09 Ekim 2009
Kategori: Yazilim

Everything arama motoru, bilgisayarınızdaki dosya ve dizinleri çok hızlı bir şekilde (daha siz arama kutusuna yazarken) arayabilmenize yarayan çok küçük boyutlu, sistem kaynaklarını yormayan, kullanışlı, ücretsiz ve Türkçe destekli bir programdır.

Benzer bir işi yapan populer Avafind programının ücretsiz ve küçük bir alternatifidir. Program dosya ve dizinlerinizi veritabanına kaydeder ve siz daha arama kutusuna birşeyler yazmaya başladığınız anda bulunan dosya ve dizinleri ekranınızda gösterir. Sisteminizi yormaz ve kurulum gerektirmez. Arayüzü basit, kullanımı çok kolaydır. Üstelik Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Arama yaparken “*” ve “?” gibi joker karakterler (wildcard) ve düzenli ifadeler (regex) kullanabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgiyi üretici sitesinden bulabilirsiniz.

2usewoy Everything 1.2

Program dosya ve dizin aramada oldukça hızlı ve başarılı ancak basit ve küçük bir program olmasının getirdiği bazı eksikliklere de sahip. Bu eksiklikler örneğin; dosyaların boyut ve tarihe göre aranamaması, dosya içinde geçen metinlerin aranamaması gibi…

Kurulumu:
Program portatif (kurulumsuz) tek dosya halindedir. inndireceğiniz ZIPli dosyanın içinden programı istediğiniz bir klasöre çıkarıp üzerine tıklayarak çalıştırabilirsiniz. İlk çalıştırdığınızda birkaç dakika boyunca sisteminizi tarayarak dosya ve dizinlerinizi veritabanına kaydeder. Daha sonra bunlara anında ulaşabilir.

Tools > Option (Araçlar > Ayarlar) menüsünden programın dilini değiştirebilir, programa kısayol tuşu atayabilir, bilgisayarınızın açılışında otomatik olarak başlaması gibi seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Türkçeleştirme:
Buraya tıklayarak dil dosyasını innDirip, içindeki dosyayı programın bulunduğu dizine çıkarın ve programı yeniden başlatın. Programı, ekranınızın sağ altındaki simgesine sağ tıklayıp “Exit”e basarak kapatabilirsiniz.

Programı İndirmek İçin >>Tıklayınız<<

- Etiketler:, , ,
- Bu yazı şu ana kadar 200 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi