tony hawks olarak etiketli yazılar

Tony Hawk’s Pro Skater 2

Tony Hawk dünyanın gelmiş geçmiş en iyi kaykay sanatçısı adam. Adamın hareketlerini görseniz neden sanat dediğimi de anlarsınız. Ama görmek için Güney Kaliforniya’ya gidemezsiniz belki, ama gerçeğini aratmayacak bir oyun bulabilirsiniz bilgisayarcınızda. Hem eminim, futbol ve araba yarışlarından da sıkılmışınızdır. Bence biraz değişiklik vakti. Üstelik grafik, ses ve oynanabilirlik konusunda hayal kırıklığına uğramayacağınız da garantiyken!..

Tony Hawks Pro Skater

Tony bak yavrum, bırak bu işleri dedikçe iyice sardırdı Tony olaya. Anası babası fırça atarken Tony hem kendisini ve arkadaşlarını eğlendirdi, hem de Activision sayesinde 600 milyon dolarlık bir pasta yaptırıverdi. O paraları duvar kağıdı yaparken biz de sanal evrenimizde kafa göz yarar olduk.
2000 yılında THPS 2’nin konsollardan PC’lere sıçraması ile başlayan hastalığımız bu yıl da devam edecek gibi. Ancak oyun konsolda tutulduğu kadar PC�lerde tutulmuyor olsa gerek. Bu yıl oyunun tanıtımı ve yayımı Aspyr Media’ya verilmiş. Kim onlar sorusunun cevabı: Tutulan PC oyunlarının MAC versiyonlarını yapan bir firma kendileri. Gerçi bu bölümü bizleri çok ilgilendirmiyor. Sonuçta oyun elimizde. Grafik, ses, oynanabilirlik olarak yine tavana vurup kutulamışlar oyunu.

Kayar düşersin dikkat et
Grafik ıvır zıvırı ve efektlerden bahsetmeye pek gerek yok ilk etapta. Bunlarla ilgili tüm değişiklikler artı yönde hep. Asıl olay alıştığımız oyun sisteminin değişmiş olması. Kontroller vs. aynı, panik yapmayın. Daha önce kullanılan iki dakikalık oynama zırvası kısmen de olsa ortadan kaldırılmış. Artık oynadığımız haritada bazı tipler var. Haritada bulunan �Goal�leri, bu tipi birbirinden bozuk heriflerden alıyoruz. Bu amcalar haritaların olmadık yerlerinde dikiliyorlar. Biz ise bir zaman sınırlaması olmadan trrr trrrr dolanıyoruz. �Hadi bir görevi tamamlayalım dediğimizde, amcalardan birinin önünde durup Glide tuşumuza basıyoruz. Amca bize görevi anlatıyor. Ancak bundan sonra iki dakikalık süre başlıyor. Verilen sürede görevi tamamlayamasak bile dolanmaya devam edebiliyoruz.

Ka Ching
Görevleri tamamladıkça puan ve paramız artıyor. Bu puan ve para ile yeni hareket, kaykay, kıyafet vs. alabiliyoruz. Zaten alışveriş çılgınlığının sonu yok gibi. Bu noktada ne demek istediğimi oyunda anlayacaksınız. Görevlere başlamadan antreman yapmanız da mümkün. Antreman haritasında sadece half-pipe var. Bu biraz abes olmuş aslında. Çünkü haritaların çoğunluğunda grind/slide için daha uygun parkurlar var. Burada havada asılı duran toplam 800 dolar var. Yani antremandan çok, oyuna cebiniz boş başlamayın, bir-iki şey alın da öyle girin olaya� demek istiyorlar. Para sadece yeni kaykay ve kıyafet için kullanılmıyor bu arada. Gizli dört kaykaycı ve iki harita var. Bu kaykaycılardan üçünü ve level’ları ücretini ödemek kaydıyla açmanız mümkün.

Kırılan kolumuzu bacağımızı,
Toparlarsak, THPS yine aynı oyun, aynı eğlence. Daha iyi grafikler, daha iyi kafa göz yarma efektleri, bir dünya yeni videosu, yeni görev sistemi uzun oynama süresi ile göz ardı edilemeyecek bir oyun. Bir-iki hareketle oyunu bitirmeniz imkânsız hale getirilmiş. Oyun sizi hem oynamaya, hem de kendisi hakkında ıncık cıncık ne varsa öğrenmeye zorluyor. İlgilenmediniz mi de unutuveriyorsunuz falan da filan. Bir kere bulaştınız mı yenisi gelene kadar hard disk’teki yerini koruyacaktır. Gerçi caiz mi oyun artık bilemiyorum. Jenna, Vice City’den sonra buraya da sokmuş burnunu. Koşun alın tepe tepe oynayın, canınızı hiçbir şeye sıkmayın, mutlu olun mutlu kalın (haber bülteni kapattık mübarek)…