Arsiv


Öneren siteler listesine bakarken birşeyler farkettim. Sonra gittim o adrese. Bir de ne göreyim çok güzel bir hizmet saklıymış. Yani şöyle
Biliyorsunuz ki pagerank, Google tarafından oluşturmuştur ve kısacası sitelerin 10 üzerinden puanı diyebiliriz. Neticede bir hit söz konusu olduğundan, arama sonuçlarında önceliğinizden tutunda, Google örümceklerinizin sitenizi indeksleme günleri dahi etkilemektedir.

Genel bir açıklamadan sonra gelelim örneğimize. Örneğin şimdiki Google pagerank değeriniz 0 olsun. Bu ne demektir, muhtemelen siteniz yeni açılmıştır ve Google henüz pagerank değeri vermemiştir sitenize. Aynı benim sitemde olduğu gibi.
Şimdiki pagerank değeriniz 0 ve Google ise yaklaşık 2 ay sonra bu değerleri güncelleyecek diyelim. Ama tahmini bir pagerank değerinizi her vakit görebilirsiniz. Öncelikle için Google PageRank Prediction sayfasını ziyaret edelim. Altta görünen metin kutusuna site adresimizi yazalım.(örn: www.hell-world.org) Sonrasında “Check!’ düğmesine basalım. Sonraki sayfada hemen kutunun altında, tahmini gelecek pagerank değerinizi göreceksiniz. hell-world.org’un tahmini gelecek pagerank değeri 4 çıktı.

Aynı site üstünde bir de Backlink Checker servisi var. Burada da “your domain” kutusuna sitenizin adresini yazıyorsunuz ve onaylıyorsunuz. Aynen sitenize link veren siteler listeleniyor. İşte sizin pagerank değeriniz bu siteler üstünden geliyor.

pagerank değerlerine sahipler. Görüldüğü üzere alt sayfaların pagerank değeri daha yüksek olabilirmiş.

Tabi Google pagerank değerlerini güncellendiğinde bu değerler ne kadar tutar bilemem. Fakat ben %90 diyorum. Çünkü pagerank değerini hesaplamak için gereken veriler yine Google kayıtlarından alınıyor.

Hazır bu olayı da öğrenmişken, ben de siteme böyle bir servis yazayım, sitem daha da hit alsın  di mi ama

- Etiketler:, , , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 364 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
2 adet
EgeLeee #
23 Temmuz 2008, 21:45

To predict your PageRank, you need a minimum of 100 backlinks.

Bu ne demekse,Önceki gün 1mi 2 mi ne unuttum sonucu verirken bu gün bu cevapla karsılastım….

hellboy726 #
24 Temmuz 2008, 02:05

Merhaba, egeLeee

Evet olabilir. Ancak ben bu sistemlere güvenmiyorum.
Sizce Google pagerank bu kadar basit birşeymi? Hayır!

eğer öyle olsaydı tüm spam siteler yüksek Pagerank değerine sahip olurdu.
Google yüzlerce farklı yol ile pagerank hesaplarken
bunu çıkıpta 2. bir sitenin alın pagerankınız şu demesi sizce ne kadar doğru?

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi