Baglantilar

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 25

8e5e0152 Hatasını Windows Live Messenger uygulamanızda yaşıyorsanız, yapmanız gereken işlem oldukça basit. Son zamanlarda popüler olan 8e5e0152 hata kodunun çözümünü yazıyoruz.

Öncelikli olarak, gizli dosya ve klasörleri görünür duruma getirin. (Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şuraya bakın;http://www.hatakodlari.com/gizli-dosya-ve-klasorleri-gorunur-duruma-getirmek.html )

Bilgisayarıma girerek;
C: >Documents and Settings >Windows oturum adını > local settings > application data >microsoft klasörüne girin ve Windows live contacts altına girerek, içerisindeki tüm şeyleri silin.

Eğer silme işleminde, “bu dosyalar kullanılıyor” şeklinde bir hata alırsanız, tüm messenger uygulamalarını tamamen kapattığınızdan emin olun.

Bu kısa yöntem sonrası 8e5e0152 hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Yazar: | Kategori: Messenger
Yorum: 6

Msn Messenger Adresi Almak mı istiyorsunuz? Yazımız tam sizin işinizi çözebilecek düzeyde.

Bir Msn Messenger hesabına sahip olmak iyi bir şey olsa gerek. Çünki bu hesabınız sayesinde; Msn Messenger ve Windows Live Messenger üzerinden oturum açabilir, arkadaşlarınız ve aileniz ile ücretsiz olarak yazışabilirsiniz. Hatta bir web kameranız var ise, sesli – görüntülü konuşmayı dahi ücretsiz olarak gerçekleştirsiniz.

messenger-icon

Okumaya devam et »

Yazar: | Kategori: Messenger
Yorum: 1

Windows Live Messenger ın en güncel ve son sürümünü indirebilmek için doğru yerdesiniz!

Sohbetten çok daha fazlası
Messenger’ı anlık ileti göndermek için kullandığınızdan eminiz, ancak oyun oynayabileceğinizi ve resim alıp verebileceğinizi de biliyor muydunuz?

http://hell-world.org/images/messenger-windows.jpg

Kendinizi ifade edin
Ruh halinize göre değişen, kişilerin dinlediğiniz müziği görmesini sağlayan ve konuşma penceresindeki sahneyi özelleştiren resimlerinizi veya kısa videolarınızı ekleyin.

Gösterin ve anlatın
Fotoğrafları doğrudan konuşma penceresine sürükleyin ve sohbet ederken gösterin. Ayrıca diğer kişilerin fotoğraflarınızı bilgisayarlarına kaydetmelerini de sağlayabilirsiniz.

Yenilikleri kullanarak güncel kalın
Kişilerinizin son zamanlarda neler yaptığını otomatik olarak görün. Yenilikler alanı, bu kişilerin gönderdiği yeni bloglar veya fotoğraflar, eklediği yeni kişiler ve daha pek çoğu hakkında anında bilgi edinmenizi sağlar.

Bilgisayarınıza en son sürüm Messenger ı resmi ve güvenilir adresinden yüklemek için, alttaki bağlantıyı ziyaret edin.

http://download.live.com/messenger

yayınlayan: http://hell-world.org

07 Ağustos 2009
Yazar: | Kategori: Messenger
Yorum: 0
22 Temmuz 1999
Msn Messenger başladı — 60 gün içinde 2,5 milyon kişi tarafından her ay kullanılıyor.
14 Aralık 1999
Artık 26 dilde kullanılabilen Msn Messenger, dünyanın her tarafındaki Çin, Finlandiya ve Brezilya gibi ülkelerde
kullanılıyor.
20 Temmuz 2000
Msn Messenger’ın üçüncü sürümü kolay fotoğraf ve belge paylaşma özelliğiyle kullanıma sunuldu.
23 Ekim 2001
Msn Messenger’ın aylık ziyaretçi sayısı yaklaşık 30 milyon
16 Temmuz 2003
Msn Messenger devrim niteliğinde birkaç yeni özellik sundu — oyunlar, görüntülü sohbet ve diğerleri.
7 Nisan 2005
Msn Messenger’da her gün yaklaşık 2,5 milyar anlık ileti gönderiliyor.
20 Haziran 2006
Msn Messenger resmi olarak Windows Live Messenger halinde geldi ve geçiş sırasında Hotmail ile Windows Live Spaces’a katıldı.
22 Temmuz 2009Şimdi 36 dilde sunulan Windows Live Messenger’ın aylık ziyaretçi sayısı 330 milyondan fazla. Özellikleri arasında sürükleyip bırakarak fotoğraf paylaşma, dinamik görüntü resimleri ve çevrimiçi ağ güncelleştirmeleri var.

Kaynak; messengeris10.com

Yazar: | Kategori: Messenger
Yorum: 10

Windows Server 2003 Standart kurulu serverde kullanılabilecek messenger arıyorsanız bu konu tam size göre.

Windows server 2003 de çalışabilen Windows Live Messenger 8.1 i indirmek için;
http://www.teknohell.com/server2003-messenger-8.1.zip

Yazar: | Kategori: Messenger
Yorum: 22

Windows Live™ Messenger çevrimiçi ortamda arkadaşlarınızla iletişim kurmanın birçok yeni yolunu sunuyor. Aynı anda bir kişi grubuyla sohbet edin, sohbet sırasında fotoğraflarınızı paylaşın, web kameranızı kullanarak yüz yüze* konuşun. Yeni Messenger ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:

whm-2009-1408064206

* Arkadaşlarınızın profilinizde sizi hareketli görebilmesi için video biçiminde görüntü resmi ekleme
* Arkadaşlarınızın çevrimiçi ortamda neler yaptığı konusunda güncel bilgi almanızı sağlayan akışlarla yenilikleri öğrenme
* Sohbet sırasında fotoğraf paylaşma
* Bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan anlık ileti gönderip alma

Karşıdan yükleyebileceğiniz programlar:

* Messenger
* Posta
* Writer
* Fotoğraf Galerisi
* Movie Maker
* Aile Koruması
* Toolbar

– Uyarı ve görüntü resmi pencereleri dahil kullanıcı arayüzü güncellendi
– Oturum açma ekranı yeniden tasarlandı
– Yeni sistem tepsisi sembolü (saatin yanındaki program sembolü)
– Yeni e-postaları daha belirgin gösteren güncellenmiş e-posta sembolü
– Güncellenmiş grup penceresi başlığı
– SkyDrive resmi olarak paylaşım klasörleri özelliğinin yerinin alıyor (Eylemler > Çevrimiçi dosyalarınızı gösterin).
– Yenilikler bölümü daha fazla detay gösteriyor
– Konuşma penceresinde kişiler için yenilikler bölümü
– Artık kendi imza sesinizi seçemiyorsunuz, sadece kişilerinize ses atayabiliyorsunuz
– Web kameranızdan görüntü resmi oluşturmanızı sağlayan özellik “Web kamerası resmi” olarak değiştirildi
– Hareketli görüntü resmi oluşturmanızı sağlayan özellik “Dinamik resim” olarak değiştirildi
– Daha fazla varsayılan sahne, diğer birkaç yenilik ve 200’den fazla hata giderimi…

Download:

http://g.live.com/1rewlive3/tr/wlsetup-all.exe
Yazar: | Kategori: Messenger
Yorum: 5

Messenger Plus! Live’ın, Windows Live Messenger’ın 2009 Wave 3 Beta (14.0.5027.908) sürümüne kadar çalışan bir beta sürümü (4.79.342) yayımlanmıştır.

Bu sürümün önceki sürüme göre pek artısı yok. Ufak özellikler ve işlevler eklendi, daha çok script ve arayüzlerin, WLM Beta’da çalışması için ayarlamalar yapıldı.

Windows Live Messenger’ın Beta sürümünü kullanmıyorsanız Plus!’ın bu beta sürümünü yüklemeniz beklenmez, otomatik güncelleme uyarısı da almazsınız. Unutmayın ki Messenger Plus!’ın son kararlı sürümü hala 4.70.334 numaralı sürümdür. Ama tabi ki yine de denemek isteyebilirsiniz. Bu gönderinin ekinden indirip kurun, Türkçe dil desteği mevcuttur.

Yazar: | Kategori: Messenger
Yorum: 4

En çok önem verdiğiniz dostlarınızın veya mesai arkadaşlarınızın Messenger’daki durumlarını, kişi listesini açmadan bilmek ve bu kişilerin konuşma pencerelerini çok pratik bir şekilde açmak ister miydiniz? “İsteriiiz” diyorsanız Messenger Plus! Live’ın Masaüstü Kişileri tam size göre!

http://www.hell-world.org/cafer/5.png

Messenger Plus!’ın bu özelliğinin etkinleştirilip masaüstünde gösterilecek kişilerin seçildiği pencereye kişi listenizin Plus! menüsü ya da Plus! düğmesi menüsünden Masaüstü Kişileri öğesini seçerek ulaşabilirsiniz.

Masaüstü Kişileri penceresi

http://www.hell-world.org/cafer/1.jpg

Bu pencerede kişi adlarının yanındaki kutucukları işaretleyerek masaüstü kişilerinizi topluca seçebilirsiniz. Kişi listenizden bir veya birkaç kişiyi masaüstünüzde göstermek istediğinizde ise bu pencereyi açmadan da kişi listesinde kişinin sağ tıklama menüsünden Messenger Plus! Özellikleri > Masaüstünde Göster öğesini seçmeniz yeterli. Masaüstünüzde birçok kişiyi gösterirken hepsini birden kapatmak için Masaüstü Kişileri özelliğini etkinleştir kutucuğunun işaretini kaldırın.

Bu özellik birçok seçenek de sunuyor. Seçeneklere ulaşmak için Messenger Plus! Live Tercihleri > Messenger > Masaüstü Kişileri bölümüne gelmeniz gerekmektedir.

Masaüstü Kişileri Tercihleri penceresi

http://www.hell-world.org/cafer/2.jpg

Kişi pencerelerinde gösterilecek metin kısmından yapacağınız seçime göre masaüstü kişisi penceresi bir ya da iki satırlı olarak gösterilecektir. Pencerenin uzunluğunu ise kenarından tutup çekerek kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kişinin durumuna göre ayarları değiştir kısmından ise iki seçenek belirleyebilirsiniz.

* Saydamlık değiştir (Bu seçenek belirlediğiniz asıl saydamlık oranını Çevrimiçi kişiler için kullanırken Meşgul->Dışarıda->Çevrimdışı’ya doğru gittikçe saydamlığı otomatik olarak artırır.)
* Çevrimdışıyken gizle (Bu seçenek Çevrimdışı kişilerinizi masaüstünüzden kaldırır, Çevrimiçi olduklarında masaüstünüzde tekrar gösterir.)

Kişi penceresinde ifadeleri göster seçeneğiyle kişi adları ve kişisel iletilerdeki varsayılan Messenger ifadelerinin yerine ifade kısayollarının gösterilmesini seçebilirsiniz.

Görünüm ayarları kısmındansa pencerenin arka plan, kenarlık, metin renklerini ve saydamlığını belirleyebilirsiniz. Renk seçim penceresini açmak için renk kutucuklarına basın. Ancak kişilerinizin kendi adlarına ve kişisel iletilerine koydukları renkler burada belirlediğiniz renkten baskındır.

Görünüm ayarları kişiye göre de değiştirilebilir. Bunu yapmak için masaüstü kişisi penceresinin sağ tıklama menüsünü açın ve Görünüm Ayarları öğesini seçin.

Yine aynı menüden Takma Ad Koy öğesini seçerek bu kişiye bir ad takabilirsiniz. Takma adı, Masaüstü Kişileri penceresinde kişi adları üzerine çift tıklama ile de koyabilirsiniz.
Masaüstü Kişisi sağ tıklama menüsü, görünüm ayarları ve takma ad pencereleri

http://www.hell-world.org/cafer/7.jpg http://www.hell-world.org/cafer/6.jpg

http://www.hell-world.org/cafer/3.jpg

http://www.hell-world.org/cafer/4.jpg

Bu küçük pencerelere çift tıklayarak hemen bir konuşma başlatabileceğiniz gibi, bilgisayarınızdan dosyaları, metinleri ve sitelerden bağlantıları da bunlara sürükleyip bırakabilirsiniz.

Bu pencereler Her Zaman Üstte olacak şekilde oluşturulur. Sağ tıklama menüsünden bu seçeneği kişi bazında devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak pencereyi bir süreliğine gizleme şansınız da var. Bunu yapmak için pencereye farenizin tekerleğiyle (orta tuşuyla) bir kez tıklayın. Bir süreliğine pencereniz kaybolacak, sonra tekrar görünecektir. Görünmez olduğu süre varsayılan olarak 8 saniyedir.

Pencereyi tutup ekranınızın başka yerlerine kolayca götürebilirsiniz. Yerini ve boyutunu sabitlemek için sağ tıklama menüsünden Konumu Kilitle öğesini seçin. Güle güle kullanın.

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi