23 Temmuz 2008
Kategori: Yazilim

Özellikle iş yerlerindeki gibi geniş ağ ortamlarında işe yarayan bu küçük araç ağda makina adına, makina açıklamasına veya IP adresine göre arama yapar.

İsterseniz makina adlarında ve açıklamalarında yıldız (*) karakteri kullanarak birden fazla eşleşmeyi kolaylıkla arayabilirsiniz.
(mesela T120*, *120* gibi) IP adres aralığı girme özelliği sayesinde arama listesine bir seferde birden fazla IP adresini kolaylıkla girebilirsiniz.

36334 Domain WhoIs 1.3

Arama kriterlerini topluca arama listesine yapıştırabilir ve listeden de tekrar kopyalayabilirsiniz.
Arama yaparken sonuçları istediğiniz alan (domain) ve çalışma gruplarıyla (workgroup) sınırlayabilirsiniz ya da isterseniz ağda arama yapmak yerine basitçe ping çekerek makina ismi ve IP adres karşılıklarını bulabilirsiniz. Yapılan arama sonucunda istatistiki bilgiler programın durum çubuğunda gösterilir; bulunamayanlar arama listesinde farklı bir renkte gösterilirler; bulunanlar ise [makina ismi - IP adresi - makina açıklaması] formatında sonuç penceresinde listelenirler. Bu listeden seçilen satırlar istenilen formatta text olarak kopyalanabilir.
Kullanım esnasında fare imleci kontroller üzerinde bekletilirse o konrol ile ilgili yardımcı bilgi ipucu olarak görünecektir.

indirmekiinvr1 Domain WhoIs 1.3 İndirmek İçin:

http://www.homesoft.gen.tr/products/DMNWhoIs.exe

- Etiketler:, ,
- Bu yazı şu ana kadar 149 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi