Baglantilar


18 Ekim 2007
Kategori: Yazilim

Küçük boyutlu, basit arayüzlü, hızlı çalışan, ücretsiz ve açık kaynaklı bir defrag, yani disklerinizdeki dağılmış dosya parçacıklarını birleştirme programıdır.

Yazılım çekirdek tabanlı sürücü ile çalışır bu nedenle hızlıdır. Bunda C ile hazırlanmış, küçük bir program altyapısına sahip olmasının da payı var. Arayüzü oldukça basit ve kullanışlı.

Yazılım 3 tip arayüze sahip. Biri grafiksel (disk kümesi haritasının gösterildiği) arayüz, diğeri ise komut satırı arayüzü. Bu sayede otomatik zamanlayıcı ile veya diğer yazılımların içinde çalıştırılabilmesine imkan sağlar. Bir diğer arayüzü de native olarak adlandırılan arayüzüdür ve bu arayüz sistem başlangıcında chkdsk benzeri bir şekilde çalışır.

Ayrıca işlem sonuçlarını html olarak kaydedebilen yazılım 64bit işlemci desteğine de sahip. Sitemizde sunulan sürümü 32bitlik işletim sistemleri için olan standart sürümdür. 64bitlik bir işletim sisteminiz varsa üretici sitesinden uygun sürümünü indirebilirsiniz.

Yazılım Windows’un dahili defrag arabirimini kullandığı için güvenli ve hızlı çalışmakta, ancak birleştirme başarısı Windows’un dahili Defrag yazılımından daha iyi değil. Bu açıdan fazla bir avantaj sağlamıyor.

   İndirmek İçin:

http://rapidshare.com/files/63449825/ultradefrag-1.2.1.bin.i386.zip.html

Zip şifresi:  www.hell-world.org

- Bu yazı şu ana kadar 112 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi