Arsiv


Kategori: Genel

Elektrik şebekesi üzerinden bilgi alış verişi yeni bir şey değil belki fakat gelişmiş ağ ürünleriyle tanınan ve ağ ürünleri üzerine teknolojiler geliştiren Netgear, yeni duyurduğu Model XE-104 ethernet swich ile elektrik şebekesi üzerinden bilgi alış veriş hızını 20mbps hızından 85Mbps’a çıkartıyor.

110v ve 220v şebekelerde çalışabilen ürün, sağında ve solunda 2 şer tane olmak üzere toplamda 4 adet 10/100 ethernet portuna sahip. Ev içinde odalar arasında ek kablo çekmeye gerek kalmadan veya kablosuz bağlantının düşük hız ve yüksek gecikme engelleri olmadan iki bilgisayarı veya ağ ürününü birbirine bağlamak için kullanılabilecek ürün yurt dışında 100$ civarı bir fiyat etiketi ile satılmakta.

76 NetGeardan elektrik şebekesi üzerinde 85Mbps bilgi iletim hızı ; XE 104

Günümüzde bir den fazla bilgisayar bulunan evler ve ağ üzerinden bilgisayar ile haberleşerek sabit diskteki içeriği televizyona veya müzik sistemlerine aktarabilen çoklu ortam oynatıcıları yaygınlaşıyorlar. Kablosuz ağ çözümleri evlerimizdeki ve ofislerimizdeki ağ kurulum ihtiyaçlarımızı büyük ölçüde hafifletsede hızı ve gecikme sürüleri ile oyuncuları ve dosya paylaşanları tatmin etmemekte. Yaygınlaşan ve gelişen, elektrik şebekesi üzerinden bilgi alış verişi gerçekleştirmemize yarayan ürünler, kullanıcıların kablo yığınlarıyla uğraşmadan ağ kurulum ihtiyaçlarını karşılamaları için oldukça iyi birer seçenek halini alıyorlar.

- Etiketler:, , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 156 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi