Arsiv


Kategori: Genel
Tüm dünya Twitter’da milyonlarca konu hakkında yazı yazıyor. Peki insanların ne yazdıklarını, hatta daha da önemlisi sizin hakkınızda da yazıp-yazmadıklarını merak ediyor musunuz? Eğer Twitter’ı kullanıyorsanız ve sizin de bir hesabınız varsa, aşağıdaki 4 konuda periyodik olarak http://search.twitter.com adresinde aratma yapmanızı önemle tavsiye ederim.
twit 300x300 Twitter’da Aramanız Gereken En Önemli 4 Şey
1) Adınızı aratın. Ancak adınız ve soy adnızı tırnak işareti içinde yazmayı unutmayın. Hicret Spannig şeklinde arama yapmak yerine “Hicret Spannig“ şeklinde arama yapın.
2) Twitter hesabınızın adını aratın. Kullanıcı adınızı arattığınız takdirde sizin yazdığınız Tweet’lerin Retweet yapılıp-yapılmadığını ya da sizin Tweet’lerinize Rely (Geri Dönüş; Cevap Verme ya da Yorum) yapılıp-yapılmadığını çok rahat takip edebilirsiniz.
3) Firmanızın, markanızın ya da ürününüzün adını aratın. bu sayede müşterilerinizin, rakiplerinizin, yazarların, medyanın ve diğer tüm önemli kişilerin firmanız, markanız ya da ürününüz hakkındaki Tweet’lerine ulaşabilirsiniz.
- Eğer bölgesel hizmet veren bir firma iseniz, http://search.twitter.com advanced adresindeki Twitter’ın gelişmiş arama motoru sayesinde bölgesel arama yapabilir ve hizmet verdiğiniz bölgeye/yere belli bir mesafedeki Twitter kullanıcılarına ulaşabilirsiniz.
- Eğer genel bir firma adınız var ve bu ad farklı bir çok alanda ya da konuda da kullanılıyorsa, sizinle ilgili Tweet’lere ulaşmak için arama sonuçlarını daraltmanız gerekir. Bunun için - işaretini kullanabilirsiniz.
4) Rakiplerinizi aratın. Rakiplerinizin Tweet’lerini okuyun, onların kimleri takip ettiğini ve kimlerin sizin rakiplerinizi takip ettiğini gözlemleyin ve böylece pazardan ve rakiplerinizden geride kalmayın!
- Etiketler:, , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 499 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi