Arsiv


Kategori: Genel

ie7 internet explorer eklentileri

birçok platformda firefox’un ve/veya opera’nın üstünlüğü savunulsa da internet görüntüleyicisi alanında, özellikle ülkemizde internet explorer’ın kullanıcı sayısı bir hayli yüksek. işletim sistemi olarak Windows kullanılması, ie’nin malum nedenlerden her bilgisayarda bulunması, internet kullanıcısı profilinin henüz görece bilinçsiz, “amatör” olması program seçimini, başka bir deyişle alternatif arayışsızlığını belirleyen faktörlerden. bu demek olmuyor ki ie tercih eden biri iyi bir internet kullanıcısı olamaz. elbette olur, hatta işte onların yararlanabileceği eklentiler:

  • Internet Explorer Developer Toolbar: adından da anlaşılacağı gibi web geliştiricilerinin faydalanabileceği bir eklenti. firefox web developer‘ın birçok özelliğini karşılıyor.
  • debugbar: css ve javascript düzenlemeleri için kullanılabilecek bir eklenti. ie6 ve ie7 versiyonlarında kullanılabilir.
  • Aardvark: bookmarklet (türkçe karşılığını bilmediğim için özür dilerim, yer imleri ekleyicisi diyebiliriz sanırım) olarak kullanabileceğiniz bir eklenti.
  • IE7Pro: ie7′yi birçok alanda geliştirmek için (sekme görünümü, reklam bloklama, Proxy değiştirme birkaç özellik) bir eklenti.

“ie kötü bir tarayıcı, şu daha hızlı, bu daha güvenli” gibi yorumları kullanıcılara bırakıyorum ama firefox’un bu alandaki eklentiler konusunda daha zengin olduğu kesin. ie için daha fazla eklentiye buradan, yazının kaynağına ise şuradan ulaşabilirsiniz.

- Etiketler:, ,
- Bu yazı şu ana kadar 2.879 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
3 adet
emresewen #
10 Ağustos 2008, 01:58

arkadas cok doğru soyledin ie catir catir kullaniliyor en kral ie 7 dahasida yok

nur #
26 Temmuz 2010, 12:05

slm.öncelikle bizlere yardımcı böyle bir site kurduğunuz için emeğinize sağlık.bilgisayarımda internet explorer eklentisi yok yazıyor ve bu nedenle de bazı sitelere giremiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.tşk ediyor,çalışmalarınızda başarılar diliyorum..

eXeLLanC #
2 Ağustos 2010, 16:07

# nur

Internet Explorer’in son sürümünü yükleyiniz…

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi