Arsiv

Yazar: | Kategori: Güvenlik
Yorum: 1

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab,  PC kullancılarından, tablet ve akıllı telefon kullanıcılarına; online alışveriş yapanlardan, sosyal ağ kullanıcılarına kadar toplam 23 farklı güvenlik ipucu ile kendilerini korumalarını sağlıyor.

1-      Sosyal ağları güvenle kullanın
Facebook ya da diğer sosyal ağlarda, paylaştığınız kişisel bilgilerinize dikkat etmelisiniz. Diğer kullanıcıların neleri görebildiğini kontrol edin ve kendinizle ilgili verdiğiniz bilgilerde seçici olun. Sosyal ağlar, örneğin telefon numaralarının, paylaşılabileceği yerler değildir. Her zaman şunu unutmayın ki  detaylar kendi başına zararsız olabilir ancak birlikte pek çok konudaki bilgiyi açığa çıkarabilir.
2-      Güvenliğinizi göz önünde bulundurun
Güvenlik yazılımının amacı BT tehditlerine karşı etkili bir koruma sağlamaktır. Bununla beraber, kullanıcıların güvenliklerine sürekli olarak dikkat etmeleri önemlidir. Kaspersky Internet Security güvenliğinizi, bilgisayarınızın gerçek zamanlı koruma bilgilerini gösteren bir masaüstü öğesi ile daha da kolaylaştırır.
3-      Güvenli online alışveriş
Hassas verileri gönderirken mutlaka şifreli bir bağlantı kullanmanız gerekir. Bu internet adresi başında “https” olarak görüntülenir. Amazon ya da PayPal hesap detaylarınızı doğrulamanızı isteyen e-postalar, verilerinizi çalmaya yönelik saldırılardır.
4-      Çocuğunuzun internet kullanımını takip edin
Her ne kadar çocuğunuzun internet kullanımını direkt olarak kontrol edemiyorsanız bile, çocuk koruma yazılımı yüklemeniz gerekir. Virüs koruma ve Firewall yazılımlarına her durumda ihtiyacınız olduğundan, çocuk koruma fonksiyonları da bulunan Kaspersky PURE gibi yazılımlar tercih edilebilir.
5-      Önemli verilerinizi şifreleyin
Sık seyahat eden laptop kullanıcıları için en önemli kural önemli verileri şifrelemektir. Bu sayede laptopunuz istenmeyen veya yanlış kişilerin eline geçtiğinde, önemli bilgilerinize erişilemez. Aynı durum, gizli verileri saklamada sıkça kullanılan akıllı telefonlar için de geçerlidir.
6-      Güncellemeleri erkenden yükleyin
Kullanıcılar güncellemeleri mümkün olduğunca kısa zamanda, Windows ve Mac OS X içerisinde varsayılan ayarları kullanarak yüklemelidir. Adobe Reader, Java ve internet tarayıcıların eski sürümleri bu yüzden saldırı hedefleridir. Kaspersky Internet Security içerisindeki zayıf nokta tarayıcıları gibi yazılımları kullanarak bilgisayarınızı tarayabilirsiniz. Yine aynı şekilde programlar düzenli olarak güncellenmelidir.
Okumaya devam et »
18 Aralık 2007
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

  işlemci rekabeti ve 2007

Şuradaki haberde, 2007’deki işlemci satışlarının geçen seneye göre %3 arttığı ve dünya çapında 270 milyar dolarlık işlemci satıldığı belirtildi.
Enformasyon teknolojisi araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner Inc’in verdiği bilgilere göre bu yarışta, Intel firması 2006’daki %11.6’lık pazar payını, 2007’de %8.2 büyüyerek %12.2 seviyesine çıkartarak yine birinci oldu. Intel’in başarısında, dünyadaki taşınabilir kişisel bilgisayar satışındaki patlamanın önemli rolü olduğu belirtildi.Intelin, Folsom’daki kampüsünde yaklaşık 7000 çalışan, yeni nesil çiplerin tasarımları için emek vermekte.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Her konuda ilk göz ağrısı farklıdır deriz ya, bugünün 30′lu yaşlarında bulunanların döneminde bilgisayarı popüler yapan ilk göz ağrılarıdır Commodore 64.

260px c64 startup animiert 82nin bilgisayarı Commodore 64ün 25. yılı kutlanacak
commodore 64 konsolu

Aramızda 30′lu yaşlarında olupta kullanma fırsatı bulmuş olanlar var mıdır bilmem fakat o duyguyu yaşamamış fakat biraz olsun hissedebilenlerdenim.

1980′lerde piyasa çıkan ve o dönemin gözdesi haline gelen commodore 64, 25 yıl sonra bile ününü kaybetmemiş olacak ki, çeşitli emülatörler indirerek size kendisini kullanıyormuşsunuz hissini veren uygulamaları, oyunları edinebilmenizi sağlayan bir web sitesi mevcut. Popüler oyunlar olarak tecrübelerime göre değil fakat araştırmama göre Boulder Dash, Ghostbusters ve The Great Giana Sisters oyunlarını sayabilirim.

art c64 82nin bilgisayarı Commodore 64ün 25. yılı kutlanacak

Şuradaki makale’de PC World dergisi yöneticisi ve aynı zamanda editörü olan Harry McCracken Commodore 64 hakkında “çok çekici bir bilgisayar olmayabileceğini fakat birçok kişiselleştirmelere sahip olduğunu ve çok sevildiğini günümüzde de hala sevildiğini” belirtmiş.

1982-1993 yılları arasında 17 milyon Commodore 64 bilgisayar satılmış. Bu rekoruyla Guiness rekorlar kitabına en iyi satılan bilgisayar olarak adını yazdırmış.

180px c64gs and sx 64 82nin bilgisayarı Commodore 64ün 25. yılı kutlanacak
commodore 64

82 yılı için iyi bir değer olan 64 KB hafızaya sahip olan Commodore 64, eski bir ses kartına ve aileler adına uygun bir fiyata sahipti: $595.

10 Aralık Pazartesi günü, The Computer History Museum Kaliforniya’da Commodore’nin 25. yılı kutlanacak.

180px c64c system 82nin bilgisayarı Commodore 64ün 25. yılı kutlanacak
commodore 64

Bu bildiriyi yazmama sebep olan makaleden ve vikipedi‘den commodore 64 hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Başlat> Çalıştıra Girin ve shutdown – i Yazın

Karşınıza “Uzaktan Kapat” adlı bir pencere gelecektir.

Oradaki Gözat ikonunu tıklayarak ağınızdaki bir bilgisayarı seçin ve Tamam ikonunu tıklayın.
Ayrıntılı olarak

shutdown -s -t xx -c “not” -m \\bilgisayar adı
-t= zaman xx yazan yere sanıye cinsinden deger yazarsanız o deger kadar sonra kapatılır
-m \\bilgisayar adı ile kapatabilirsiniz
-c bu komut ile karsı tarafa not gonderebilrsiniz
-l ile de oturumu kapatabilrsiniz fakat -l ve -m komutunu aynı anda kullanılmaz

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi