Arsiv


Kategori: Messenger

Kişi Listeniz Nedeniyle Messenger Düşme Sorunu

Eğer sizinde kişi listeniz benimki gibi aşırı kalabalık ise, messengerda düşme sorunları yaşamanız muhtemeldir. Bu olay kişi listesi aşırı büyük olduğundan Windows Live Messenger’ın aptallaşmasından kaynaklanıyor.

msn atesli kalp Kişi Listeniz Nedeniyle Messenger Düşme Sorunu

Olayın Senaryosu:

Birgün Msn ye girmek istersiniz. Ancak açılması 2 saat sürmesine rağmen o 2 yeşil adam aşağıda dönmesine rağmen birtürlü açılmaz şu messenger… Açıldığında ise bir süre durur sonra pat diye düşersiniz. Kişi listeniz messenger ile beraber yavaş yavaş yüklenir. Maximum size (En fazla boyut) ‘a ulaştığında da bir uyarı vermeksizin düşer.

Aslında WLM (Windows Live Messenger) Mühendisleri bu olaya bir çözüm bulmalılar. Belkide çözümleri var ama ben farklı tatlar aradığımdan bende işe yaramıyor.

Bildiğim kadarıyla messenger kişi listeniz En fazla: 1000 kişi alıyor. Ancak MsxLabs ekibinin eski bir üyesi olarak, yeni çıkan messenger sürümlerinide test etmek durumunda kalıyoruz. Bu nedenle piyasadaki onlarca BETA Sürüm messenger’ı sizler için test ediyor, eksiklerini araştırıyor ve sizler için çözümler üretiyoruz. Belkide benim sorunum bu yüzden. Maximum kişi sayısı sınırlaması bu BETA versiyonlarda yok. Böylece kaç kişi eklerse ben kabul edince problemde olmuyor (!). Belkide budur Ne dersiniz?

Öyle yada böyle bunların hepsi tabiiki bir varsayım. Özünü hissettirdikten sonra konuya geri dönüyor ve çözüm yollarını beraber işliyoruz…

Kişi Listemizden Kurtulmak!

Evet. Şimdi yapılması gerekenlerı sıralıyalım.

  • Engelli kişi Listenizin Temizliği!

Bunu mutlaka yapmalısınız. Eğer messenger ı aktif ve uzunzamandır aynı adres ile kullanıyorsanız (doğrusuda bu zaten) engelli listeniz birhayli fazla olabilir. Bunu manual olarak silmek için sırasıyla: Messenger > Araçlar > Gizlilik kısmına geçer ve Engelli listesinde ki nicklere sağ tıklayarak temizleyebiliriz.

Ama bunu Nasıl Yapıcaz ki? Nede olsa Problem belli. Messenger ‘a giremiyoruz Çünkü Düşüyor!

İşte bunun için imdadımıza bir “Messenger Kişi Listesi Yöneticisi” programı yetişiyor. Şimdi de bu programı tanıyalım…

Messenger Kişi Listesi Yöneticisi

Bu basit program Messenger arayüzü baz alınarak tasarlanmış. Şifrenizin 2. şahısların eline geçmeyeceğinden emin olun! Tamamen güvenilirdir!

msn kisi listesi yoneticisi Kişi Listeniz Nedeniyle Messenger Düşme Sorunu

Contact List: Bu bölümde sizin listenizden sildiğiniz kişiler yer alıyor.
Allow List: Sizin listenizden sildiğiniz fakat engellemediğiniz kişiler yer alıyor.
Block List: Engelleyip sildiğiniz kişiler yer alıyor.
Lafı fazla uzatmıyorum

Programın Detaylı Kullanımı için:
http://www.hell-world.org/ownz/messenger-kisi-listesi-yoneticisi/

  • Windows Messenger ‘a Dönüş

Dikkat edin, Windows Messenger dedim. Windows Live Messenger Değil icon smile Kişi Listeniz Nedeniyle Messenger Düşme Sorunu .

Biliyorsunuz ki messenger Windows ile beraber gelen “Windows Messenger” Sürümünden sonra, Msn adını alarak yaşamını sürdürdü ve tüm sürümlerini böyle çıkardı. 8.0′dan sonra ismi Windows Live Messenger olarak güncellendi.

windows messenger Kişi Listeniz Nedeniyle Messenger Düşme Sorunu

Ancak nedendir biliyorum, hiçbir sürüm Windows Messenger kadar stabil gelmiyor. Evet özellikleri ve görsel öğeleri vazgeçilmez ama işlevsellik göremiyorum.

Herneyse, Şimdi yapmamız gereken ise, Windows Messenger’dan oturum açmak ve kişi listemizi temizlemek. Windows Messenger ‘a başlat > Tüm programlar altından ulaşabilirsiniz. Eğer orda yoksa, Denetim masası > Program ekle kaldır > Bileşenleri ekle kaldır kısmından tekrar geri getirebilirsiniz.

  • Mutlu son ve Yaşasın Düşmeden Oturum Açma Özügürlüğü!

Adımları başarı ile yerine getirdiyseniz, şansılısınız. Artık problemsiz bir şekilde Live ile devam edebilirsiniz.

msn kalp Kişi Listeniz Nedeniyle Messenger Düşme Sorunu

Kafanıza hertürlü takılan soruyu cevaplamaktan mutluluk duyarım.
Saygılarımla… Hellboy726

Hell-world.org

- Etiketler:, , , , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 1.373 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
2 adet
Msn Düşme Sorunu #
10 Ekim 2008, 08:09

Gerçekten akıcı bir anlatımınız var. Teşekkürler!

ikilafedelim #
30 Mart 2012, 13:37

Benim sıkıntım benzer bir durum. Windows Live 9.1 sürümünü kullanıyom. Kişi listesi hotmailde 5040 ad. messengerde 1500 ad. Bu gün eklediğim kişi yarin geri düşüyo. yada benim listemde ekli değil olanlar bana yazabiliyo. Listemden vazgeçebileceklerimi silsem bile yine 1300 civarında kişi kalıyo. ekli olanları koruyabilmem için neler yapmalıyım
Şimdiden teşekkür edr başarılar dilerim

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi