Arsiv


Kategori: Genel

Windows Vista işletim sisteminde bazı klasör kurulumlardan ve Windows Vistanın uygulamalar için koyular örnek dosyalardan dolayı sisteminde fazla yer kapalamakta eğer bunları kullanmıyorsanız silerek Hard diskinizde yer açmış olucaksınız hemde Performans artıcaktır.

vista1ih2 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Windows Vista Gömme sürücülerin dizinidir buradaki sürücülere bir daha ihtiyacınız olmayacaktır bilgisayarınızda boşuna yer kaplıyor bu dosyaları silerek Windows Visa zayıflatabilirsiniz.  ( 1 GB )

vista4jr6 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

İşletim sisteminde tek bir dil kullanıyorsanız bu klasör altındaki diğer dilleri silerek Windows Vista’ zayıflatın (13.3 MB)

vista3ix2 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Windows’ u bilgissayarınızı kurduktan sonra bu dosyayı oluşturu ve bilgisayarınızla ilgili performans ve yapılan işlemleri burada log dosyasında tutulur bunları kullanmıyorsanız silebilirsiniz. ( 10 MB )

vista2jk2 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Bazı programlar kurulum esnasında artık dosyalarını buraya yüklerler kurulum bittikten sonra bu dosyalar burada kalır ve gereksiz yer kaplar bu dosyları silebilirsiniz.

vista6oo6 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Apple uygulamalarının artık dosyaların bulunduğu dosyalar buradaki dosyalarıda silebilirsiniz.

vista7xs8 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Eğer Windows Vista yardım kullanmıyorsanız silebilirsiniz hard diskinizde 105 MB yer kaplıyor.

vista8jx7 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Doğu Asya yazılı dillerinde kullanılanlar gibi karmaşık karakterleri ve simgeleri, standart klavye kullanarak girmenize izin veren bir araç ve kullandıkça arkasında bir çok artık dosya bırakmakta bu klasördeki dosyaları silebilirsiniz.

vista9uq9 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

WindowsInstaller isminde anlaşılacağı gibi bilgisayarınıza kurduğunuz her programın bu klasöre bıraktığı artık dosyalar yer kapladığı alan sizin kurduğunuz programlara bağlı olarak büyük GB kadar çıkabilir.

vista10zu9 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Windows Vista içinde bulunan duvar kağıtları eğer bunları kullanmıyorsanız silebilirsiniz 36 adet resim dosyası bulunuyor ve büyüklüğü 45 MB

vista11so9 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Windows güncellemelerini indirip kurduğu ve kurduktan sonraki Download dosyalarının bulunduğu klasör buradaki dosyalarıda silebilirsiniz.

vista12aa7 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

Tüm kullanıcılar için Ortak belgeler, Videolar, Mp3 gibi örnek uygulamaların bulunduğu klasörler bunlarıda silerek 206 MB bir alan kazanmış olursunuz.

Bazı kısımlarda kapladığı alan boyutu yazılmamıştır bu sizin bilgisayarınıza kurduğunuz veya indirdiğiniz uygulamalara bağlı olarak artıp azalabilir.

Buradaki uygulamaları Bilgisayar bilgisi olan kişilerden yardım alarak siliniz

Bazı klasörde yetki sorunu yaşanıyor yetkilendirme işlemi resimli olarak anlatılmıştır resimler warezdestek sitesinden alınmıştır. Geçici olarak alınmıştır. icon smile Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

1

60841 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

2

61022 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

3

47363 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

4

46944 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

5

24235 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

6

9166 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

7

2787 Windows Vistada Gereksiz Şeyleri Silin

- Etiketler:, , ,
- Bu yazı şu ana kadar 2.219 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi