Arsiv

25 Nisan 2008
Yazar: | Kategori: windows
Yorum: 1

Windws Xp sp3 sonunda yayımlandı.

Çıkacağını pek sanmıyorduk. Sebep olarakta bence, vistanın çıkması vardı.

Ancak microsoft vistayi sevmeyenlerin (yani benim gibilerin) sesini duymus olacakki sp3 yayımlanmıs

İnndirmek icin Microsoft sayfasına bakınız;
http://www.microsoft.com/downloads/Search.aspx?displaylang=tr

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

107629 Microsoft Windows 7 yolda Microsoft, Vista’dan edindiği tecrübelerle yeni işletim sistemini ortaya çıkarmak için uğraş veriyor

Windows Vista’nın işletim sistemlerinin arasında yeni bir çığır açacağı sanılıyordu. Aero arayüzüyle ve önceki sürüm Windows Xp’ye nazaran pek çok yenilikle beraber gelen Vista’nın bir dönüm noktası olması bekleniyordu.

Gelişmiş ofis takımı ve arama özellikleri ve kullanıcı dostu grafikleriyle pek çok müşterisini memnun etti ama tüm bunlara rağmen, Vista daha çok eskiklikleriyle, hatalarıyla, kısacası sorunlarıyla konuşulur oldu.

Microsoft, şimdi de Windows 7′yi geliştirmeye başladı. Vista’nın kullanıcılarla buluşması yaklaşık 5 sene sürdüyse de, Windows 7′nin en geç 3 yıl içinde kullanıcılarla buluşacağı sanılıyor.

Redmond-tabanlı şirket Windows 7′nin bir test sürümü olan Milestone 1 (M1)’i, seçtiği bazı ortaklarına geçen Ocak ayında gönderdiği de sızan haberler arasında.

Bir e-mail’de, Microsoft sözcüsü 2010 yılında Windows 7′nin çıkacağı yönündeki spekülasyonları doğruladı.

Microsoft, bu kadar zaman sonra Milestone 2 (M2)’ye ulaşmış olabilir. Çünkü çizilen plana göre Nisan ya da Mayıs ayında M2′ye geçilmesi öngörülüyordu.

Bill Gates’in daha önce yaptığı açıklamalara göre Windows 7 gelişmiş ses kayıt sistemi ve diğer doğal arayüzlerle kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekecek.

Kaynak: www.chip.com.tr

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

yeni 2bresim Condom ile internette Koruma
www

Condom isimli gezgin programı “Browser Condom” Microsoft® Internet Explorer, Mozilla Firefox veya Opera gezginlerinde world wide web (www) içeriklerini risk almadan gezmenizi(surf) sağlamayan bir koruma proğramı.Evet, internette herhangi bir siteyi ziyaret edebilir ve web sitelerinden gelebilecek zararlı içerikleri engelleyebilirsiniz. Adından da çağrışım yaptığı gibi Condom sizi koruyacaktır!

Programın sistem gereksinimleri öğrenmek ve/vaya denemek isteyenler bu taraftan

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Microsoft Download beta

Microsoftun adobe ‘nin flash teknolojine karşı çıkarttığı silverlight teknolojisini kendi Download sitesinde kullanıyor ve silverlightın yeteneklerini burada sergiliyor.

İÇİNDE KAYBOLDUĞUMUZ Download SİTESİNİN YERİNE ŞİMDİK GAYET PRATİK,KULLANIŞLI,KULLANICI DOSTU BİR ARAYÜZ GELMİŞ.

Bu beta sitesi eskisine göre çok kullanışlı ve de pratik. Site şu sadece ingilizce olarak görüntülenebilmektedir.Daha fazlası için buyrun tıklayınız.

Site sizin pcnizde silverlightin kurulu olup olup olmadığını kontrol edecek eğer kurulu ise sayfa orada bulunan go to beta linkine tıklıyorsunuz ve silverlightın  ne kadar yetenekli olduğunu görüyorsunuz.

Microsoft Download center beta

SİLVERLİGHT Download.

Geliştiriciler tasarım-içerik Silverlight SSS(MİCROSOFT TÜRKÇE KAYNAK)

Silverlight türkçe destek 

aYNI ZAMANDA MİCROSOFTUN SİLVERLİHGT  TÜRKÇE DESTEĞİDE VARDIR İLGİLENENLERİN DİKKATİNE

Resimler 1 2 3

4

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

microsoft l Microsoft Avrupa’nın 1 numaralı online harita sitesini satın aldı.

Microsoft İngiltere merkezli online harita sitesi Multimap’ı satın aldı. Google Maps’e rakip olması için satın alınan siteyi daha da geliştirecekleri bekleniyor. kaynak
multimap Microsoft Avrupa’nın 1 numaralı online harita sitesini satın aldı.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 1

winvista h web Windows Service Pack Engelleyici
microsoft Windows vista

Kullanım oranlarına göre açık ara lider işletim sistemi üreticisi Microsoft‘un Windows Xp ve Windows Vista için önümüzdeki aylarda service pack (servis paketi) çıkarılacağı, testlerini yapıldığı açıklanmıştı. Via1 via2 via3 via4 via5 via6

winserver2003 Windows Service Pack Engelleyici
microsoft Windows server 2003

Windows Server 2003 işletim sistemi için ise mart ayında SP2 çıkartılmıştı. via

mslogo 1 Windows Service Pack Engelleyici
microsoft
Microsoft 6 Aralık tarihinde bu üç işletim sistemi içinde service pack güncellemelerini herhangi neden(ler)den dolayı yüklemek istemeyen kullanıcılar için ufak bir Windows Service Pack engelleyici yayınladı. Bu araç Windows Xp SP3 ve Windows Vista SP1 yayınlandıktan sonra 12 aylık geçici bir süre service pack güncellemelerin otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenmesini engelliyor. Windows Server 2003 SP2 ise sadece Mart 2008’e kadar engelliyor.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 2

587548 microsoft download center Microsoft un Yeni İndirme Download Merkezi

Microsoft, indirilebilir ürünlerini daha düzenli listelemek ve İndirmeye yönelik kullanıcılara kolaylık sağlamak için, İndirme merkezini geliştiriyor. Henüz SilverLight alt yapısı ile çalışan site’yi herkes test edebiliyor. Sitede çok kullanışlı bir Kategori sistemi tasarlanmış ve mükemmel tasarım kalitesine sahip. Belli’ki Microsoft.com şablonu baz alınarak tasarlanmış. Site henüz Beta aşamasında olduğu için görünüm ve alt yapı hataları olabilir.

http://preview.microsoft.com/downloads/

Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Visual Studio 2008 için süren bekleyiş sona erdi.
19 Kasım itibariyle Microsoft Visual Studio 2008 ve .NET Framework 3.5 ‘un yayımlandığını duyurdu.

250′den fazla yeni özelliğiyle,Visual Studio 2008 hem Visual Studio Express hem de Visual Studio Team System sürümlerinde önemli yeniliklerle geliyor.

Visual Studio 2008 hakkında daha fazla bilgi için

Kayıtlı MSDN kullanıcıları Visual Studio 2008 edinmek için

Deneme sürümlerini indirmek için

.NET Framework 3.5′i indirmek için

Yukarı
Sayfa 1 ile 212
Yazilar iin RSS aboneligi