Kategori: webmaster

MkPortal ‘ın geliştirilmesi durduruldu! MkPortal ı bilmeyen webmaster yoktur. Acemilik yıllarımda benimde kullandığım SMF ile güzelce entegre edilebilen bir portak uygulamasıdır mkportal… Tabi bu entegrasyon saadece SMF den ibaret değil. Birçok popüler scripti de desteklemektedir.

Ancak bu gün rastladım ki, resimi sitesi olan; http://mkportal.it da sistemin coder i meo, ikinci bir karar yayımlanana kadar sistemin geliştirilmesini, yeni sürüm ve güncelleme çıkarılmasını durdurmuş..

http://www.mkportal.it/mkportal/modules/home/images/box_sm.gif

MkPortal kullanan arkadaşlar için üzücü bir haber olmalı bu.. Bu portal sistemini RAP sanatçısı Sagopa Kajmer de uzun süre websitesinde kullanmıştı. Her ne kadar 2008 sonları ve 2010 yıllarının başlarına kadar popülerliğini kaybetmiş olsa da, birçok yerli yabancı arkadaş kullanıyordu.

Ek Bilgi;

MkPortal Nedir?

MKPortal ücretsiz, kullanışlı ve birçok popüler forum scripti ile entegre olabilen bir portaldır. (Simple Machines,Mybb, Invision Power Board 1.3 and 2.x, phpBB, ve vBulletin). Forumun kullanıcı yönetim sisteminin kullanır ve buna birçok işlevsel ve güzel görünümlü modül ekleyerek bir portal oluşturur. MKPortal, ön sezilerle anlaşılabilecek bir kullanıcı arabirimi, kolay kurulum ve yönetim sistemi içerir. MKPortal içerik yönetim sistemlerinde yeni ve tek bir konsepte sahiptir.. Mkportal gerçekte bir forum içermez, fakat arka planda forumla birlikte çalışabilen modüllere sahiptir. Çalışmak için forumun dosyalarında modifiyeye ihtiyaç duymaz sadece kullanıcıları ve diğer fonksiyonları kullanır. Sadece forumu portal içerisinde göstermek için isteğinize bağlı ufak değişiklikler vardır. MKPortal forumun veritabanını paylaşır ama kaldırma ve kurulum işlemleri kolay olsun diye tüm tablolar veritabanı içerisinde ayrı olarak bulunur. Portalın ve forumun veritabanının farklı tablolarda olması web yöneticilerinin istedikleri forumu seçmelerine ve forumlarının güvenlik güncelleştirmelerini sorunsuz yapmalarına olanak sağlar.

MkPortal.it adresindeki Resmi Açıklama;

http://mkportal.it/support/showthread.php?t=31215

MkPortal.gen.tr adresindeki Türkçe destekçilerinin açıklaması;

http://mkportal.gen.tr/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=70

- Bu yazı şu ana kadar 456 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi