Arsiv


Kategori: Genel

Facebook’da bir tuzak daha ortaya çıktı. İnternette ziyaret ettiğiniz web sitelerini farkında olmadan Facebook profilinizde paylaşıyor olabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler…

Facebook’taki “Auto Like” yani “Otomatik Beğen” özelliği kullanıcıların istemedikleri halde tıkladığı herhangi bir video veya içeriği “beğenmesine” veya Facebook profilinde “paylaşmasına” neden oluyor.

Bunun için önce web sayfasına ilgili kodlar ekleniyor ve kodların girildiği bu sayfalara kullanıcılar giriş yaptığında sayfadaki herhangi bir bağlantıya tıklamasıyla birlikte bu web sayfasının Facebook sayfasını otomatik olarak “beğenmiş” veya profilinde “paylaşmış” oluyor.

Benzer şekilde Facebook’ta arkadaşlarınızın beğendiğini veya paylaştığını sandığınız video veya herhangi bir içeriğe tıklayıp bakmak istediğinizde Facebook dışında bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz ve işte o anda bu sayfayı da aslında “beğenmiş” oluyorsunuz.

Kullanıcıların birçoğu, bu bilgiyi Facebook hesabında paylaştığının farkında olmazken, bunu bilen uyanıklar ise web sayfalarına bu kodları girmeye devam ediyor.

NE YAPMAK GEREKİYOR

- Bu tür tuzaklar daha çok “cinsel içerikli” veya “erotik” videolar üzerine kurulu.

- Facebook’ta paylaşılan sıradan bir video veya içeriğe benziyor. Bu tür paylaşımlar genellikle kullanıcıyı Facebook dışında bir sayfaya yönlendiriyor. Videoya tıklamadan önce adrese göz atılabilir.

- Facebook profilinden çıkış yaptıktan sonra internette dolaşmak daha mantıklı; zira bu tür siteler Facebook’a girmiş kullanıcıya herhangi bir soru sormadan ilgili sayfayı “beğenmelerini” sağlıyor. Oysa Facebook hesabına giriş yapmamış kullanıcı bu sayfaya tıkladığında kendisine “kullanıcı adı” ve “şifre” soruluyor. Bu bilgiler girilmediği taktirde herhangi bir sorun yaşanmıyor.

- Etiketler:, ,
- Bu yazı şu ana kadar 993 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
6 adet
murat #
22 Ekim 2011, 09:33

ben facebook hesabımı açtırmadan kapatılmasını anlayamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim çabuk cevap alabilirsem sevinirim

tuğçe gül #
6 Ocak 2013, 23:05

facebook hesabımı açamıyorum geçici bir süre hesabınız güvenlik nedeniyle engellendi diyor lütfen yardımcı olun.

?? #
15 Nisan 2015, 01:34

facebok hesabim kapatildi geri gelsin istiyorum lutfennn

kenan yazıcı #
12 Kasım 2015, 20:57

Facebook hesabımın sayısını unuttum.Ha bire bloke ediyorlar.Facebook taki çalışanlar kendilerini üst mercideki hakim savcı vs.zannediyorlar.Böyle zihniyetlere bu kadar insan güvenerek işletmesinde müşteri oluyoruz.yazık.Hiç kimsede bunlara soran dahi yok.ha bire kendilerini dev aynasında görüyorlar. Bunlarıda başka bir merci veya mahkeme yokmuki bunlardanda biz şikayetçi ve dava açabilelim.Bu kadar a da pes yani,bu kadar Msn veya facebook hesabı olurmu.Bizleri devamlı yokuşa sürerek vakit geçirtmeye para kazanma peşindeler.haram zadeler bunlar.Teşekkür ediyorum.

behruz sulxayev #
16 Kasım 2015, 22:40

facebook seyfem yanib yardim ederdizde behruz sulxayev adindadi seyfem parolu ve loing unutdum

bahar #
2 Mart 2016, 04:58

facemin neden kitlendigini merak ediyorum yetkililere soruyorum acilmasini istiyorum durduk yerde oldu sucumuz ne peki?dogru adres ve yanlis birsey yokken

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi