Arsiv

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 3

youtube engeli kalktı, ancak yine de benzeri engellemelere uğramış sitelere ulaşmak için bilmekte fayda var.

Burada da verilen habere göre youtube‘a erişim tamamen engellenmişti. Daha önce opendns gibi yöntemlerle youtube gibi engellenmiş sitelere sorunsuz bağlanabiliyorduk. Fakat ip engelleme yöntemi buna da izin vermiyor.

youtube site engellerine çözüm

Ne kadar engellenirse engellensin özgürlüğe kelepçe vurulamaz. Benim gibi konuyla ilgili fazla teknik olarak fazla bilginiz olmasada Proxy yardımıyla yinede youtube-a bağlanmak mümkün. UnfilterTheNet sitesinden sorunsuz bağlantı sağlayabilrisiniz. Ayrıca Firefox kullanıcıları Proxy eklentileriylede engelleri kırabilirler.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 1

winvista h web Windows Service Pack Engelleyici
microsoft Windows vista

Kullanım oranlarına göre açık ara lider işletim sistemi üreticisi Microsoft‘un Windows Xp ve Windows Vista için önümüzdeki aylarda service pack (servis paketi) çıkarılacağı, testlerini yapıldığı açıklanmıştı. Via1 via2 via3 via4 via5 via6

winserver2003 Windows Service Pack Engelleyici
microsoft Windows server 2003

Windows Server 2003 işletim sistemi için ise mart ayında SP2 çıkartılmıştı. via

mslogo 1 Windows Service Pack Engelleyici
microsoft
Microsoft 6 Aralık tarihinde bu üç işletim sistemi içinde service pack güncellemelerini herhangi neden(ler)den dolayı yüklemek istemeyen kullanıcılar için ufak bir Windows Service Pack engelleyici yayınladı. Bu araç Windows Xp SP3 ve Windows Vista SP1 yayınlandıktan sonra 12 aylık geçici bir süre service pack güncellemelerin otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenmesini engelliyor. Windows Server 2003 SP2 ise sadece Mart 2008’e kadar engelliyor.

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi