shattered_dimensions

Hatırlıyorum, bundan yıllar önce, okula gitmek için önlüğümü giyerken rastlardım televizyonda çizgi filmine. Gayet güzel bir başlangıç müziği vardı, böyle önlüğümü yarım yamalak giymiş atlardım koltuklardan hemen, müziğin verdiği gazla. Hey gidi Örümcek Adam hey, Show TV’deydi sanırım o sıralar. Çocukluğumda en sevdiğim kahraman Batman olduğu için, hep ikinci planda kaldı bu komik kahraman. Superman ve Batman kadar ciddiye almıyordu hayatı, araya sürekli espriler sıkıştırıyor ve dalga geçiyordu sürekli. Ama işini en az onlar kadar iyi yapıyordu bu genç adam.

Son yıllarda sinemalarda dönen filmlerini beğensem de, sanal alemdeki durumunu pek de iç açıcı bulmuyordum Spider-Man’in. Activision’ın ve Beenox’ın ürünü olan son yapım Shattered Dimensions, farklı bir deneyim sunmayı planlıyor. Eylül’de konsollara çıkan ve geçtiğimiz haftalarda PC için raflarda yerini alan Spider-Man: Shattered Dimensions, geç de olsa inceleme konuğumuz oldu.

DÖRDÜ BIR YERDE

Shattered Dimensions’ın neden farklı bir ‘Örümcek Adam’ deneyimi sunacağını daha ‘tutorial’ başladığı an anlayabilirsiniz. İçinde önemli bir güç bulunduran tabletin parçaları, farklı zamanlarda ve boyutlarda kötülerin eline geçmiştir. Ve bize bu serüvende, 4 adet farklı Örümcek Adam arkadaşlık edecek. Boyutlar arası yolculuklarda, bildiğimiz klasik Spider-Man de dahil bu 4 kahramanı kontrol ederken, tabletleri düşmanlarımızın elinden alacağız.

1

Kapsamlı bir ‘tutorial’ hazırlayan yapımcılar, bu bölümde 4 kahramanı da kullanmanızı sağlıyor, böylece her birinin kendine has özelliklerini ve bulundukları zamanı daha iyi tanıyorsunuz. Tabletin tüm gücünü ele geçirmeye çalışan Mysterio’ya karşı koymaya çalışırken, arada birçok farklı düşmanla kapışmak zorunda kalacaksınız. Tabi bu kadar çok düşmanın bulunduğu yerde, size yardımcı olan, Örümcek Adam’ın en güçlü dostlarından Madam Web de yapımda yerini almış.

More >