Baglantilar


25 Mayıs 2010
Kategori: Yazilim
Backup Drivers, Windows sürücü dosyalarını yedekleyebilen ücretsiz, kurulum gerektirmeyen ve kullanımı kolay bir yedekleme yazılımıdır.
Sisteminizde takılı olan aygıtların Windows tarafından tanınması için kullanılan sürücü dosyalarını bir kaç tıklama ile belirlediğiniz klasöre kopyalayarak yedeklemenize ve sürücü tanınmasında bir sorun oluştuğunda veya Windows işletim sistemini tekrar yüklediğinizde bu sürücüleri tanıtmanızda bu dosyaları kullanmanıza olanak sağlayan başarılı bir yazılımdır.
Program tek bir .exe uzantılı dosyadan oluşmaktadır. Kullanmak için indireceğiniz zip arşivi içerisinden bu dosyayı çıkartın ve çift tıklayarak çalıştırın.
Source Windows Directory kutucuğu Windows sürücü dosyalarının kayıtlı olduğu diziniz seçeceğiniz bölümdür. Destination Directory bölümü ise yedeklenecek sürücülerin kayıt edileceği dizini seçeceğiniz bölümdür.
Bu seçimlerden sonra tek yapmanız gereken Backup düğmesine tıklamaktır. Program sürücü dosyalarını otomatik olarak belirlediğiniz klasöre kopyalayarak yedeklemenizi sağlayacaktır.
Geri Yükleme Nasıl Yapılır?
Sürücülerinizde bir sorun olduğu zaman veya Windows’u tekrar yüklediğinizde Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp Özellikleri seçin. Açılan pencerede Aygıt yöneticisini seçin. Aygıt yöneticisi penceresinde bilgisayarınızdaki tüm aygıtlar listelenecektir. Tekrar yüklemek istediğiniz veya yüklenmemiş aygıt’ı seçip sağ tıklayarak Sürücü Yazılımını Güncelleştir’e tıklayarak Bilgisayarınızda yedeklenmiş olan sürücülerin bulunduğu klasörü seçip işleme devam edin. Yükleme işlemi Windows tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
Not: Program Java programla dili ile yazılmıştır. Kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Java’nın yüklü olması gerekmektedir. Yüklü değilse buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz.
Programı İndirmek İçin >>Tıklayınız<<

- Bu yazı şu ana kadar 283 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi