Arsiv


Kategori: Genel

95301  Microsoft Windows Vista Home Premium Türkçe 32 Bit

Windows Vista Home , evinizde veya hareket halindeyken bilgisayarınızda daha fazla kullanım kolaylığı, güvenlik ve eğlence sunan sürümdür

Şu şekilde olur: evinizdeki masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlar için tercih edilen Windows sürümüdür. Windows Vista Home Premium, evinizde ve hareket halindeyken bilgisayarınızdan beklediğiniz üretkenliği ve eğlenceyi sağlar. İçerdiği Windows Media Center özelliğiyle, dijital fotoğraflarınız, TV ve filmleriniz ve müzik dosyalarınızla keyifli zaman geçirmenizi kolaylaştırır. Ayrıca, bilgisayarınızın tümüyle yeni bir güvenlik ve güvenilirlik düzeyiyle korunduğunu bilmenin verdiği bir iç huzuru sağlar. Tüm bu özellikleriyle Windows Vista Home Premium, evinizde bilgisayar kullanımı keyfini yeniden tanımlar.

Bilgisayarınızın kullanımını her geçen gün daha da kolaylaştıran yenilikçi bir tasarımla başlatılır. Windows Aero ile, dinamik yansımalar, düzgün animasyonlar, cam gibi şeffaf menü çubukları ve üç boyutlu düzende açık pencereler arasında geçiş yapabilme becerilerine sahip olacaksınız. Hızlı masaüstü araması becerileri ve bilgilerinizi düzene koymanın yeni yolları sayesinde, istediğiniz e-postaları, belgeleri, fotoğrafları, müzik dosyalarını ve diğer bilgileri hızla bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Windows Vista Home Premium ayrıca kişisel bilgilerinizin, bilgisayarınızın ve ailenizin bilgisayar kullanımı deneyiminin önceki Windows sürümlerinden daha güvenli olmasına yardımcı olur. Örneğin, Windows Vista’daki Windows Internet Explorer 7, çevrimiçi durumdayken bilgisayarınızı güvenle kullanabilmeniz için kötü amaçlı yazılımlara ve sahte Web sitelerine karşı otomatik savunma içerir. Windows Vista Home Premium ayrıca değerli dijital fotoğraflarınız, müzik dosyalarınız, filmleriniz, belgeleriniz ve diğer dosyalarınızın otomatik yedeklemelerini sağlayarak içinizin rahat olmasını ve önem verdiğiniz işlere odaklanabilmenizi sağlar. Ebeveynler yerleşik ebeveyn denetimlerini kullanarak, çocuklarının bilgisayarı daha güvenli ve uygun şekilde kullandıklarından emin olabilir.

Peki ya eğlence? Windows Vista Home Premium sürümündeki en büyük geliştirmelerden biri de önemli ölçüde geliştirilmiş dijital eğlence deneyimidir. Windows Media Center fotoğraflarınızı, müzik dosyalarınızı, DVD’leri, kaydedilmiş televizyon programlarını ve ev filmlerini düzene koymanızı ve kullanmanızı kolaylaştırır. Bilgisayarınıza kablosuz ağ üzerinden bağlanan Xbox 360 ile, bilgisayarınızda ve hatta oturum odanızdaki televizyonda eğlencenin keyfini çıkarın¹,². Windows Vista Home Premium, fotoğraf slayt gösterilerini ve ev filmlerini arkadaşlarınızın ve ailenizin diledikleri zaman bir DVD oynatıcısında veya bilgisayarda izleyebileceği profesyonel görünümlü video DVD’lerine yazmanızı kolaylaştırır. Eşsiz oyun ve müzik desteğiyle Windows Vista Home Premium, eksiksiz bir ev eğlence deneyimi sunar.

Hareket halindeyken de yanınızda bulundurabileceğiniz bir bilgisayar isterseniz, Windows Vista Home Premium sürümünün taşınabilir bilgisayarınızdan olabildiğince yararlanmanıza nasıl yardımcı olduğuna hayran kalacaksınız. Basitleştirilmiş güç yönetimi, daha kolay kablosuz ağ kullanımı ve bağlı kalmanızı sağlayan aygıtlarla eşitlemenin hızlandırılmış yollarını sunar. Oldukça esnek olduğu için, hareket halindeyken, bir kafede otururken ve hatta kanepenizde dinlenirken Tablet PC’de elinizi kullanarak çizim yapabilir ve yazı yazabilir, Windows Media Center’ı kullanarak tüm eğlence öğelerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Taşınabilir bilgisayar kullanımı hiç bu şekilde olmamıştı.

Son olarak, Windows Vista Home Premium, yeni bilgisayarın kurulmasını hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. Tüm veri ve ayarlarınızı eski bilgisayarınızdan yenisine kolayca aktaran yeni özellikler ve sisteminizin hızla ve güvenilir şekilde çalışmasını sağlayan bir teknoloji sunulmaktadır.

Kredi kartı ekstrelerinizi hesaplarken, taşınabilir bilgisayarınızda okul ödevinizi yaparken, karşıdan yüklediğiniz veya kaydettiğiniz bir filmi evinizde izlerken ya da sevdiğiniz fotoğrafları özel bir DVD’de arkadaşlarınızla paylaşırken Windows Vista Home Premium çalışan bir bilgisayarda yaşadığınız deneyim çok daha farklı olacaktır.

Windows Vista Home Premium
Önerilen sistem gereksinimleri

1 GHz 32 bit (x86) veya 64 bit (x64) işlemci

1 GB sistem belleği

40 GB sabit sürücü ve en az 15 GB kullanılabilir disk alanı

DirectX 9 grafik desteği ve

WDDM Sürücüsü

128 MB grafik belleği (en az)

Donanımda Pixel Shader 2.0

Piksel başına 32 bit

DVD-ROM sürücü

Ses Çıkışı

Internet erişimi (ücretli olabilir)

Windows Vista Home Premium
Desteklenen en düşük sistem gereksinimleri

800 MHz işlemci ve 512 MB sistem belleği

20 GB sabit sürücü ve en az 15 GB kullanılabilir disk alanı

Süper VGA grafik desteği

CD-ROM sürücüsü

- Etiketler:, , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 3.472 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
12 adet
umutismet #
5 Aralık 2007, 17:20

benm pc nin özelliklerini amatörce sıralarsam :D :/

250 gb hdd
ati readon 1600 pro 512 mb
pentium d 3.40 ghz
1 gb ddr2 ram

ses çıkışı
cd rom:D

benm pc vistanın bu sürümünü kaldıırmı acaba ?

umutismet #
5 Aralık 2007, 17:25

bu piksel shader 2.0 ne oluyo nerden bakabilirim yha :S

umutismet #
6 Aralık 2007, 11:13

ne güzel kimse cevaplamamış:D

kanprensii #
7 Aralık 2007, 01:11

umutismet kaldırı ama dvd sürücüye ihtiyaçın var…
cd sürücü bir halta yaramıyor :)
neyse kolya gelsin

umutismet #
7 Aralık 2007, 13:03

tamm var o compact mı ne deniyor :D :D:D:DD:D:D:

THEOWL #
13 Aralık 2007, 05:48

Merhaba,

rarli bu dosyalarin sifresi http://www.hackhell.com degil sanirim hata veriyor ve acamiyorum.

Var mi bir destek veren.

Bu sifre lazim.

Sevgiler

umutismet #
15 Aralık 2007, 14:05

linkler nerde silindimi yhaw kaç gün oldu hala 19 . parttayım :S

BeNBeN #
15 Aralık 2007, 14:47

Bütün linkleri indirdim fakat linkler kaybolmuş, şifre lazım açamıyorum.

hellboy726 #
15 Aralık 2007, 19:42
TEXES06 #
8 Temmuz 2009, 13:22

teşekkür ederim…

Mustafa Kemal #
12 Eylül 2009, 07:54

Umarım linkler kırık değildir, kim düşürüyor yere bu linkleri acaba, hep kırıyorlar :D :D

fatihh #
25 Kasım 2009, 11:43

güzel

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi