Kategori: Genel

107629 Microsoft Windows 7 yolda Microsoft, Vista’dan edindiği tecrübelerle yeni işletim sistemini ortaya çıkarmak için uğraş veriyor

Windows Vista’nın işletim sistemlerinin arasında yeni bir çığır açacağı sanılıyordu. Aero arayüzüyle ve önceki sürüm Windows Xp’ye nazaran pek çok yenilikle beraber gelen Vista’nın bir dönüm noktası olması bekleniyordu.

Gelişmiş ofis takımı ve arama özellikleri ve kullanıcı dostu grafikleriyle pek çok müşterisini memnun etti ama tüm bunlara rağmen, Vista daha çok eskiklikleriyle, hatalarıyla, kısacası sorunlarıyla konuşulur oldu.

Microsoft, şimdi de Windows 7′yi geliştirmeye başladı. Vista’nın kullanıcılarla buluşması yaklaşık 5 sene sürdüyse de, Windows 7′nin en geç 3 yıl içinde kullanıcılarla buluşacağı sanılıyor.

Redmond-tabanlı şirket Windows 7′nin bir test sürümü olan Milestone 1 (M1)’i, seçtiği bazı ortaklarına geçen Ocak ayında gönderdiği de sızan haberler arasında.

Bir e-mail’de, Microsoft sözcüsü 2010 yılında Windows 7′nin çıkacağı yönündeki spekülasyonları doğruladı.

Microsoft, bu kadar zaman sonra Milestone 2 (M2)’ye ulaşmış olabilir. Çünkü çizilen plana göre Nisan ya da Mayıs ayında M2′ye geçilmesi öngörülüyordu.

Bill Gates’in daha önce yaptığı açıklamalara göre Windows 7 gelişmiş ses kayıt sistemi ve diğer doğal arayüzlerle kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekecek.

Kaynak: www.chip.com.tr

- Etiketler:,
- Bu yazı şu ana kadar 129 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi