Arsiv


Kategori: Genel

WordPress blogunuzdaki yazılarınıza yapılan yorumlar içerisinde kendi yorumlarınızı farklı göstererek okuyucunuzun yorumları daha dikkatli biçimde incelemesini, yorumların daha anlaşılır görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için bildiğim iki yoldan bahsedeceğim.

Öncelikle konu ile ilgili sıkça başvurulan yol WordPress Author Highlight eklentisi. Eklentiyi bilgisayarınıza indirdikten sonra yapmanız gereken bazı değişiklikler var. Eklenti sitesinde de anlatıldığı gibi temanızın “comments” isimli dosyasına eklentinin gerekli kodunu eklemeli, eklentinin kendi dosyasına da WordPress blogunuzda kullandığınız e-posta adresi ve kullanıcı adını yazmalısınız. Yalnız yapacaklarınız pek bununla bitmiyor, css kodlarınıza gerekli tanımlamaları girmeli, biraz da html bilgisine sahip olmalısınız.

Yorumların farklı gösterimini eklenti kullanmadan, daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de yine temanızın comments ve style isimli dosyalarını kullanacağız.

Comments dosyanızda <li class=”<?php echo $oddcomment; ?>” id=”comment-<?php comment_ID() ?>”> benzeri bir kod bulunması gerekiyor. Bu kodu bulduktan sonra <li class=”<?php if ($comment->comment_author_email == “isim@epostaadresiniz.com”) echo ‘mycomment’; else echo $oddcomment; ?>” id=”comment-<?php comment_ID() ?>”> kodu ile aynen değiştirin. İkinci olarak css kodlarınıza ekleme yapmanız gerekiyor. Style dosyanıza
li.mycomment {
background-color: #fff;
border: solid 1px #000;
}

kodunu ekleyin. Burada görünüm olarak sadece örnek birkaç renk değişikliği mevcut. Css kodlarında değişiklik yaparak yorumları istediğiniz gibi farklılaştırabilirsiniz. Eğer blogunuzda birden fazla yazar mevcut ise comments dosyanıza ekleyeceğiniz kod <li class=”<?php if ($comment->comment_author_email == “isim1@epostaadresiniz.com”) echo ‘christopher’; else if ($comment->comment_author_email == “isim2@epostaadresiniz.com”) echo ‘christine’; else echo $oddcomment; ?>” id=”comment-<?php comment_ID() ?>”> şeklinde olmalıdır. Böylelikle belirleyeceğiniz e-posta adreslerine sahip kimselerin yorumlarının görünümleri diğerlerine göre farklı olacaktır.

- Etiketler:,
- Bu yazı şu ana kadar 380 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
1 adet
GroCm #
22 Haziran 2008, 17:41

Might Be The Best Ever Yet,

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi