Arsiv


Kategori: Genel

Merhaba,

Hell-world.Org olarak websitemizde internet kullanıcılarını rahatsız edecek hiçbir içerik bulunmuyor. Ayrıca kullanıcıların güveninin kazanmak bizim birinci vizyonumuz arasında.

McAfee Site Advisor programında hell-world.org ‘un şöyle değerlendirildiğini gördük. “Testlerimizde, bu sitede bazı kişiler tarafından casus yazılım, reklam yazılım veya diğer istenmeyen programlar olarak değerlendirilen yüklemeler bulduk.”

Bu tamamen bir yanılgıdır. McAfee test sonuçlarına göre, Messenger’ın en popüper eklentisi olan MsgPlus! un tanıtımında hell-world.org dışına (resmi sitesine) verilen bir bağlantıdan indirip kurduğu programdan bilgisayarına trojan bulaştığını rapor etmiş. Tekrar yineliyorum. Bu tamamen bir yanılgıdır. Sitemizde Tanıtılan programlar güvenliği kanıtlanmış, aktif olarak kullandığımız ve mutlaka test ettiğimiz programlardır. Ayrıca hell-world.org da hiçbir şekilde Hacking Cracking ve Yetişkin içerik bulunmaz.

Peki alınan bu trojan uyarısı nedir?
Bu uyarı Dünyanın en çok kullanılan messenger eklentisi olan plus’un sponsor programları tarafından kaynaklanmaktadır. Ayrıca websitemizde bu sponsor yazılımları kurmaması gerektiği de üyelere belirgin bir şekilde gösterilmiştir. MsgPlus maddi yönden destek aldığı sponsorlarını kullanıcılarına öneren bir programdır. Bu ek programlar, sisteminize araç çubuğu, sohbet, hava durumu gibi ibareler eklemektedir.
Msg Plus programıyla gelen bu yazılımlarının hiçbirini kullanmıyor ve tasvip etmediğimizi de websitemizden zaten belirtiyoruz.

Mutlu günler diler, bizi takip etmenizi temenni ederiz.
Saygılarımla.
hellboy726
webmaster@hell-world.org

- Etiketler:,
- Bu yazı şu ana kadar 202 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi