Arsiv


Kategori: Haberler

telekom 80 internet Duasına Çıkıyoruz!Geceden bu yana yurtdışındaki internet sitelerine erişimde hissedilir bir yavaşlama var. Türk Telekom, bu konuda bir açıklama yapmadı.  Konu hakkında bilgi almak için Türk Telekom‘un Genel Merkezi ve Teknik Destek Hattı‘nı da aradığınızda “Ekranımızda böyle bir mesaj yok. Sorun da yok” cevabını alıyorsunuz. Oysa şu saatlerde ne YouTube‘a ne de diğer popüler yabancı sitelere (özellikle de Amerika’dan yayın yapan) erişmek istediğinizde tosbağa hızında bağlanabiliyorsunuz. Maalesef ki bu siteler arasında 100 Megabit çıkışa sahip olan SDN sunucuları da nasibini alıyor. Konuyla ilgili Türk Telekom‘dan bir açıklama bekliyoruz.

Yine mi Balina?

Her şey olabilir; balina kabloyu ısırabilir, transatlantik kabloya çarpmış olabilir, tören sırasında kurdela yerine fiberoptik kabloları kesmiş olabilirler, ya da yurtdışı çıkışı meme yapmış da olabilir… Ne olursa olsun, her şeye hazırlıklı bir şekilde açıklama bekliyoruz.

Yurtdışı internet çıkışını gösteren grafikleri sitesinden kaldıran Türk Telekom, bu arıza duyurularını yayınlamamakla ve kamuoyunu bilgilendirmemekle çok eleştiri alıyor.

Yoksa bu sıkıntılar yüzünden, yumurtaya can veren Rabbimizden, gürül gürül dataların aktığı fiberoptik kabloların biz aciz internet kullanıcılarını da nasiplendirmesi için toplu duaya çıkacağımız günler mi yakınlaşıyor.

- Etiketler:, , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 171 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi