlik bulunan 2 işletim sisteminin (mac os x ve Windows vista) ayrıntılı olarak karşılaştırılması burada her yönüyle yapılmış.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 1

anmsatcgq8 Windows Vista dan Ekran Alıntı Aracı

Ekran görüntüsü almak için ya Prt Sc SysRq tuşunu veya herhangi ücretli ve ücretsiz Ekran yakalama programları kullanırız ama Windows Vista bulunan Ekran Alıntı Aracı basit ama diğer programların sağladığı bir çok özelliği sağlamakta.

Programı çalıştırmak için Başlat | Tüm Programlar | Donatılar | Ekran Alıntısı Aracını çalıştırın.

Bir programın veya ekranda çalışan her hangi bir pencerenin görüntüsünü almak için küçük bir pencere açılıcak ve programda Yeni kısmına bastığınızda size 4 seçenek sunmaktadır.

  • Serbest biçimli ekran alıntısı
  • Dikdörtgen biçimli ekran alıntısı
  • Pencere ekran alıntısı
  • Tam ekran alıntısı

Bu dört seçeneğinde birini seçerek ekrandaki görüntüyü alabilirsiniz akdığınız ekran daha sonra küçük bir resim editörü yardımı ile biçimledirebilirsiniz.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 3
Telnet; Internet’i kullanarak başka bir bilgisayara bağlanmanızı sağlayan metin tabanlı basit bir programdır. Size bilgisayarın sahibi ve yöneticisi tarafından söz konusu bilgisayara bağlanma hakkı verildiyse, Telnet, uzak bilgisayarın karşısında oturuyormuşsunuz gibi bu bilgisayardaki programlara ve hizmetlere erişim komutlarını girmenize olanak tanır. Telnet e‑postalara, veritabanlarına veya dosyalara erişim dahil olmak üzere pek çok amaçla kullanılabilir.

telnetix8 Windows Vista da Telnet i Yüklemek

Bu özellik Windows Vista’ da yüklü değil TelNet aktif hale getirmek için Başlat | Denetim Masası | Programlar ve Özellikler çalıştırdıktan sonra bu pencerede sol tarafta bulunan seçeneklerden Windows özelliklerini aç veya kapat tıklayarak açılan Windows Özellikler penceresinde Telnet arıyoruz ve yanındaki kutucukları işaretledikten sonra tamam dediğimizde yüklemeye hazırlanıyor bu işlem bir kaç dakika sürebilir.

telnet1oa8 Windows Vista da Telnet i Yüklemek

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

8dwo7kj Vista Ultimate IconPackage 2

.ICO ve .ANI formatlarında ikon paketi.

Boyut: 17 MB

http://rapidshare.com/files/75456251…nPackage_2.zip

Yukarı
Sayfa 1 ile 212
Yazilar iin RSS aboneligi