29 Haziran 2009
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Bilgisayardaki bir dosyayı silmek için geri dönüşüm kutusunu boşaltmak ve hatta bilgisayara format bile gerebiliyor. Ama bu dosyaların tamamen silindiği anlamına gelmez.

Önemli, gizli dosyaların bir şirkette gizli bilgilerin, yazışmaların siz sildikten sonra başlarıları tarafından geri getirilip bakılması birçok sorunlara yol açabilir.

Oysa bu Freeraser adlı program bu sorunları ortadan kaldırmak için kullanışlı bir ücretsiz yazılımdır. Programı biraz kullanılışından bahsetmek gerekirse;

Programın 3 farklı silme modu vardır. Bunlar “Hızlı”, “Güçlü” ve “Aşırı” şekilde adlandırılmıştır. “Hızlı” yok etme seçeneği tek aşamalı ve kısa süren bir işlemdir. “Güçlü” yok etme seçeneği, 3 farklı seviye kullanarak daha güvenli bir şekilde dosyayı yok eder. “Aşırı” seçeneği ise aşırı titiz kullanıcılar için yapılmış icon smile Freeraser tam 35 seviyede dosyayı yok eden ancak çok uzun bir süre isteyen bir yok etme seçeneğidir.

Programın kullanımı çok kolay. Kurduktan sonra sistem tepsinizde (sağ alt köşe) simgesi belirir. Simgeye sağ tıkladığınızda menülerine ulaşabilirsiniz. Sol tıkladığınızda ise silme kutucuğu ekranınızda belirir. Silmek istediğiniz dosyaları bu kutuya sürükle-bırak yaparak taşıdığınızda ve çıkan onay kutusunda “Evet”e bastığınızda dosya güvenli bir şekilde yok edilir.

İndirmek İçin >>Tıklayınız<<


Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi