fifa 2009 olarak etiketli yazılar

Fifa 2009

http://img223.imageshack.us/img223/6681/fifa09pc4.jpg

Beklenen oyun sonunda
karşınızda. Grafikleri ile göze çarpan FIFA 09, oynayanları büyüleyecek. Son zamanlarda EA Sports’un bir umut oyunu olarak beklenen oyunda, gerçekten de EA Sports bu sefer yapacağını yapmış. FIFA 09’un grafik yapısı tamamı ile değiştirilmiş.

Bu demoda sadece 6 takım bulunmakta. Ayrıca “Be A Pro” özelliği de demoya eklenmiş. Bir de içerisinde yenilikler kategorisini de bulunduruyor. Kontrol tuşları tamamen değiştirilmiş. Ayrıca süper bir yeni özellik olarak “Mouse ile oynama” özelliği de eklenmiş. EA Sports logosunun animasyonunu ve başlangıç videosundaki kaliteyi arttırmış.

3D çim özelliği ile de dikkat çeken FIFA 09’un, bir sürü 3D özelliği geliştirilmiş ve görüntü kalitesi arttırılmış. Ayrıca küçükte olsa forma kırışması özelliği de eklenmiş. Formaların yapısında düzeltmeler yapılmış ve öyle görünüyor ki top fiziği de yenilenmiş. Oyuncuların güçleri ve yüzleri gerçeğe yakın yapılmış. Ayrıca elleri ve ayakları daha da gerçekleştirilmiş. Ana ekrana da bazı yeni özellikler eklenmiş. Arkaplana ise hareketli resim eklenmiş. Ana ekrandaki küçük pencereler taşınabilir durumda. Yani o küçük pencereleri istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Sistem gereksinimleri:

– 2.4 GHz işlemci
– 512 MB RAM (Windows Vista™ için 1 GB gerekli)
– DirectX® 9.0c destekli 128MB ekran kartı (en az Shader 2.0 de desteklemeli)
– DirectX® 9.0c destekli Ses Kartı

İndirmek İçin >>Tıklayınız<<

Fifa 2009

[Resim]

Oyun hakkında ilk bilgiler sızdırılmış gibi görünüyor. Euro 2008 ile artık gerçekçiliğin dibine kadar gelen EA Sports bakalım Fifa 2009’u ne kadar daha geliştirecek.

Oyun Fifa 08 e nazaran 251 yeni gelişim sunuyor bizlere.

– Gelişmiş fizik sistemi. Futbolcuların, topun, şutların fizikleri çok gerçekçi seviyeye ulaşmış.

– Gelişmiş animasyonlar. Yüzlerce yeni animasyon eklenmiş! Oyuna çok iyi bir simulasyon havası katacakmış.

– Gelişmiş 3D oyuncu yüzleri. Futbolcuların yüzleri artık gerçeğe çok yakın olacak ve sayısı da fazla olacakmış. Eski oyunlardaki gibi az sayıda değil.

– Gelişmiş gecikme süresi ve oyun hızı. Verdiğimiz komutlara daha çabuk tepki verecek oyuncular. Gerçeğe çok yakın bir oynanış sunacak bu bize. Ve oyun hızına da etki edecekmiş.

FİFA 2 0 0 9

[Resim]

– Gelişmiş grafikler, kaplama, ışıklandırma ve seyirciler (daha ne kadar geliştirecekler diye düşünmüyor değilim). Işıklandırma maç içinde gerçek zamanlı olarak değişecekmiş. Örnek olarak akşamüstü başlayan maç akşam bittiğinde ışık da ona göre değişecek.

– Futbolcu ağırlık ve boyu. Futbolcuların ağırlıkları ve boyları, oynayışlarını, tepkilerini ve dolayısıyla oyunun kaderini çok etkileyecekmiş.

– Hakem, yan hakem, yedek oyuncular vs. artık maç içinde görünecekmiş.

– Oyuna yağmur ve kar eklenecekmiş ve saha zeminini, dolayısıyla oynanışı etkileyecekmiş.

– Fazlalaştırılmış stadyum ve takım sayısı.

– Yeni multi modları, gelişmiş be a pro ve manager mode, loading süresi azaltılmış, interaktif oyuncu gol sevinçleri.

– Gelişmiş yapay zeka.

– Vee gelişmiş taktik editörü. Bence en işimize yarayacak yenilik. Artık sanıyorum ki PES kadar detaylı bir taktik ekranına sahip olacak Fifa 09.

Artık futbol simulasyonunun tanrısı olacak diyebiliriz EA Sports için. Yeni haberleri bekliyoruz.