Kategori: Genel

Öncelikle hangi Linux size göre testi yapalım ha ne dersiniz?..?..
!!..BURAYA TiKLAYiN..!!
Yukarıdakİ linke tıklayarak size en uygun olan Linux Dağıtımını öğrenebilirsiniz. Yalnız testin ingilizce oldugunu önceden söyleyim ing.cesi olanlar rahatlıkla ögrenebilir olmayanlar sözlük yardımı almayı deneyebilir..
Sitenin bana önerdikleri söyle:
Suse
Mandriva
Ubuntu
Fedora

Ben suana kadar ubuntu,fedora ve pardusu denedim…Bunların arasından ubuntu oldukca iyi bi dagıtım her ne kadar bana biraz yavaş gelsede..Pardus linuxa gecis yapmak isteyenler icin iyi bi baslangıc olabilir ama bence henüz tam olarak oturmadı..Suse nin kullanımınında oldukca kolay oldugu söyleniyor…Yakın zamanda onu denemeyi düsünüyorum..Haa birde mandriva hakkında ne düsünüyorsunuz?
Bana kalırsa yeni baslayanlar icin pardus ve kubuntu idealken daha önce Linux kullananlar icin ubuntuyu tek gecerim…Sizlerin fikirleriniz nedir arkadaslar gerçi herkes kullandığı dağıtımın en iyi olduğunu iddia edecektir ve ne tuhaf ki bu iddiaları da doğrudur. Çünkü kullandıkları dağıtımı ihtiyaçlarını karşıladıkları için kullanıyorlardır ama genede bu konuda konusalım tartisalım istedim..?..?

- Bu yazı şu ana kadar 774 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
2 adet
boşver #
26 Şubat 2009, 19:35

şu ana kadar sadece ubuntu kullandım ve windowstan soğudum bir işletim sistemi bu kadarmı iyi olur beni windowstan soğuttu ama tekel almış başını gitmiş mecbur hala Windows kullanıyorum.

taskin #
31 Mayıs 2009, 02:06

Heen hemen tüm Linux dağıtımlarını kullandım e de kullanmaktayım, Windows işletim sisteminden vaz geçeli 4 yıl doldu… En iyi Lunuz sizin kurmayı becerebileceginiz lunux olacaktır. yani sizde bircok depodan grekli yazılımları alarak işletim sisteminizi olusturabilirsiz. Bu arada Pardus iyi başladı ama duraklama yaşıyor. Geliştiren arkadaşlar çok genç oldugundan mevcuz dağıtımlara yama yapmaktan öteye gitiği söylenemez. Mandriva en iyiye oynuyor ama aceleci, Kubuntu büyük sistemlerle haşır neşir oldugundan kararsız sistemi, Open Suse biraz geriden ama stabil.. 2010 da artık Linux görsel ara yüzü ve desteği ile hayal bile edilemeyecek seviyede olacak… Çünkü yeni donanımlı makinalar daha hızlı ve daha büyük RAM içeriyorlar. BUda Linauxte masa üstü yazılımına kolaylık sağlıyor. Ben 4 aydır 2010 test yazılımlarından olusturdugum sistemde teknik arkadaşlar bilir mühendislik amaçlı AutoCAD dahil tüm yazılımları da çalıştırabilmekteyim, video, CD DVD yeni oynatıcılar cok daha kasmadan çalışıyorlar, kısaca harika bir gelecek var Linuxte…

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi