Arsiv


Adsense hesabını kontrol eden, Google Reklam yayıncıları, “Kazançlar (Şub, Bakiye Aktarımı)“  kısmını görüyor ödeme geçmişinde. Ve de.. Karşısında eksiye düşen Google Adsense Bakiyeniz.. Belkide ödeme geçmişini kontrol etmelerinin en büyük nedeni, Google nin 2010 yılına girdiğinden beri Adsense programındaki ödeme sıkıntıları…

Bizde Google Adsense ile Websitemizden gelir elde ediyor ve sunucu masraflarımızı karşılayarak, siz ziyaretçilerimize kesintisiz bir hizmet vermeye çalışıyoruz. Yani sizin gibi Google nin bu ödeme sıkıntılarını birebir yaşıyor ve yakından takip ediyoruz.

adsense logo Kazançlar (Şub, Bakiye Aktarımı)   Adsense de Gariplikler

Piyasada Ödeme geçmişi kısmında görünen, Kazançlar (Şub, Bakiye Aktarımı) yazısı hakkında birçok söylenti var. En gerçekçi olanı ise; Google ‘nin Türkiye ile vergi muhabbetlerine girmesi. Biliyorsunuz ki, Google Adsense ödemelerinde bizden herhangi bir vergi kesintisi yapmamaktaydı. Ancak Maliye ile başının derde girmesi neticesinde, artık devlete ödediği bu vergilendirmeyi bize ve rekam verenlerine tansıtacak. Bildiğim kadarıyla da Google bu durum için Türkiye ye bir ceza ödedi. Bu nedenle eksiye düşen bakiyemiz, şu ana kadar aldığımız ödemeler neticesinde gerçekleşen vergilerin düşümü olabilir. Şayet böyle ise, birçok eski yayıncıdan, yüzlerce dolar para kesintisi yapacak Google.

  • Arama için Adsense masrafları: Google Adsense Şartlar ve Koşullarında belirtildiği gibi, Arama için Adsense kazançlarınız masraflarla sıfırlanabilir. Bu, yalnızca az sayıda yayıncı için geçerlidir.
  • Çek masrafları: Özel çek teslimatlarına veya ödemeyi durdurma isteklerine ilişkin masraflar.
  • Geçersiz tıklamalar: Yayıncılara geçersiz olduğu belirlenen tıklamalar için ödeme yapılmaz. Raporlarınızda görünen tıklamaların geçersiz olduğu saptanırsa, kazançlarınızda gereken düzenleme yapılır ve reklamverenlere paraları geri ödenir.
  • Şartlar ve Koşullarda güncelleme (Rusya, İsrail, Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır’daki yayıncılar için geçerlidir): Şartlar ve Koşullarda yapılan güncellemenin sonucu olarak, sözleşme yaptığınız tüzel kişi, Google Inc. yerine Google Ireland Limited olarak değiştiği için ilgili borçlar ve alacaklar uygulanır. Bu değişiklik, hesabınızda bazı dahili muhasebe değişiklikleri yapılmasını gerektirmiş, ancak genel hesap bakiyenizi hiçbir şekilde etkilememiştir.
  • Diğer: Bu, kazanç transferleriyle ilişkili olanlar veya güvenli ekspres teslimatıyla ilgili maliyetler gibi, diğer kategorilere dahil edilmeyen borçları ve alacakları kapsar. Bu kategoriye, Şartlar ve Koşullarımızın Ödeme bölümünde belirtildiği gibi, ödeme yapmayan reklamverenlere tahakkuk ettirilen az sayıdaki bazı kazanç kesintileri de dahil olabilir.

Kaynak

Bir diğer öngörü ise, sistemin değişkliğe gitmesi. Buda bir sapıtma evresi… Googleye ulaşmayı deneyen binlerce kişiden birisi de biziz. Bu konu hakkında detaylı bir fikir istedik. Ancak Google yetkilileri henüz taleplerimize yanıt vermediler.

- Etiketler:, , , , , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 1.102 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
5 adet
Caner #
12 Şubat 2010, 02:34

Google Adsense sözleşmesine yeni bir madde ekledi;

12.9 Program’a katılımınız ile bağlantılı olarak herhangi bir resmi mercinin talep edeceği geçerli tüm vergileri veya harçları siz ödeyeceksiniz. Google, siz’e herhangi bir KDV iadesi yapmayacaktır.

Olay bu yüzden :)

GercekTUBE #
12 Şubat 2010, 11:35

Adsense’e 2005 Yılında kaydoldum
aralıklarla birkaç kez kullandım, toplamda aldığım para sadece 128$ ve henüz alamadığım 187$ var içerde…
ikisinin toplamı 315$ yapıyor.
NASIL OLUYOR DA şu tablo ile karşılaşabiliyorum?
10 Şub Kazançlar (Şub, Bakiye Aktarımı) – ayrıntılar 97,39 $
11 Şub Kazançlar (Şub, Bakiye Aktarımı) – ayrıntılar -97,39 $

vergiymiş… yok daha neler.
toplam elime geçen para 128$ zaten. 97 dolar vergi nasıl kesiyor?

sacma #
13 Şubat 2010, 11:01

bugun banada aynı olay oldu hesabıma baktıgımda resmen cıldırdım madem vermeyeceksin o parayı neden reklam verdiriyorsun bugunden sonra silecem reklamlarını ben kazanmıyorsam sende kazanma Google

ahmet #
16 Şubat 2010, 21:54

üç beş kuruş kazanıyoruz zaten.

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi