Arsiv


Kategori: Genel

Facebook kullanma kılavuzu

48174 Facebook Kullanma Klavuzu

Facebook, bugünlerde Türkiye’de de oldukça popüler. Peki siz bu siteyi ne kadar tanıyorsunuz?

2006′da kurulan sosyalleşme ağı Facebook, bugünlerde Türkiye’de de oldukça popüler. Evde, işyerinde, okulda çok sayıda insan önemli bir zamanını Facebook’ta profil güncelleyerek, sağa sola pençe atarak geçiriyor. Ancak bazı noktalara dikkat edilmezse Facebook ileride canınızı sıkabilir.

PATRONUNUZ İÇİN RADAR

Şunu unutmayın, patron için Facebook’tan daha mükemmel bir radar olamaz. Dünyada Facebook’taki eylemleri yüzünden işinden olan insanlar var; birçok işyeri, okul ve kuruluşsa öğrencilerinin, çalışanlarının veya üyelerinin Facebook’a girmesini yasakladı.

Facebook üyesi binlerce kişi de ‘privacy-gizlilik’ seçeneğini topyekün göz ardı ettikleri için sıkıntılı anlar yaşadı, başlarını belaya bile soktu… İş aramak gibi profesyonel amaçlarla da kullanılan Facebook, saf anlamda sosyalleşmeyi sağlayan son yılların en önemli internet araçlarından biri. Ancak Facebook kullanmaya yeni başlayanların, yabancıların kendilerine ait bilgileri ne ölçüde görebileceklerini tayin eden gizlilik ayarlarına önemsemeden bodoslama dalması rahatsız edici sonuçlara neden oluyor.

İlişki düzeyini belirleyin:

Bir kişiyi tanıyıp tanımadığınızı tayin eden 3 pozisyon var. Facebook’a girdiğinizde size göre herkes yabancıdır; ‘network’ yani ağ, bir bölge, yer, okul veya şirket sakinlerinin oluşturduğu gruptur. Arkadaşlarınızsa karşılıklı olarak birbirinizi tanıdığınızı onayladığınız kişilerdir. Facebook’ta profilinize arkadaşlarınız gibi erişebilecek ‘o benim ‘arkadaşım’ ama arkadaşım değil’ seçeneği yok.

Gizlilik ayarlarını değiştirin:

‘Privacy’ birçoğunun Facebook kariyerine başladığında umursamadığı bir seçenektir. Ancak başlangıç ayarlarına göre ağınızda (network) olan herkes, size ait olan her şeyi görebilir. Türkiye’den yola çıkalım; Türk kullanıcıların büyük çoğunluğunun ‘kafadan’ Türkiye ağına üye olduğunu düşünürsek, bu ağdaki herkes, size ait olanları arkadaşlarınız kadar görebilir. Bir ağın mensubu değilseniz, bilgilerinizi sadece arkadaşlarınız görebilir. Ama ben mesela Türkiye ağına üyeyim, o halde yapmam gereken Privacy başlığı altındaki Profile’e girip, çıkan ekranda ‘profile: only my friends-yalnızca arkadaşlarım’ şıkkını seçmektir. Bu ekrandan e-posta adresinizi yalnızca arkadaşlarınızın görebileceği şekilde düzenlemeniz hatta ‘Profile’ başlığı altındaki birçok maddeyi arkadaşlarınıza özel olacak şekilde ayarlamanız menfaatiniz icabınadır.

Facebook’da geçirdiğiniz zamanı kimse bilmesin:

‘Privacy’ başlığı altındaki ‘Newsfeed and mini feed’e mutlaka uğrayın çünkü, bu seçeneğin başlangıç ayarları, sizin Facebook’ta yaptığınız her eylemi yayımlıyor. Bu kadar küresel olmaya, Facebook başında sabahladığınızı başkalarının bilmesine gerek yok. Bu sosyalleşme ortamının, yaptığınız her şeyi herkesin görebileceği seyir defteri diye tanımlanabilecek ‘mini feed’ adında bir özelliği var. Yani sizin mesai saatinizde Facebook’ta ne zaman, ne kadar zaman geçirdiğiniz tespit edilebilir. Şimdilik bizim buralarda tutatanak tutacak siber işyeri polisleri yok gibi, ancak yine de temkinli olmakta fayda var. Bu yüzden en azından işteyken önce ‘privacy’, ardından ‘news feed and mini feed’e girerek ‘show times in my mini feed’ seçeneğini iptal edip yaptığınız eylemlerin zamanının görünmesini engelleyin.

Arkadaşlarınız için gizlilik:

Başlangıç ayarlarında herkes arkadaşlarınızın listesini görebilir. Bu durum ‘Poke, Message and Friend Request’ ayarları kısmında ‘Friends-arkadaşlar’ seçeneğinden vazgeçerek ortadan kaldırılabilir.

Bir profesyonel, bir de kişisel profiliniz olsun:

Facebook arkadaşlarınızla şakalaşıp eğlenebileceğiniz bir ortam olduğu kadar, profesyonel/mesleki amaçlara da hizmet edebilir. Her ne kadar Facebook kurallarına aykırı olsa da iki profiliniz olsun, profesyonel profilde tam ad, mesleki durum, eğitim ve yalnızca sektörel bağlantılar olsun. Bu profil altında iş ve okul ağlarınıza takılın. Sulu değil profesyonel bir fotonuzu ekleyin ya da hiç eklemeyin. Kişisel ve özel profilinizdeyse isim, takma isim kullanabilrisiniz; soyadınaysa gerek yok ya da tek bir harfle ifade edin. Bu profille okul ve işyeri, meslek ağlarına bağlanmayın. Mesleki deneyiminizi paylaşmayın. İş e-posta adresinizi kullanmayın. Ve istediğiniz her şeyi yapın. Ancak iş ve özel arkadaşlarınızı birbirine karıştırmayın.

Herkesle arkadaş olmayın:

Şu kısacık Facebook kariyerinde en çok dikkat çeken şey, birçok insanın bir zombi açlığıyla arkadaş listelerini şişirme çabası. Arkadaşlığa onay verdiğiniz kişilerin sizin arkadaşlarınızın bilgilerine erişebileceğini unutmayın.

Kimlik hırsızlığı:

Hakkınızdaki bilgileri kamulaştırmanın, kaba kimlik bilgilerinizin başkaları tarafından kullanılabilmesi riskini doğruyor ki bu bir başkasının ‘sizin adınıza’ başka bir sosyalleşme ortamında faaliyet göstermesi riskini doğuruyor.

Facebook gizlilik politikası:

Facebook ile yaptığınız anlaşma gereği, bu oluşum size ait bilgileri diğer şirketlerle paylaşabilir ya da satabilir, bunu unutmayın.

Paranoyakların dikkat etmesi gereken 5 nokta

• Facebook’ta size yönelik 5 erişim seviyesi bulunuyor; arkadaş, sınırlı, ağ, yabancı veya bloke…
• Gizlilik ayarları oldukça karmaşık; arkadaşlarınız dışında rahatsız edilmek istemiyorsanız hiçbir ağa üye olmayın.
• Duvarlara yazmak yerine özel mesaj gönderin. En kibar ifadesiyle duvar yazıları ileride size karşı delil olarak kullanılabilir.
• Geçirdiğiniz zamanı ve hatta olduğunuzu kimse bilmesin…
• Görülebilir seyir defterinize (mini feed) ince ayar çekin…

- Etiketler:,
- Bu yazı şu ana kadar 37.235 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
335 adet
suleymankoc #
2 Kasım 2007, 19:56

öncelikle teşekkürler… facebook ile ilgili bilgim ingilizceme rağmen azmış yararlı oldu .. arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum ..

Orhan #
18 Kasım 2007, 23:54

Facebook hesabım disable oldu ve şu mesajı alıyorum ‘Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here’
Bu olay geçicimidir eğer öyleyse ne zaman düzelir yoksa kalıcı bi durummudur..

hellboy726 #
19 Kasım 2007, 20:51

@orhan

hesabınız üyelere karşı yaptığınız hakaret, kötü söz yada grubla ilgili verilerden kaynaklanan sorunlardan dolayı admin tarafından kapatılmış.

ingilizce yazıda sık sorulan sorular sayfasını kontrol etmenizi ve admin ile irtibata geçmeniz sistem tarafından öneriliyor.

murat yıldırım #
19 Aralık 2007, 19:22

ya ben bişey sorcam ben resmimi ekledim sonra kaldırdım ama onayn bakıyorum mesela hala kaldırdığım halde benim resmim duruyo oresmi sildim albümümden hala duruyor napmam lazım çok acil lütfenn

tuncay #
9 Ocak 2008, 22:54

search calısmıyor heralde bloke oldum kımseyi bulamıyorum ne yapmalıyım?

tuncay #
9 Ocak 2008, 22:55

searc calısmıyor heralde bloke oldum ne yapmalıyım?

murat g. #
5 Şubat 2008, 00:03

Facebook hesabım disable oldu ve şu mesajı alıyorum ‘Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here’
Bu olay geçicimidir eğer öyleyse ne zaman düzelir yoksa kalıcı bi durummudur..

sorusuna ek olarak hesabımı tekrar açtırmanın bir yolu varmı
tüm arkadaşlarım gidecek yaaa :( ((

alpay #
6 Şubat 2008, 12:20

‘Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here’

diye bi yazı alıorum acaba geçicimidir ?

ceren #
17 Mart 2008, 22:03

biri sürekli bana hakaret içeren msjlar yazıyor onu admine nasıl şikayet edemilirim

melek #
4 Haziran 2008, 12:32

facebookta listeye eklediğim kişileri nasıl silebilirim birde bu facebook un türkçe versiyonu yokmuuuu

ismi lasım değil #
25 Temmuz 2008, 14:02

ya benimde account um disable oldu arkadaşım tamam güzel adminle bağlantı kur demişsin de nasıl kurucaz bu bağlantıyı denedim adamlar yazmış english bende var sade türkish lütfen yani sıyırtık cevaplar vermeyelim sorulara bu site face book kullanımıyla ilgili bize her konuda yardım edeceksiniz yoksa ne anlamaı kaldı buranın

ismi lasım değil #
25 Temmuz 2008, 14:06

” YOUR ACCOUNT HAS BEEN DİSABLED BY AN ADMİNİSTRATOR. IF YOU HAVE ANY QUESTIONS OR CONCEMS, YOU CAN VISIT OUR FAQ PAGE HERE ”

CEVAP BEKLİYORUZ BEN HESABIMI GERİ İSTİYORUM

hellboy726 #
25 Temmuz 2008, 16:49

Merhaba

Hesabınız Facebook yöneticisi tarafından durdurulmuş.
Muhtemelen kural dışı içerik eklemişsinizdir. durup dururken hesap kapatılmıyor. Son günlerde yaptıklarınızı gözden geçirin.

Sorular ve sorunlar için sık sorulanlar sayfasına göz atmanızı öneriyorlar..

murat #
30 Ağustos 2008, 14:28

iyi günler benimde hesabım kapatılmıştır… şu yazı çıkıyor “Hesabınız bir yönetici tarafından kapatılmıştır. Soru ve meraklarınız varsa, SSS sayfamızı bura ziyaret edebilirsiniz.” gözden geçirdim yaptığım şeyleri hiç bişiy bulamadım. ne kötü söz olsun ne tehdt olsun nede taciz olsun bunlar yokken uyarmaksızın hesabın kapatılma nedeni nedir… yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler….

hellboy726 #
30 Ağustos 2008, 22:56

Murat bey,

Gözden kaçırdığınız herhangi bir resim yada mesaj buna yol açabilir.

Daha fazla fikir üretme gibi pekte bir şansımnız yok maalesef.

osman #
31 Ağustos 2008, 07:46

Peki kapatılan hesap geri açılmıyor mu? açtırma şansı var mı?

yeşil_ #
31 Ağustos 2008, 10:04

bekleyip göreceğiz arkadaşlar. benimde hesabım kapatıldı. fakat sadece küfür ve hakaret içerikli mesajlar yüzünden kapatılmıyor bu hesaplar. aktif ve seri bir şekilde kullanımda da olabiliyor. bi sayfada durmadan yorum yazarsanız, ya da sürekli kişi eklerseniz profilinize önce uyarı geliyor, kesinlikle dikkate almalısınız.

totti #
31 Ağustos 2008, 20:44

Hesabınız bir yönetici tarafından kapatılmıştır. Soru ve meraklarınız varsa, SSS sayfamızı bura ziyaret edebilirsiniz.
bu arada BURA da nasıl bi türkçeyse:-)sanırım bu hesap bir daha açılmayacak.tarzanca bi ingilizceyle disabled@facebook a mesaj yolladım ama.adamlar hangi birine bakacaklar binlerce kişinin hesabını kapatıyolar mış.herkeste böyle yazı yazdığını düşünün.kale bile almazlar neden alsınlarki.nasılsa milyonlarca üyeleri var.tutupta bizim için uğraşacak halleri yok.yani öyle düşünüyorum

ahmet akbaş #
3 Eylül 2008, 00:59

yaa arkadaşlar bende aynı konuda muzdaribim Hesabınız bir yönetici tarafından kapatılmıştır. Soru ve meraklarınız varsa, SSS sayfamızı bura ziyaret edebilirsiniz. şeklinde kahrolası bir yazı çıkıyor.. çete savaşlarında tartışma bölümüne bi dünya davet yazısı gönderdim anırım yöneticiler bunu spam olarak algıladı nasıl halletcez bu durumu fikri olan varsa lütfen akbash14@hotmail.com adresinden bana ulaşsın 5 tane hatrı sayılır grubum var mutlaka geri almalıyım .

engin #
5 Eylül 2008, 04:10

ya çete savaşcıları adlı oyunu oynuyordum.çeteye adam almak için ekleme yaptım.çok fazla ekleme yaptığımdan kapatıldı.ne kadar basit bir neden bu ya.işte site büyük bir site olmasına bizde katkıda bulunuyoruz.büyüdükten sonra kim oraya getirdikleri umrunda değil…
geri alma ihtimaliniz yok arkadaşlar

fenasi iker #
10 Eylül 2008, 23:16

çete savaşlarında oyun oynuyordum hesabımı kapattılar bunların anasını sikeyim

fenasi iker #
10 Eylül 2008, 23:19

Dear Sir/Madam,
I m not going to be login my pages this pages always gives this message(Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here) please can you help me.
What can I do, why did you cancel and disable my account..
I m waiting your suggests and soonest reply

Best regards
böyle bir yazı yazın hesabınız açılıyor buda benden size olsun arkadaşlar fenasi iker abiniz:)

irfan #
11 Eylül 2008, 03:05

hala kimse söylemiyor admine nasıl ulaşacağımızı.kimse bilmiyor mu yha???

VEYSİ #
11 Eylül 2008, 17:40

benimde hesabım kapatıldı fazla kişi eklediğim için ne yapmalıyım
bize yardımcı olabilecek kimse yokmu

selo #
13 Eylül 2008, 23:55

aynı sorun çok kişede var bundan sonra kimse bende aynı sorunu yaşıyorum diye yazmansın lütfen sadece cevabı bilen birinin yardımına ihtiyacımız var ne yapmamız gerekiyor mesaj gönderilmesi gerekiyorsa hangi adrese ne yazmalıyız teşekkürler

baris #
15 Eylül 2008, 01:52

((((((((((((Dear Sir/Madam,
I m not going to be login my pages this pages always gives this message(Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here) please can you help me.
What can I do, why did you cancel and disable my account..
I m waiting your suggests and soonest reply

Best regards))))))))))))))
Arkadaşlar bu msjı gönderdim gelen vevap aşağıda… Buna karşılık ne yazıcaz…

((((((((((Hi, The Facebook Team has received your inquiry. We should get back to you soon. In the meantime, we encourage you to review our Help page (http://www.facebook.com/help.php). There, you’ll find answers to many common questions. Thanks for contacting Facebook,
The Facebook Team)))))))))))

ayhan akın #
15 Eylül 2008, 10:27

Dear Sir/Madam,
I m not going to be login my pages this pages always gives this message(Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here) please can you help me.
What can I do, why did you cancel and disable my account..
I m waiting your suggests and soonest reply

Best regards

hellboy726 #
15 Eylül 2008, 11:48

Hesabınızın kapanması tek bir nedene bağlı olmak zorunda değildir.

Herşey olabilir. Mesela internet cafeden birden fazla kişinin aynı anda facebook a online olması da bir neden olabilir. Ben facebook hesabımı kendi pc’mden başka bir yerde acmıyorum ve problemsiz kullanabiliyorum.

Kapatılmaya yol açan bir diğer sebep de: birbirinize gönderilen spam mesajlar olabilir. Bu spam türden mesajlara destek verdiğiniz düşünülerek kapatılmışda olabilir.

Belki de, aynı anda birkaç yerden login olunan tek hesap da probleme yol açabilir.

Ayrıca konuda bulunan tüm küfürlü mesaj sahiplerini kınıyor ve mesajlarını sistemden siliyorum.

İyi çalışmalar.

emre #
16 Eylül 2008, 21:58

ARKADASLAR SON GUNLERDE CETE SAVASLARINDAN DOLAYI HESAPLAR KAPATILIYOR.BENIMDE SU ANDA KAPATILDI.2 KERE DUVARA YAZI YAZAMAMA CEZASI VERDILER SIMDIDE KAPATILMISTIR BİR YONETİCİ TARAFINDAN DİYE Bİ YAZI CIKIYOR.BU DURUM ACABA KALICIMI GİTTİMİ YAZNİ HESAP YOKSA GERİ VERECEKLERMİ

Ozan #
17 Eylül 2008, 12:25

Arkadaşlar en ilginç durumu ben yaşıyorum galiba.Facebooku açıyorum şifremi giriyorum yanlış şifre yada mail adresi giriyosunuz diyor.şifremi unuttum kısmından mail adresimi girip şifreyi sıfırlamasını istediğimde mailime şifremi yollamamı istediğimde böyle bir yazı çıkıyor. “Bu e-posta sağlayıcı Facebook kullanıcıları tarafından uygunsuz olarak ihbar edildi.” Son günlerde zaten sık sık girmiyorum facebooka kimseyi rahatsız edici ne fotoğraf koydum ne de yorum attım anlamadım gitti.sadece facebook kapanmadan bir gün önce internet cafeden girmiştim facebooka ondan olabilirmi acaba. Anlamadım gitti.bir hatam olsa gam yemiyecemde.ingilizce mesajda attım Help.php sayfasını okuyun diyor biz size kısa zamanda dönecez bilgi verecez diyor.artık bekliyoruz bakalım ne olacak.

hellboy726 #
17 Eylül 2008, 16:56

Selam emre,

Çete savaşları uygulamasından dolayı neden hesaplar kapatılıyor? Anlamış değilim. Pek bir bakma şansımda olmadı internete taşımnma mevzuhatlarım var da :) Ama çevremdeki birkaç kişide senin söylediğin gibi uygulamaya girdikten sonra uyarılar aldığından bahsetti.

Ozan:
Gerçekten ilk defa duyduğum bir sorun. Sakıncası yok ise kullandığın adres neydi? Hotmail ve gMail gibi tanınmış yerleri yasaklayacağını pek sanmıyorum. Paylaşırsan sevinirim.

Ozan #
18 Eylül 2008, 03:51

arkadaşım kullandığım mail sağlayıcı gencturk.net ten almıştım. mail adresim kienzle@gencturk.net
yabancı forumlara girdiğimde aynı sorunları yaşayan kişiler vardı yalnızca türkiyedeki profili olanlara denk gelen bir hadise değil.anlamadım gitti.yabancı kişilerde diyor biz hiç bir şey yapmadık diye.facebook ya göz dağı veriyor profiller fazla yavaş yavaş azaltıyoruz sebepsiz olsa bile, okadar mail attım facebooka neden kapattınız diye ingilizce
help.php sayfasını okuyun diyor biz size geri dönecez diyor okadar. bir kaç tane daha attım diğer mail adreslerine onlara yanıt vermediler.benim gözümden düştü facebook bu hareketleriyle.listemdeki arkadaşlarımla görüşemediğimemi yanayım.çoğununda msni yoktu facebooktan konuşuyorduk.birde işin garibi hesabımı kapamamışlar mail adresine hala ekleme talepleri geliyor arkadaşlarımdan.ama facebook profiline giremiiyorum yanlış şifre kullanıcı adı dedikten sonra şifre sıfırlaya geldiğimde ““Bu e-posta sağlayıcı Facebook kullanıcıları tarafından uygunsuz olarak ihbar edildi.” diyor . canım sıkıldı 3 gündür giremiyorum.böyle çağ dışı bir şey görmedim.bir fikri olan varsa yada aynı sorunu olanlar bir fikir üretelim açtıralım facebookumuzu.

DAGADAMI #
18 Eylül 2008, 18:15

Meraba ArkadaşLar bende aynı dertten muzdaribim…Fazla kişide ekLi değilki…Kimsenin EvelAllah Lavuğuna Tavuğuna Kıştımız olmamıştır…Zaten Ecnebice çoğu şeyi anLamıyoruzda…Nasıl Açtıracağız arkadaşLar moraL tavandayken birden bak Tabana indi…İşin garibi de Allan Dağındayız tek stres kaynağımız da bu net ve de Msn ile FeysLi Buktu :) …SAYGILAR

cem #
19 Eylül 2008, 01:11

arkadaşlar çete savaşlarında dolayı hesap kapatılmıştır diyor. bu geçici mi yoksa temmelli bi kapatma mı bunun cevabını bilen varsa söler mi lütfen….

Salih #
19 Eylül 2008, 01:32

Ozan arkadasım benimde başıma aynı sorun çıktı. Benimde mail adresim gencturk.net mail attım ingilizce olarak ve yanıt şöyle geldi .

Hi,
Please reply to this email to verify that you are the owner of the account that you referenced in your Facebook support inquiry. This Security step must be completed before Facebook can respond to your inquiry. We apologize for any inconvenience. Please note that if you have created an account, and you’re having trouble logging in, there is no need to create another account using a different email address. Doing so may also increase the time needed to resolve the issue.
Thanks,
The Facebook Team

sinir oldum valla giremiyorum kaç gündür.

Yanlış Adam #
19 Eylül 2008, 09:00

selam; ben yanlış adam dedim çünkü yanlış bi iş yaptım bi arkadaşın adıyla facebookta hesap açtım; daha sonra onun resmini falan koydum tabii facebooktaki resmini koydum bir süre sonra hesabım kapatıldı. Yani yaptığımı anladılar ama şimdi bu yaptığımın kanuni olarak bir cezası var mı ne bileyim IP’mden adresimi bulup şikayet etme durumuyla karşılaşabilirmiyim yanii polis molis gelir mi evimee….:)

hellboy726 #
19 Eylül 2008, 09:48

Pek sanmıyorum. hukuki bir yaptırımı yoktur.
En fazla hesabınız kapatılır :)

Yanlış Adam #
19 Eylül 2008, 10:29

zaten hesabım kapatıldı ama insan yine de korkuyor. Evet yaptığım şey hoş değildi. Ama abartılacakda bir durum söz konusu değil…:)

hakan #
19 Eylül 2008, 12:55

350 tane arkadaş ve eklediğim 40 resim gümbürtüye gitti. uyarıdan sonra kimseyi eklememiştim hem . 6 profilimi açsammı açmasammı diye düşünüyorum şimdi.

hellboy726 #
19 Eylül 2008, 13:10

Hakan bey,
Belkide sizinki birçok kişinin oturum açma mevzusuna kapanmış olabilir.

Şu anda bende şirketteyim. Sanırım onlarca bilgisayar aynı Network’deyiz. Profilimi geziyorum. Bakalım problem olacak mı?

pınar #
20 Eylül 2008, 02:18

kendı bılgısayarımda fecbook hataa verıyor amaa baskaa bılgısayarlarda hataa vermıyor kapandıysaa arkadaslaraa verdıgı hatayı benım facebookumdada verıyor falat baskaa pcler bu hatayı vermıyorrr kapandıysa baskaa pclerde neden acılıyorrr dıgerlerınde acılıyorsaa bende nıyee acılmıyorr benn facebookumu gerı ıstıyorummmmmmm:(:(:(:(:(:(::(:(:

Ozan #
20 Eylül 2008, 13:15

Salih arkadaşım sana ne güzel yanıt vermişler bana ilk mailime sadece hlp.php sayfasını oku dedi onun ardından 3 tane sorunumu anlatacak şekilde ingilizce mail attım farklı mail adreslerine warningæfacebook.com a login@facebook.com a ve disabled@facebook a ama yanıt vermediler 4 gün oldu.sana gelen maildede başka hesap açma demişler.halledecez demişler.ama bana hiç bir şey yazmadılar daha.

yıldırım #
20 Eylül 2008, 14:24

gencler bu ısı cozmelıyızz bu hesapları gerı almalıyzzz sacma bı olay her sey gıttı yaa toplu maıl atalımmm dıkkat cekelım madem bu kadar hesabı kapanan varr

ya MAN #
21 Eylül 2008, 12:52

arkadaşlar çete savaşlarından dolayı benimde kapandı.oyunda öyle salak bi oyundukineden oynadım bende bilmiyorum.hesabım kapandı.disabled e mesaj yolladım.onların bana verdiği cevabı kısaca özetleyeyim.bu son kararımızdır.anlayışınız için teşekkür ederiz.yani açık bi kapı bırakmamışlar.belki bununda bi yolu vardır ama zannetmiyorum toplu maillerden dolayı açacaklarını.zaten binlerce kişi bu maili atıyodur.sonuç yine hesabım kapalı.

Emirhan #
21 Eylül 2008, 22:25

beyler kasmayın benım hesabım 3 kere kapatıldı su an 4. ye kapatılıyor normalde disabled@facebook dan mail geliyor ona cevap atın direk yardımcı oluyolar ama atmazsanız hesabınız ilk kez kapatılıorsa 4 gunde acılır eger fazlaysa durmadan mail atın bıkıyolar adam bana kendı mail adresinden mail attı tamam hesabını aktifleştiricem diye deneyın ama kufur etmeyin:)))

ediz #
23 Eylül 2008, 00:01

kardeş kimsenin bişey demesiyle düzeleceğini sanmıorum. anca onlara kalmş açıp açmamak sen yinede mailler yollamaya dewam et. belki okuduklarnda açarlar…

Bülent #
23 Eylül 2008, 15:33

facebook hesabım 10 gündür kapalıydı. Bu gün üstüste e posta gönderdim. Bu cevabı aldım.

The recipient’s e-mail address was not found in the recipient’s e-mail system. Microsoft Exchange will not try to redeliver this message for you. Please check the e-mail address and try resending this message, or provide the following diagnostic text to your system administrator.

Bu ne demek oluyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Bülent #
24 Eylül 2008, 20:31

Kimse yokmu ?

hellboy726 #
25 Eylül 2008, 11:29

Selam bülent.

Sanırım outlook ile göndermeye çalıştın maili. Bir mail adresi tanımlamadıysan, seni exchance serverden biri olarak sanar. Eğer böyle bir hesapta bulunmuyorsa, böyle bir hata alırsın.

hotmail gmail v.s. den girerek mail gönderebilirsin.

Maili sana facebook değil, Windows gönderdi :-)

ufuk #
26 Eylül 2008, 03:57

arkadaşlar aynı sorun benmde başımda hesabım kapatıldı ve geri almak istyrm ne yapıp edip bunun net bir sonucu yokmu veya hiç geri alan yokmuuuu heseabı nı bi yardmcı olun yaaa

leventcoksolmaz #
3 Ekim 2008, 02:04

merhaba benimde hesabım çetesavaşları yüzünden kapandı adamlar paso ekleyin davet var diyolar hızlı ekliyorum hızlı eklemeden dolayı kapandı hesabımı reca ederim açarmısınız söz bi daha olmayacak özürdiliyorumm iğyibayramlar

dsf #
5 Ekim 2008, 05:58

fazla adam eklemekten kapandi daha oncede fazla msj atmaktan oturu kapanmıstı acilmasi icin yapilmasi gereken nedir bilgi verirseniz sevinirim…

fuat #
5 Ekim 2008, 10:44

arkadaşlar hesap kapanması ile ilğili son bi gelişme varmı açamıyorum hala
yardımcı olursanız sevinirim

Aslıhan #
5 Ekim 2008, 14:00

merhaba arkadaşlar…
çete savaşları oyunu oynadım hesabımı yönetici tarafından kapanmıştır bi yazı çıkıyor..moralimi bozdu:(
facebook hesabımı geri istiyorum ne yapmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim lütfen….

metin çelik #
10 Ekim 2008, 17:48

çete savaşlarında hızlı ve fazla çete daveti yüklemeden dolayı kapandı nasıl açtırcaz

hellboy726 #
12 Ekim 2008, 22:24

Selamlar,

hell-world yetkililerinden eXellanc, Alttaki bağlantıda facebook hesabının neden kapatılacağını bazı maddeler halinde sıralayarak bilgilendirme yapmış. İncelemenizi öneriyorum;

http://www.hell-world.org/ownz/facebook-hesabi-kapatma-nedenleri/

ali #
15 Ekim 2008, 21:27

arkadaşlar. facebook yöneticileri egolarını tatmin ediyorlar. sebep aramayın istediklerinde çok sebep bulurlar facebook a girmek bile sebep :)

hesabınızı açtırmak için facebook hesabınıza girdiğiniz meil adresinden aşağıdaki yazıyı disabled@facebook.com a mail atıp hesabınızı açtırmayı isteyin. birkaç defa gönderin 4 günde açılmıyorsa yapacak bişey yok tekrar üye olun.

“Dear Sir/Madam,
I m not going to be login my pages this pages always gives this message(Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here) please can you help me.
What can I do, why did you cancel and disable my account..
I m waiting your suggests and soonest reply

Best regards”

ebru #
19 Ekim 2008, 09:11

birisi faceboook şifremi aldı ve hakkımda kötü şeyler yazıo şifremi nasıl alabilirmiyim yardımcı olabilirmisiniz facebook adminleri diğer arkadaşlar lütfennnn cevap bekliyorumm

durukan #
24 Ekim 2008, 23:11

arkadaşlar hesabımız ilk kez kapatıldığında 4 gün sonra açılıyormu hiç bir şey yapmasak bile aciliyeti olan durumlar vardı yüksel ihtimalle fazla kişi eklemekten kapandı hesabım oda çete savaşları içindi daha öncekilerde uyarı geliyoru ona göre eklemiyordum kimseyi ama bu sefer öylede olmadı

Cartman #
4 Kasım 2008, 16:49

Arkadaşlar hepiniz madur durumdasınız anlıyorum ama hiç kimse yazılanları okumuyor mu 10 kişi aynı soruyu sormuş biraz araştırsanız çözümü bulacaksınız ama direk cevabı almak hoşunuza gidiyor dimi? Boşuna kalabalığa lüzum yok…

mustafa #
12 Kasım 2008, 14:50

ya arkadaşlar… çete savaşlarına duvara çok fazla yazı yazmaktan hesabım ilk defa kapatıldı… facemde 500 kişi 200ün üstünde resim 20den fazla video var ayrıca 4 grup kurucusuydum… bir sürü mail yolladım. 2 gündür kapalı facebookum… acaba açılacak mı veya açılması için neler yapmalıyım???

yusuf #
16 Kasım 2008, 13:47

yha bu facebook kapatınca hesabı gerıweriyormu belli bi süre sonra yok sa bı da ga o maili kullanamıyonmuı fac book ta acil weriyorsada ne sman bilen warmı :S:S:S

hellboy726 #
17 Kasım 2008, 14:45

mail atıp aranızda anlaşmanız gerekiyor ;)

canan #
25 Kasım 2008, 22:10

Facebook hesabım disable oldu ve şu mesajı alıyorum ‘Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here’
Bu olay geçicimidir eğer öyleyse ne zaman düzelir yoksa kalıcı bi durummudur..

sorusuna ek olarak hesabımı tekrar açtırmanın bir yolu varmı
tüm arkadaşlarım gidecek yaaa :( ((

kural #
26 Kasım 2008, 18:54

bilmiyorum adresim kapandı NASIL GERİ ALACAĞIM BİLMİYORUM

mahmut #
27 Kasım 2008, 20:17

Facebook çok olmaya başladı.İnsaların hesaplarını silmektense kişilerin engellemesi daha mantıklı değilmi. Sanırım facebook’un pabucunu dama atılma zamanıda geldi. Bir kaç hacker team bunun için canla başla uğraşıyor.Onlar için duacıyız

shenol yanıq #
28 Kasım 2008, 16:22

ARKADAŞLAR KARŞINIZDA KİŞİ SAYISI 4 KEZ 500 DEYKEN ADRESİ KAPATILMIŞ BİR KARDEŞİŞNZ OLARAK SADECE ŞUNU SÖYLEYEBİLİRM FACEBOOK HESABINI KAPATILMA NEDENLERİ COK KİŞİ EKLEME FAZLA YORUM YAZMA COK MSJ GONDERME HAKARET İÇERİKLİ MSJ LAR YAZMA YADA COK GRUBA ÜYE OLMA GİBİ BİRÇOK NEDENİ VAR AMA BİDE GÖRÜNEN EN BÜYÜK NEDEN DE FACEBOOK UN COK YAYGINLAŞMASI VE FACEBOOK ALTYAPISN BU KADAR KİŞİYİ KALDIRAMIYOR OLMASINDAN DOLAYI EN UFAK Bİ HATDA DA YADA NEDENSİZ FACEBOOK ADMİNLERİ HESABI KAPATIYORLAR BU MAİİLLER HİKAYE ADRESİMİ 5. KEZ ALDIM..İLK KAPANIŞTA disabled@facebook.com a attım maill cvp geldi sacma bi cvp yok onu tekrar geri verebilrz flanda filanda sacma ASAPAN Bİ MAİL………….EN KISASI KAPANAN FACEBOOK ADRESİNİZ HİÇBİR ŞEKİLDE..VE HİÇBİR SURETLE GERİ ALINAMAZ BU KADAR İDDALIIYIM VARSA GERİ ALABİLEN BİRİSİ BUYRUN GELSİN ………KAPATILAN ADRESSSS GERİİ ALINAMIYORR………ARKADAŞLAR….

hakan #
29 Kasım 2008, 15:12

facem kıtlendı acarmısınız

didem #
2 Aralık 2008, 13:37

Arkadaşlar ingilizce bilmiyorum face im fazla msj göndermekten sanırım spam olarak algılandığı için kapatıldı…face imde çok özel 3000 arkadaşım durmadan dinleyici eklenen gruplarım ve yayınlanması gereken videolarım var yani sayfamı geri almam şart…nolur detaylı bi şekilde nereye girip nereden kime nasıl mail atabileceğimi mümkünse ingilizce çevirisiyle rica ediyorum…LÜTFEEENNN

esra #
2 Aralık 2008, 22:52

slm…facebookda online friends bölümünde ,face’e log in olmuş bir arakdaşımı göremiyorum.Ama profiline girebiliyorum.Bu durumda online friends bölümünü nereden gizliyorlar ? tşk

sinem eren cumhur #
5 Aralık 2008, 15:55

ben daha yeni face actim ama hakkinda hc br sey blmiorum

sinem eren cumhur #
5 Aralık 2008, 16:42

slm

sinem eren cumhur #
5 Aralık 2008, 16:50

lutfen yardim edin
neyin nasil olacaini blmiorumm

sinem eren cumhur #
5 Aralık 2008, 17:03

yaaa hadi ama
yardm edin

ersin #
7 Aralık 2008, 13:48

selam arkadaslar benim heabım bir kez kapandı mesajla actırdım şimdi ikinci kez kapandı actırma sansım nedir yardım ederseniz sevinirim

budiist #
12 Aralık 2008, 17:36

silinen adresler geri alınamıyor gençler bunu kafanıza iice yerleştirin :)

seden #
13 Aralık 2008, 13:29

facbookta fotğrafları acamıyorum. resmler gözükmüyor.eskiden acılıyordu hepsi. naapmalıyım??

muzaffer #
14 Aralık 2008, 17:58

merhabalar facebook dan hesap açtırdım onay kodu cep tlfma geldi bu onay kodunu nereye yazarak onaylamam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

ous binici #
16 Aralık 2008, 23:23

hesabım ortada hiç bir sebep yokken kapatıldı tekrar açılmasını ve bir sorun varsa bildirilmesini arz ediyorum şimdiden teşekkürler

mehmet #
18 Aralık 2008, 19:24

yaa arkadaslar benım faceebook da ortada hıcbır sebep yok ken bır yonetıcı tarafından kapatıldı hesabımı gerı alabılecekmıyım yardımcı olabılecek bı kardes varmı bana?

batu #
21 Aralık 2008, 20:54

facebook um bir yönetici tarafından kapatıldı…resimlerimi geri almak istiyorum…200 adet resmim sayfamın kapanmasıyla birlikte yok olmuş oldu…sayfam açılmasa bile resimlerimi geri almak istiyorum…mümkün mü?

b #
21 Aralık 2008, 20:56

Your account has been disabled because you have violated Facebook’s Terms of Use by misusing the site’s features to spam others. We do not allow users to send unsolicited messages promoting or advertising a product, service, or opportunity. You will no longer be able to use Facebook. This decision is final…

batu #
21 Aralık 2008, 20:56

Your account has been disabled because you have violated Facebook’s Terms of Use by misusing the site’s features to spam others. We do not allow users to send unsolicited messages promoting or advertising a product, service, or opportunity. You will no longer be able to use Facebook. This decision is final…. burada ne demek istediniz…

tılsım #
25 Aralık 2008, 09:39

merhaba beni tanıyan ve facebook’umu bilen biri beni facebook’taki arkadaşlarıma hakkımda yalan yanlış şeyler söylemekle tehdit ediyor,ne yapabilirim?teşekürler

hellboy726 #
26 Aralık 2008, 12:24

facebook a şikayet etmekten başka yapabileceğiniz pekte birşey yok tılsım.

tuğçe #
28 Aralık 2008, 18:24

yha benim facebook hesabım kapatıldı. adminlere bir çok kez mesaj gönderdim ama cevap yok suçumda çok gruba üye olmak:S açtırabilmemin hiç mi yolu yok?? …:S

serdar #
28 Aralık 2008, 18:25

benimde kapandı açılanakadar mail atacağım yapıcak birşey yok.

hellboy726 #
31 Aralık 2008, 09:41

evet tuğçe
Sürekli yeni bir grup kurar yada sürekli bir o gruptan ona katılırsanız kural ihlali yapmış olursunuz.

kbt #
1 Ocak 2009, 20:05

çok önemli bir sorunum var facebooka girebiliorum açılıyor fakat hiçbir işlem yapılmıyor arkadaşları onaylayamıyorum ayrıca fotoğraflara yorum yapamıyorum kısacası hiçbişey yapılmıyor nedeni nedir lütfen yardımcı olun

gudubet #
7 Ocak 2009, 00:39

Facebook’ a daha büyük boyutlu video eklemek ve sıkıcı güvenlik kodlarından kurtulmak için cep telefon numaramı Facebook’ a yazıp, cebime gelen mesajla bir onay kodu aldım. Ama kafama bu konuda bir şey takıldı! Cebime gelen mesajda “Standart ücretlere ve diğer kesintilere tabi olabilir” diye bir cümle geçiyor. Facebook’ ta ise bu konuyla ilgili “Facebook bu servisi ücretsiz olarak sunar, fakat operatörünün normal tarifeleri geçerli olacaktır.” diyor. Bu tam anlamıyla ne demek oluyor? Facebook’ a onay kodunu girdikten sonra, kontörlerden veya cep faturasından Facebook için belirli zamanlarda belirli bir kesinti yapılabilir mi?

selma #
9 Ocak 2009, 03:41

selam canalr benım bır bılgısayrda yenı bır face acmam lazım arkadsıma ama ben kaytlı olduum ıcın dırek benı acıo gogldan artıp acdıım face sıgn upta bıle ben turkce face kulanıyorum yenı bıur uyelık ıcın nabmam lazım lutfen acsaygılarıl bıgı verın

hellboy726 #
11 Ocak 2009, 13:49

Selma,
Sağ üst köşede bulunan çıkış a tıklamalısın.
Böylece facebook dan çıkış yaparak, yeni bir hesapla tekrar giriş yapabilirsin.

hellboy726 #
11 Ocak 2009, 13:53

@gudubet,
ben çook uzun zamandan beri facebook kullanıyorum ve böyle bir durum ile karşılaşmadım

gudubet #
12 Ocak 2009, 01:21

hellboy726,
artık facebookta videolara 2 dk limiti getirmişler. daha fazla kapasiteli video yüklemek için onay kodu alıyorsunuz. yine de teşekkürler.

hellboy726 #
13 Ocak 2009, 02:26

Bildirdiğiniz için teşekkürler.

Alper #
13 Ocak 2009, 04:54

allahın belaları benim hesabımıda kapattılar.. suçum sigara içerken koyduğum bir resim hemde.. face arama motoruna terbiyesizce bir şey yazın karşınıza binlerce pislik insan ve grup çıkıyor. onlara neden bir uygulama yapılmıyor? ama bi daha yeni bir hesap açmamayı düşünüyorum. alternatif olarak face kadar iyi olmasada hi5 ve diğerleride var. ****

hellboy726 #
13 Ocak 2009, 11:30

Haklısınız. Birçok hesap dururken neden sizin ki?
Ancak elbet bir hatanız vardır. Özel mesajla attığınız ve rapor edilen bir mesaj bile buna neden olabilir.

adem #
13 Ocak 2009, 12:12

I made a big mistake. i wanted to my friends say something about me and i forgot to change the message. so you deleted my account.

i am very very sorry because of it. Can you active my account again please?

That is the warning “Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.”

What can i do to be activated my account again?

Regards…

meric #
13 Ocak 2009, 12:35

kapatilan hesabi nasi actirabiliriz ? kapanan hesabim da cok ozel bilgilerim ve baglantilarim vardi ciddi anlamda onemli olan seyler ve sadece bu hesabimdan ulasabiliyodum bu bilgilere ve kisilere bunun icin ne yapabilirim ? mutlaka geri almak zorundayim hayatimla ilgili ve onu yonlendiricek bi cok sey war hesabimda is gorusmelerim kisisel seyler bir cok sey

bana bi cozum bulmani istıyorum

Alper #
13 Ocak 2009, 22:03

yorumun için saol cehennem çocuğu.. ama küfürleri silmişsin.. iyide yapnışsın tabi. ama dikkatinden kaçmış olmalı yukarıdada bağzı küfürler geçiyor…herneyse.. iyi akşamlar.

Tolga #
14 Ocak 2009, 13:55

Arkadaşlar boşverin Allah aşkına ya! En ufacık bir hatamı bulamazlar ama benimde kapatıldı facebook um ve sebebi de iğrenç… Dün akşam bir grubu şikayet ettim Peygamber efendimize küfürler eden ve bunun sonucunda facebook üyeliğim kapatıldı… Şikayetim de “İnsanların dini ve ahlaki değerlerine hakaret ediliyor.” yazdım ve ben cezalandırıldım.

mert #
15 Ocak 2009, 15:41

hellboy facebook mail attı çevirisini yaparmısın lütfen.. anladığım kadarıyla hesabını geri alamazsın falan dio.. doğrumu anlamışım?

One of Facebook’s main priorities is the comfort and safety of our users. Your account was disabled because you engaged in behavior other users reported as harassing in nature. It is a violation of Facebook’s Terms of Use to harass users on the site, whether through unsolicited messages, friend requests, pokes or other features. We will not be able to reactivate your account for any reason. This decision is final. Thanks for your understanding, DominiqueUser OperationsFacebook

eXeLLanC #
16 Ocak 2009, 11:09

Bu ingilizcenin türkçe çevirisi şöyledir:

Facebook’un ana önceliklerinin biri, ferahlık ve bizim kullanıcılarımızın emniyetidir. Senin hesabın, iptal edildi çünkü sen, işe aldın, davranış diğeri kullanıcılarında, doğada bezdirmek olarak anlattın. Yerde kullanıcıları bezdirmek için Facebook’un koşullarının bir ihlali faydalıdır, istenilmemiş mesajlar boyunca olup olmadığı, arkadaş, rica eder, karıştırmalar veya diğer özellikler. Biz, herhangi bir sebep için senin hesabını tekrar harekete geçiremeyeceğiz. Bu karar, sondur. Senin anlayışın için teşekkürler, DominiqueUser çalışmaları, Facebook’tur…

mervetohum #
20 Ocak 2009, 02:43

ya arkadaşlar bana hiçbir uyarı gelmedi hiçbir bildirim almadım bu konuda yarım saat önce kapadım hesabımı tekrar açmaya çalıştığımda ” yönetici tarafından kapatılmıştır ” bildirimini aldım bir ara bende oynuyorudum çete savaşları ama uzun suredir açmadım ancak pet society oynuyordum en çokta ona uzuldum onca emeğim boşa gitti.

Ayrıca bu durumdan sonra hiç geri açılan oldu mu ?
yardım ederseniz teşekkürler =(

MyDoĞuKaN #
21 Ocak 2009, 10:28

yhaa bnm facebooktaaa açık olan ark.ları göremiorumm yhanii aşağda köşede hiç arkadaşlar yada ne bilim onlıne kişileri göstermioo::D:Dbi cvp verirsen sevinirim yhaa hellboy726 veyaa eXeLLanC

furkan #
3 Şubat 2009, 17:20

merhaba

Hesabın bir yönetici tarafından kapatılmıştır. Soru veya endişelerin varsa, SSS sayfamızı buradan ziyaret edebilirsin.

benımde facebook aynı şekılde kapandı tekrar açarlamı arkadaşalr cavap beklıyorum..

mustafa #
5 Şubat 2009, 10:19

Facebook hesabım disable oldu ve şu mesajı alıyorum ‘Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here’
Bu olay geçicimidir eğer öyleyse ne zaman düzelir yoksa kalıcı bi durummudur..

Umut #
6 Şubat 2009, 17:06

sLm. Hesabım KapatıLalı 3 gün oLdu ve daha bir gelişme olmadı. disabled@facebook.com ‘a msj atıyorum en son bu mesaj geldi.
Merhaba Umut,

E-postanız için teşekkürler. Sitemizde bu sorunları yaşadığınız için üzgünüz. Mesajınızı sorunuzu en iyi biçimde cevaplandıracak ekibimize ilettik. Bu ekibin üyeleri size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklar ve yakında sizinle temasa geçecekler. Gelecekte hesabınız ile ilgili bir sorun olduğu zaman Yardım Merkezi’mize (http://www.facebook.com/help.php) başvurun.

Facebook’la iletişime geçtiğiniz için teşekkürler,

Cody
User Operations
Facebook

Hesabımın içinde çok önemli bilgiler vardı ve fazla arkadaş eklemeden kapatıldığını düşünüyorum.gerçekten çok çaresizim elimden bir şey gelmiyor hesabı açtırmak için. Allah rızası için biri yardım etsin.

hellboy726 #
12 Şubat 2009, 12:13

@Umut
Facebook support ekibi dönüş yapacakmış işte.
Bekleyin biraz :-)

zzg #
23 Şubat 2009, 22:03

ya arkadaşlar facebook açılıyo yanlız işlem yapamıyorum arkadaşlarımı kabul edemiyorum ekleyemiyorum yorum yapamıyorum bi gruba katılamıyorum sorun var ne yapmalıyım

sıla #
24 Şubat 2009, 21:29

yaa ben ne fazla mesaj yolladım neden cok fazla yorum,,bu nedemek şimdi ya nasıl kapatılır benım adresımm sebepsiz yerreee cok sacma yaa küfürde etmedım bişey yapmadım

eXeLLanC #
25 Şubat 2009, 20:42

# sıla
Facebook Kapanma Nedenlerini okursan daha iyi anlarsın:

http://www.hell-world.org/ownz/facebook-hesabi-kapatma-nedenleri/

duygu #
19 Mart 2009, 14:59

meraba.benim Msn ve facebook şifrem değiştirildiği için 1haftadır facebook a giremiyorum.msn adresimi geri alamıyorum.dolayısıyla facebook a da giremiyorum.facebooka kayıtlı olduğum Msn adresimin değiştirilmesini istiyorum çünkü kendi hesabıma girebilmemin başka bir yolu yok ve muhtemelen kendi hesabımı başkası kullanıyor bu çok rahatsız edici.bir yolu olmalı.

İboo ada #
19 Mart 2009, 17:34

YAA bn feysten tamamen ayırlmak için napabiliri acabaa

duygu #
22 Mart 2009, 01:25

ya cevap geliyo mu acabaa??

hilal #
28 Mart 2009, 21:25

meraba duygu aynı şey bnmde başıma geldi.facebookumu 1 aydr falan başkası kullanıyo.ve tüm arkadaşlarıma,akrabalarıma kfür ediliyor.kötü kötü qruplara üye olunuyor.kötü arkadaşlar ekleniyor.çok zor drumdayım bende uzun zamandr.sen halledebildin mi sorununu? eğer hallettisen bna da yardımcı olurmusn. .qerçkten çok zor drumdayım.

ali #
29 Mart 2009, 17:37

ben çete savaslarına yanlışlıkla katıldım şimdi çıkamıyorum

ali #
29 Mart 2009, 17:39

ben çeta savaşlarına yanlışlıkla katıldım simdi çıkamıyorum … karşı ataga geçtı telan giyor bizarar verirmi farcebook hesabına yada pc me lütfen yardım edinnnn…

ater #
30 Mart 2009, 14:52

selamlar hellboy facedeb beni şikayet ettiler ve ıp numramı bulabilirlermi şikayet edenler ıp bulurlarsa ev adresimi bulurlarmı bunuda merak ediyorum… bana yardımcı olursan sevinirim hellboy

eXeLLanC #
30 Mart 2009, 17:18

# ater

Facebook yönetimi tabikide facebook’a giriş yaptığın için ip numaranı görebilirler.

duygu #
31 Mart 2009, 00:22

meraba.bana hala cevap gelmedi ve sorunumu da çözemedim.artık o adresimin kapatılmasını istiyorum.acilen!cevap verir misiniz.nasıl kapatabiliriz ya da bunu nasıl ispat ederim?çok sıkıldım bu durumdan.

eXeLLanC #
31 Mart 2009, 10:34

# duygu

Buradaki konumuzu inceleyiniz:
http://www.hell-world.org/ownz/facebook-hesabi-dondurma/

cansu #
4 Nisan 2009, 10:35

bir facebook kulanıcına ekleme talebi yolladım ancak o görmeden ekleme talebini kaldırmak istiyorum nasıl yapıcağım hakında bilgi verirseniz sevinirim teşşkürler..

mert #
5 Nisan 2009, 12:51

Kapatılmış Hesap

Hesabınız kapatılmıştır. Herhangi bir sorunuz varsa buradaki Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

admin tarafından kapatılmamış.ingilizce çevirisinde “by an adminastor ” yazmıyor.hesabım dondurulmuş mu yoksa biri tarafından kapatılmış mı?yardım ederseniz sevinirim

mert #
5 Nisan 2009, 13:01

art arda 2 kere yolluyorum ama kusura bakmayın.şöyle bir cevap geldi tercüme edebilir misiniz?

Hi, Facebook Customer Support has received your inquiry. Stand by as we should be back with you soon. In the meantime, we encourage you to review our ‘Help’ page (http://www.facebook.com/help.php). You’ll find lots of information about Facebook as well as many answers to your questions. Check out the FAQs on the Support page too. Thanks for contacting Facebook and enjoy the site! -Facebook Customer Support

gülay #
5 Nisan 2009, 13:17

merhaba kendime nasıl face açabilirim

eXeLLanC #
5 Nisan 2009, 13:51

# gülay

http://www.facebook.com adresine girerek açılış sayfasındaki bilgileri doldurunuz ve kaydol tuşuna basınız.

hellboy726 #
7 Nisan 2009, 13:33

Selamlar Mert,

Hesap genelde, çok fazla aktiflik gösteren (uygulama dağılımı, toplu mesajlar vs. durumları)
veya rencide edici küçük düşürücü konuların rapor edilmesi sonucu meydana geliyor.

Üstte yazdığı kadarıyla, sanırım facebook destek ekibine bildiri gönderdiniz. Buda size verdikleri bir otomatik cevap.
Sorunuzun onlara ulaştığını, yakın bir zamanda cevaplıyacaklarını.. Sizinde bu süre içerisinde http://www.facebook.com/help.php sayfasını okumanızı istiyor.

elif #
11 Nisan 2009, 20:01

virüs programı nedeiyle facebook ta bazı profiller giremiyorum ne yapablirim?

hellboy726 #
11 Nisan 2009, 20:59

Merhaba Elif,
Virüs programınızdan nasıl bir uyarı alıyorsunuz?
Lütfen daha fazla detay verin.

fatih kartal #
13 Nisan 2009, 20:21

dinleyin sürüngenler..
face bookun kurucuları, gazze saldırısında israile protestoya dönüşen grupları tehdit etmişti.. ve face booka siyonist bir ayar gelmişti.. face book yetkilileri anladığım kadarıyla zalimlerin yardakçıları, alçakların dalkavukları…

bu yüzden ben facce book sayfamı, onlar daha kapatmadan evvel (ki tehdit almıştım) kendi isteğimle sonlandırdım.. ama malesef kapatamıyorsun bu melanet şeyi.. sadece dondurabiliyorsun..allah bu alçakların kurduğu sistemi kafalarına geçirsin..

cemal #
15 Nisan 2009, 17:15

ben internetten facebook ka giremiyorum bitürlü hep sayfa görüntelenemiyo deniliyo

ASLI HAN #
17 Nisan 2009, 20:11

merhabalar
benim face adresim önce kullanım dışı dedi bir kaç kere denedim ve sifre unuttum linkinden yeni sifre istedim.gelen mailde linke tıklayın diyordu tıklayınca error veren bir sayfa açıldı.bende ne olduğunu anlamadığım için aynı adresimle yeniden kaydolmayı denedim ve kayıt olabildim..fakat doğal olarak o hesabımdaki hicbir aktivitem yoktu sıfır bır face adresine dönüşmüş oldu.ben ne uyarı maili ne uyarı yazısı herhangi bir şey almadım..bu durumda başıma neler gelmiş olabilir beni aydınlatırmısınız?facem kapatıldımı?eğer kapatıldıysa nasıl aynı adresle face açabildim?eski hesabımdaki bilgilerim resimlerim maiilerim birisinin eline geçmiş olabilirmi?ceabınızı bekliyorum..simdiden çok teşekkür ederim..çalışmalarınızda başarılar dilerim..

punk rock #
19 Nisan 2009, 21:09

ben bu yazının aynısını yazdım gönderdim. iki hafta geçti bi cevap gelmemişti bana isim ve soy ismimle arama yaptım bakalım dedim belki bulurum kendimi. umudumu kesmiştim artık:) tekrar açılmaz diye düşünmüştüm. aaaaaaaaa kendimi gördüm bu benim dedim ve mailimi yazdım tekrar giriş yaptım. artık eski face’me kavuşmuştum. hesabımı açtım ve herşey eskisi gibi yerli yerinde duruyordu ve iki mesajım vardı. ancak giriş sayfasında hesabınız kapatılmak üzere diye yazıyordu. iki gün sonra o yazı da silindi kendiliğinden. 5- 6 ay kullandım face’mi… ama henüz gözlerimle gördüklerim gerçek bile değilken, bana sanalda bu tarz şeyler yapmacık geldi, rahat duran yok ki facebookta:) 6. ayın sonunda bi akşam üzeri aldığım notlar çok kötüydü, üzgün olduğumdan dolayı dinlediğim bütün müzik pagelerine üye oldum:)) ve bu defa bi uyarı gelmeden facebook hesabım kapandı.
tekrar mail gönderdim ama galiba bu defa beni kaile almadılar… bu dünyada eşşek olsan bile çamura bi defa batman gerekiyor:))

PinK #
20 Nisan 2009, 18:26

özge sen misin bu yoq sa yanıLıore miyim xd

tolga özsoy #
29 Nisan 2009, 00:44

sayın facebook müşteri hizmeti sakinleri kullanmış olduğum facebook adresim başkası tarafından ele geçirildi hacklendi ve ben bu facebook adresimi geri almak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz çok önemli kişi listesi vardı çünkü facebookla birlikte msne adresimde hacklendi patlatıldı ve bu yüzden facebook adresimin şifresini değiştiremiyorum eğer yardımcı olursanız çok sevinirim eğer parolamı sıfırlama yönergelerini gönerecek olursanız lütfen yeni mail adresime gönderebilirsiniz yapacak olduğunuz yardımlar için şimdiden teşşekürlerimi arz ederim, patlatılan FACEBOOK adresi…

eXeLLanC #
29 Nisan 2009, 19:39

#tolga

Bu yazını facebook yönetimine yazarsan sana daha iyi yardımcı olacaklardır.Bizim bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey bulunmamaktadır.

rana #
30 Nisan 2009, 07:02

ben faceye girdiğim zaman benim face adresim direk geliyor hemde şifre filan girmeden..üstelik başka face adresinide giremiyorum yine benim adresim geliyor otomatik..yaa arkiler filan giremiyorlar sinir oldumm neden acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sewinirimm..

eXeLLanC #
30 Nisan 2009, 17:24

# rana

Facebook’a her girdiğinizde direk hesabınız açılıyorsa demek ki çıkış yapmadan direk sayfayı kapatıyorsunuzdur. Yapmanız gereken facebook’dan çıktığınız zaman yukarıda sağ üst köşede bulunan “Çıkış” butonuna basarak çıkarsanız bu sorunu daha yaşamazsınız…

Feyzullah bulut #
7 Mayıs 2009, 15:25

hesabım kapatılmıştır nezaman açılır bilmiyom ama fazla yorum ve link atmaktan olabilir yani kısacası mesaj kaynaklı olabileceğini arkadaşlar söylüyor

Feyzullah bulut #
7 Mayıs 2009, 15:30

ortalama kaçgün içinde açılır bilgi sahibi olanınız varmı _?

hande #
11 Mayıs 2009, 20:57

arkadaslar ben facebook adresımı dondurmak ıstedım kutudakı karakterlerı gırdım fakat onaylamadı daha sonra sıkıldıysanız tlf numarası gırın dıyordu oraya tlf numaramı gırdım bana gelen msjda standart ucretlere ve dıger kesıntılere tabı olabılır dıyodu bu ne anlama gelıyo bılen varsa lutfen paylassın.

bayram #
18 Mayıs 2009, 12:40

iyi günler facebook ekibi benim profilimi kapattı onu geri alabilme imkanımız varmı ? varsa ne yapmalıyım ? yardımınız için teşekkür ederim.

canberk #
20 Mayıs 2009, 13:02

bn face’te yorum yapamıyorum ltfn yrdmcı olunn..:S

hellboy726 #
21 Mayıs 2009, 08:49

Yorum yazmanız bloke edilmiş olabilir canberk.
Çok fazla yorum attıysanız, yada kurallara aylıkı bir yorum girdiyseniz bunun olması normaldir.

Erkan Y #
21 Mayıs 2009, 12:24

Arkadaşlar ben facebooka hergün giriyorum 100 kadar arkadaşım 100 kadar resim 40 hayranlık 40 da grup üyeliğim falan filan var hergün video paylaşırım yorum yaparım arada arkadaşlık isteği gönderirim ama çok değil neyse bunları söylememin nedeni sorun bunlardan kaynaklabilirmi
Dün en son giriş yaptığımda sayfa açılmadı ve durup dururken aşağıdaki yazıyla karşılaştım..bana hiçbir açıklama fln gelmeden nasıl oluyor bu.Yorumlardan okuduğum kadarıyla dün ve bugün farklı iki mesaj gönderdim disabled@facebook.com adresine.hiçbi cevap gelmedi tekrar açılma şansı varmı sık sık msjmı göndersem aynı adresten yeni hesapmı açsam beklesemmi ne yapabilrim yardımcı olurmusunuz……………..

Kapatılmış Hesap
Hesabınız kapatılmıştır. Herhangi bir sorunuz veya kaygılarınız varsa buradaki SSS sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Erkan Y #
21 Mayıs 2009, 21:05

gerek kalmadı 24 saat içinde geri açıldı attığım mail sonrası :D D

Erkan Y #
21 Mayıs 2009, 21:08

o mesajı hazrlayanların ellerine sağlık herkese tşşkrler..

yaşar... #
22 Mayıs 2009, 02:11

kapanan facebook un açılma ihtimali % kaçtır?

ismail #
22 Mayıs 2009, 19:56

ya ne zman acılır bu face arkadaşlar

ismail #
22 Mayıs 2009, 19:57

ne yapıp ta acılır bu face

ismail #
22 Mayıs 2009, 19:59

yardımcı olursanız coookkkk sevınırım

özge #
23 Mayıs 2009, 02:13

aynı Msn adresinden 2. face hesabı aldım ama ilkinin açılmadığını farkettim aldığım 2. face hesabı önemli değil ama ilk face hesabımı nasıl girebilirm tekrar yardmcı oln

sevil #
25 Mayıs 2009, 19:48

facede uayrı mesajı alıyorum: Uyarı! Diğer kullanıcılar tarafından rahatsız edici veya kötü amaçlı bulunabilecek davranışlarda bulunuyorsun.
Bazen kişiler, bir özelliğimizi basitçe kötüye kullandıkları için bu uyarıları alırlar.

Ne yapmaya çalıştığını aşağıdaki bağlantılardan hangisi tanımlıyor? Bir bağlantıya tıklamak, seni, Facebook özelliklerinin nasıl kullanılacağıyla ilgili daha fazla bilgiye götürecek.

Uygulamaların Kullanılması
Çevre edinme / yeni insanlarla tanışma
Sınıf arkadaşları / arkadaşlarla iletişim kurma
Bir işin, ürünün veya hizmetin reklamının yapılması

Site özelliklerini kötüye kullanmaya devam etmen, geçici olarak engellenmene veya hesabının kalıcı olarak kapatılmasına yol açabilir.
ne yapmalıyım….!

hellboy726 #
26 Mayıs 2009, 11:55

@Sevil,

En çok yaptığın hareket hangisiydi?

Uygulamaların Kullanılması
Çevre edinme / yeni insanlarla tanışma
Sınıf arkadaşları / arkadaşlarla iletişim kurma
Bir işin, ürünün veya hizmetin reklamının yapılması

Bunlardan birinin üzerine tıkla ve detayları oku. Çok fazla arkadaş listesine kişi eklemek, uygulama isteği göndermek bu tip durumlara yol açabilmektedir.

ssllmm #
27 Mayıs 2009, 12:25

ben facebook akaydoldum bi çok resim ekledim arkadaşlarımı ekledim ama hala onay kodu gelmediği için mesaj yazamıyorum nolcak yaaa help help help…..

CeReN #
29 Mayıs 2009, 19:32

ben facebook a kaydoldum daha snra ardarda bir sürü arkadaşımı ekledim. sonra bana uyarı geldi bu uyarıdan snra arkadaş ekleyemiyorum. bir fikriniz var mı bu konuda ? geçicidir umarım.

semih #
1 Haziran 2009, 23:44

face sıfremı degıstırmısler sıfremı unuttum yapıyorm ama adresıme maıl gelmıyor sanırm e posta bılgılerımıde degıstırmısler nasl duzeltebılrım acaba bana ayrdm edermısnız adresımı gerı almam gerekıyor :S

Dilan #
5 Haziran 2009, 09:37

Arkadaşlarımı eklemeye çalıştığımda
”Uyarı! Diğer kullanıcılar tarafından rahatsız edici veya kötü amaçlı bulunabilecek davranışlarda bulunuyorsun.
Bazen kişiler, bir özelliğimizi basitçe kötüye kullandıkları için bu uyarıları alırlar.

Ne yapmaya çalıştığını aşağıdaki bağlantılardan hangisi tanımlıyor? Bir bağlantıya tıklamak, seni, Facebook özelliklerinin nasıl kullanılacağıyla ilgili daha fazla bilgiye götürecek.

Uygulamaların Kullanılması
Çevre edinme / yeni insanlarla tanışma
Sınıf arkadaşları / arkadaşlarla iletişim kurma
Bir işin, ürünün veya hizmetin reklamının yapılması

Site özelliklerini kötüye kullanmaya devam etmen, geçici olarak engellenmene veya hesabının kalıcı olarak kapatılmasına yol açabilir.” yazısıyla karşılaşıyorum.bunun nedeni nedir?facebook haklarını ihlal edecek birşey yapmadığıma eminim.Arkadaşlarımı eklerken bir anda bu tür bir yazıyla karşılaştım.

gökhan yön #
7 Haziran 2009, 16:20

face book’takı hesabım kapatılmış bunun ıle ılgılı emaıl atmaya calıştım zorakı attım sonucta hesabın kapatılmasının sebebı,acılması icin ne yapmam gerekıyo gıbı sorularımın cevabına bı turlu ulasamadım,bu yuzden face book calısanlarına teessuflerımı bıldırırım.gunluk hayatımızda enaz 2veya 3 saatımızı ayırdıgımız bu sıtenın bu konularda bızlere daha sıcak davranmasını beklerdım, yınede gozden kactıgımızı dusunerekten en kısa zamanda ıletışım kuracaklarından suphemın olmadıgını ve gerekenın yapılacagını temennı edıyorum.

gökhan yön #
7 Haziran 2009, 16:28

face book’takı hesabım kapatılmış bunun ıle ılgılı emaıl atmaya calıştım zorakı attım sonucta hesabın kapatılmasının sebebı,acılması icin ne yapmam gerekıyo gıbı sorularımın cevabına bı turlu ulasamadım,bu yuzden face book calısanlarına teessuflerımı bıldırırım.gunluk hayatımızda enaz 2veya 3 saatımızı ayırdıgımız bu sıtenın bu konularda bızlere daha sıcak davranmasını beklerdım, kapatılma sebebı sayet world war oyununda ekleme ıse anlamsız gelıyo insanlar 7000 muttefıkı tanıdıkları ıcın mı yapıyolar oyunun amacı ulke savunması ve saldırı dımı muttefıklık ulkedekı bırlıgı gerektırmezmı,neden eklemeden dolayı yasak koyuyosunuz

gökhan yön #
7 Haziran 2009, 16:35

yazılan yazıların bıcogu bu konuyla ılgılı dıkkatınızı cekerım tum sıkayetler ve dılekler bu konuda bıraz dusenmenızı veya mantıklı bı cevap gerektırıyo,arkadaslıga davetle uyarı yazılarının kışı haklarına saygısızlık oldugunu dusunuyorum,yanlısım varsa tekrar tekrar özur dılerım.amacımız face book ta guzel vakıt gecırmek kımseye rahatsızlık vermekgıbı bı amacımız olamaz

emre #
9 Haziran 2009, 21:55

yahu facebookta yorum yapamıyorum lütfen daha sonra tekrar deneyin yazıyor devamlı bu yazıyor napacagım lütfen bilgilendirin teşekkürler.

sedef #
11 Haziran 2009, 00:07

e-mail adresimi onaylayamıyorum onay kodunu giremediğim için facebooka giriş yapamıyorum bunu nasıl çözerim

cem #
12 Haziran 2009, 17:09

benim 2 gündür face book yasağı geldi açılmasını rica ederim ben sadece arkadaş eklediğim için böyle oldu yasağı kaldırırsanız çook sevinirim

hakannn67 #
16 Haziran 2009, 16:33

benimde fec ım kapatıltı kac gundur ugrasıyorum bolok lardakı ıngılızce mesajları mail olarak gonderdım 5 6 defa onlarda bana bunu mail olarak atmıslar fec ım hala kapalı ne yapmam gerekıyor ayrıca bu mesaj ne demek…This is an automatically generated Delivery Status Notification. THIS IS A WARNING MESSAGE ONLY. YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE. Delivery to the following recipients has been delayed. disablet@fecebook.com

erdal gültekin #
22 Haziran 2009, 21:13

merhaba face tıkladıgım zaman sadece kardesımın face hesabı acılıyor onun hesabını deverden cıkarıp kendı hesabımı acmak ıcın ne yapmam lazım

TUĞÇE #
23 Haziran 2009, 12:46

facebookta yanlış gönderilen bildirimler geri çekilebilir yada silinebilir mi

hellboy726 #
26 Haziran 2009, 23:50

erdal gültekin,
Çıkış yaparak kendi hesabına giriş yap.
Kardeşinin ki; beni hatırla durumunda oldugundan onunki açılıyor :)

qökçe #
27 Haziran 2009, 15:32

ortada hiçbirsey yokken bir gün önce açtıgım facebookum ertesi günü açmaya çalıştığımda kapatılmış hesap dedi.adminlerede bunu bildirmeme rağmen cevap gelmedi.sizce adminler tarafındanmı kapatıldı yoksa neden kapatılmış olabilir bi fikri olan var mı ? (ayrıca hiçbir kötü davranışta bulunmadım)

jasmine #
6 Temmuz 2009, 20:21

Bir süre önce facebook’umu 2 günlüğüne dondurdum,fakat şu naaptıysaman gruplarıma ulaşamıyorum,lütfen yardımcı olun..

kenan #
8 Temmuz 2009, 23:51

selamlar..facebook profilimde üye olduğum grupları göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim …

ediz ekiz #
14 Temmuz 2009, 18:53

yaa lütfen lütfen açılmıyo kapattılar açmam lazım nasıl açıcam yardım etsin allah rızası için yaa deli olacam

burak #
14 Temmuz 2009, 19:36

birisi facebook hesabımı dondurmuş nasıl açabilirim tekrar?

eXeLLanC #
14 Temmuz 2009, 20:32

# burak

Facebook hesabına girerek, ayarlardan hesabını tekrardan açabilirsin..

özlem #
19 Temmuz 2009, 20:40

arkadaşlarım facebookta bir hayranı olmam için bir gönderi göndermiş. yanlışlıkla ben hayran oldum acaba bunu silmem için ne yapmam lazım

yağmur #
21 Temmuz 2009, 20:15

daha önce açtığım facebook şifresini kırmışlar ve ona ait Msn mide kırmışlar.nasıl geri alabilirim.bana özel resimlerim ve bilgilerim var.şimdiden teşekkür ederim.bu Msn değil burdan sizle görüşmek istiyorum.

yağmur #
22 Temmuz 2009, 23:07

dün size yazmıştım tekrar bi cvp vermediniz.haber vereceğiniz Msn adresini verdim cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim.

gorkem #
28 Temmuz 2009, 20:34

yaa ltf bana yardımcı olun benim fecebook hesabım kapatıldıı nasıl acabilirim acilll lutfen yardım edinnn

gorkem #
28 Temmuz 2009, 20:36

yaaa lütfen admin bunu bi yolu yok muuu yaaa cok zor durumdayım

gorkem #
28 Temmuz 2009, 20:37

kimsee yokmuuuuu yaaa ltf Msn acık

gorkem #
28 Temmuz 2009, 20:43

hala bekliyorum sizi

gorkem #
28 Temmuz 2009, 20:43

sayın adminler

eXeLLanC #
29 Temmuz 2009, 11:04

# gorkem

Lütfen facebook kapatma nedenleri okuyunuz:
http://www.hell-world.org/ownz/facebook-hesabi-kapatma-nedenleri/

Eğer bu maddelerden hiç birini yapmadıysanız facebook adminlerine e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz…

~ Teşekkürler

sena #
4 Ağustos 2009, 00:26

adresimi dondurdum tekrar açtığımda gruplarım videolarım silinmişti 2 haftadır da böyle devam ediyor. yardım edebilir misiniz ?

hellboy726 #
6 Ağustos 2009, 18:00

Sena,
Böyle bir problem ile daha önce hiç karşılaşmadım.
Facebook kaynaklı bir problem olabilir.

Alttaki ilgili bir adrese durumu izah ederseniz, denetleyeceklerdir;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

simqe #
9 Ağustos 2009, 09:44

facem bi kaç gün önce çalındı ve su anda başkası kullanıoo msnimde çalındı ve hiç bişi yapamıorum yardım edebilirmisiniz ???

eXeLLanC #
9 Ağustos 2009, 12:35

# simge

Facebook adminlerine durumunu bildirirsen sana yardımcı olucaklardır bu konuda:

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

simqe #
9 Ağustos 2009, 16:29

peki nasıl bildircem adminlere???? bi bilqim yoqq

eXeLLanC #
9 Ağustos 2009, 20:29

# simge

Yukarıdaki belirttiğim e-mail adreslerinden birine sorununu belirten bir mail atabilirsin…

simqe #
11 Ağustos 2009, 10:33

yha mail gönderemiorum hata oluşuo diooo ….

eXeLLanC #
11 Ağustos 2009, 13:23

# simge

Mail gönderememe sorunu sizden kaynaklanıyor olabilir. Daha sonra tekrar deneyin…

simqe #
11 Ağustos 2009, 22:27

yhA olmuo en iyisi siz beni faceden atsanızda hesabım kapatılsa olmazmı :S durmadan kişi eklenioo deli oldummm

eXeLLanC #
11 Ağustos 2009, 23:57

# simge

Bizim böyle bir yetkimiz bulunmuyor maalesef. Facebook adminlerine mesaj attıktan sonra hemen mesaj gelmesini bekleme. Bir kaç gün sürebilir bu süreç…

etna #
23 Ağustos 2009, 13:28

arkadaşlar elin atına binen tez iner derler. bu facebooku yapan türkler olsayıdı bir şekilde derdimizi anlatırdık elin conisinin yaptığı ata binersen ne zaman ne olucağı belli olmaz.

Nazlı #
25 Ağustos 2009, 17:32

ya arkadaşlar benm msnim çlındığı için facebook hesabımın şifresinide değiştirdiler yani facebookum da çalındı.. facebookla ilgili 5 mail adresine mail atıp derdimi anlattım ama cevap falan gelmiyor.. ben nasıl kapattırabilirim facebook hesabımı yardım ediiin :(

eXeLLanC #
25 Ağustos 2009, 23:00

# Nazlı

Facebook adminlerine ulaştıysan onlardan gelen yanıtı beklemelisin. Bu bir kaç gün sürebilir…

Nazlı #
26 Ağustos 2009, 17:55

Sonunda cvp verdiler ve hesabım kapatıldı. Arkadaşlar facebook hesabı çalınanlar mail atıp beklesinler cvp geliyor ve hesap kapatılıyor. Benimki kapandı sonunda çok şükür.

dilşad #
27 Ağustos 2009, 16:51

merhaba lar bn direk sorunuma giricem bnm face book umu herkes görebiliyor ayarlarımıda değiştirdim ama olmuyor ne yapmalıyım Msn adresime e posta yoluyla cvp gönderirseniz çok mmnun olurum şimdidn teşekkrler..

eXeLLanC #
27 Ağustos 2009, 20:40

Facebook “ayarlar” bölümünden gerekli ayarlarınızı dikkatlice yapınız. Eğer olmazsa facebook adminlerine ulaşınız;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

Facebook USER #
29 Ağustos 2009, 10:15

Arkadaşlar, ben sabaha kadar facebook’te bir şeyler paylaşıp durdum. 1-2 saat önce de uyarı aldım. Uyarıda güvenlik harflerini girip devam ettim bir kez, daha fazla üstelemedim, açıkçası korktum kapatırlar mı diye. Hatta disabled@facebook.com ‘a İngilizce olarak mail dahi gönderdim. ”Kapatılma ihtimali var mı? Lütfen kapatmayın. Bu uyarılar nasıl durdurulabilir” diye. Sizce bu uyarı olayı kaç gün facebook kullanmazsam durur? Facebook hesabımı kapatmazlar değil mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım…

eXeLLanC #
29 Ağustos 2009, 21:37

Facebook’un ne zaman ve hangi yüzden hesabınızı kapatcağınızı bilemeyiz. Ama kurallara uyarsanız bir sorun olcağını sanmıyorum. Facebook kapatma nedenlerini okuyunuz;

http://www.hell-world.org/ownz/facebook-hesabi-kapatma-nedenleri/

ndyksl #
1 Eylül 2009, 14:05

benim facebooktaji yazıların heps ingilizce bunları nasıl değiştirebilirim tşk

eXeLLanC #
1 Eylül 2009, 20:33

Facebook.com sayfasının hemen altında soldan sağa doğru ilerleyen bir dil bölümü vardır. Oradan Türkçe’ye tıklayıp facebook’unuzu Türkçe’ye çevirebilirsiniz…

yardımaihtiyacımvar #
1 Eylül 2009, 20:56

merhaba ben geçen gün bir arakadaşımın wall da çeşitli videolarla ilgili yaptığı yorumlarda din ve siyaset ile ilgili çeşitli gruplara uzun süredir hakaret etmesinden dolayı dayanamadım ve sahte bir hesap açıp kişiyi şikayet ettim. o kişi benim yaptığımı öğrenebilir mi yani facebook haber verir mi şu kişi yaptı diye. tamam farklı hesapla şikayet ettim ama gerçek ip ile sahte aynı yani en son o kişinin profiline ben girdim. beni bilgilendirirseniz çok sevinirim:)

site süper emeği geçenlere sonsuz teşekkürler

eXeLLanC #
1 Eylül 2009, 22:39

Hesabınızın kapatılma riski vardır. Çünkü facebook sahte kimlikle hesap açan kişilerin hesaplarını kapatmaktadır..Facebook hesabı kapatma nedenlerini okuyunuz;

http://www.hell-world.org/ownz/facebook-hesabi-kapatma-nedenleri/

yardımaihtiyacımvar #
2 Eylül 2009, 04:13

sahte hesabım mı yoksa her iki hesabım damı kapatılır? bi de şikayet ettiğim kişi durumu öğrenir mi?ayrıca şikayet ettiğim kişi haberdar edilir mi ? verdiğiniz linkten anlayamadım. . bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler:)

seda #
2 Eylül 2009, 12:11

ben facebooka gırıyorum fakat beni hatırla yapmadım halde adresim cıkıyor nasıl silebilirim

eXeLLanC #
2 Eylül 2009, 12:59

# seda

İnternet Explorer’de –> Sağ tuş özellikler–> Dosya sil –> Tanımlama Bilgisi Sil yaptıktan sonra facebookdaki adresiniz beni hatırla şeklinde görünmeyecektir..

Firefox Mozilla’da –> Araçlar –> özel verileri temizle bölümüne girerekde temizleyebilirsiniz.. Böylece facebookda beni hatırla bölümünde daha çıkmaz…
________________________________________________

# yardımaihtiyacımvar

Hangi hesabınızın kapatılcağını biz bilemeyiz tabikide. Şikayet ettiğiniz kişinin öğrenceğini pek sanmıyorum siz söylemediğiniz sürece facebook böyle bir haber verme olayını yapmaz.. Verdiğimiz linkte facebook’un hangi nedenler yüzünden hesapların kapatıldığına dair yazılar var.Bunları okumanız ve bilgilenmeniz için yazdım…

videosorunu #
4 Eylül 2009, 21:52

merhaba videolarımı benden başka kimse göremiyo profilimde, bi tek ben görüyorum. ayarları bozdum zamanında herhalde, şimdi de düzeltemiyorum. ne yapmam lazım????

videosorunu #
4 Eylül 2009, 21:53

video derken paylaşım videolarından bahsediyorum, kişisel videolarım değil :( ((

eXeLLanC #
4 Eylül 2009, 21:58

Facebook ayarlar bölümünden ayarlarınızı dikkatlice kontrol ediniz.. Eğer bir çözüme ulaşamazsanız facebook adminlerine ulaşabilirsiniz;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

galatasaraylı #
11 Eylül 2009, 19:39

face book’ dan arkadaş ararken aradığımız kişi bizi görebilir mi? ya da kim olduğumuzu bulabilir mi? bulamaması ya da görmemesi için ne yapılabilir?
ip adresimiz facebookda saklanmalı mıdır? bu nasıl olur?

eXeLLanC #
11 Eylül 2009, 21:18

Facebook’da aradığınız kişi sizi göremez. Kim olduğunuzu ancak sizin profile bakar öyle görür yani. Ip adresinizi kimse göremez. Ip adresinizide saklama gibi bir zorunluluğuz gerekmicektir…

galatasaraylı #
11 Eylül 2009, 22:16

exellanc’a teşekkürler..face book’da ” sizi kim aramış” gibi programlar yok o zaman:-))
aradığım isim ve soyadında bir kişi var ama resmi ve bilgisi gizli olduğu için emin olamıyorum..görürse de çok utanırım:-)))) tekrar tşk.’lerrrr.
galatasaraylı.

mirce #
25 Eylül 2009, 23:56

merhabalar 1 haftadır facebook’ta sorun yaşıorum hesaba girebiliyorum ama hiçbişi yapamıyorum mesajlarıma bakamıyor, anasayfaya tıkladığımda ulaşamıyorum neden olabilir acaba..

eXeLLanC #
27 Eylül 2009, 12:23

# mirce

Girişi rahatlıkla yapıp herhangi bir şey yapamamanız ilginç bir durum gerçekten. Bu durumunuzu facebook yöneticilerine söylerseniz size bir çözüm söyleyebilirler.

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

blairmoon #
3 Ekim 2009, 15:58

merhaba.benım facebook search calışmıyor dune kadar bı sorun yoktu.pc denmı faceden mı kaynaklanıyor bılmıyorum.arkadaslarımın profıllerıne gırebılıyorum ama vıdeolar da acılmıyo.yardımcı olurmusunuz.tesekkurler :)

eXeLLanC #
3 Ekim 2009, 16:22

Bir diğer internet tarayıcılarından deneyin. Firefox, internet explorer ve Google chromeden deneyiniz search yerini. Hepsindemi bu sorun oluyor? Eğer hepsinde oluyorsa facebook’unuzda sorun vardır.

cengizhan #
10 Ekim 2009, 17:42

ben Mozilla Firefox ile facebook a girdiğimde bazı simgeler eksik çıkıyo neden

eXeLLanC #
10 Ekim 2009, 19:07

# cengizhan

Diğer tarayıcılarda bu oluyormu peki? ( Internet explorer, Google chrome) Eğer olmuyorsa Firefox tarayıcınızda sorun olabilir. Bilgisayardan kaldırıp tekrar yükleyiniz…

mehmet #
20 Ekim 2009, 14:12

merhaba ben arkadasımı eklerken guvenlık sıfresınden bıktınmı dıye yazı cıktı oaraya numaramı yazdım mesaj geldı.facebook mobil onay kodu dıye altındada standart ucretlere ve dıger kesıntılere tabı olabılır yazıyo acaba normal mesaj gıbımı k ucretlendırelecekmı yada her ay bellı bır konturmu alcaklar yardım plz hattım faturalı

eXeLLanC #
20 Ekim 2009, 18:51

# mehmet

Lütfen şu sayfayı inceleyiniz;
http://www.facebook.com/mobile/?ref=pf

oguz #
22 Ekim 2009, 17:58

face’e girmee çalışıyorum face’e kayıtlısınız fakat e-posta adresinizin henüz teyid edilmedi diyo napıcam

eXeLLanC #
22 Ekim 2009, 19:07

# oguz

Onaylanmamış anlamına gelmektedir. Bir süre bekleyiniz açılıcaktır.

deniz #
28 Ekim 2009, 14:39

ben facede ilişki durumuna evli yazdım ve isimkoydum bu ismi nasıl silebilirim cvp yazarsanız sevinirim simdiden tşk

eXeLLanC #
28 Ekim 2009, 17:35

# deniz

Bilgiler bölümünden İlişki durumunun altındaki ismi silebilirsiniz ve böylelikle sadece evli olarak da gösterebilirsiniz…

tugce #
29 Ekim 2009, 12:32

facebook ta ne arkadaslarımın resimlerine ne kendi resimlerime videolarıma yorum yapamıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim şimdiden tsk ler

eXeLLanC #
29 Ekim 2009, 16:03

# tugce

Facebook’dan kaynaklanan bir sorun sanırım. Yöneticiler ile temasa geçerseniz bu sorunu çözüceklerdir…

bayramcan #
29 Ekim 2009, 22:16

benim facebook da hıc bı ıslem yapmıyor facebook a gırıyor ama sadece hesap ayarlarına girebiliyorum anasayfa profıl e falan hıc gırmıyor yardım larınız için tsş ederım simdiden

eXeLLanC #
29 Ekim 2009, 23:15

# bayramcan

Facebook’dan kaynaklanan bir sorun olsa gerek. Facebook yöneticilerine ulaşınız…

bayram #
30 Ekim 2009, 00:55

nasıl ulaşıcam bı yardım edermısın yoksa yenı bı adres alıcam sınır oldumm

eXeLLanC #
30 Ekim 2009, 17:54

# bayram

Alttaki ilgili bir adrese durumu izah ederseniz, denetleyeceklerdir;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

esikiki #
8 Kasım 2009, 17:08

herkese slm arkadaslarrr ya benim bi face adresinş bulmam gerekiyo war oldugunu biliyorum ama dondurmus buyuzden btürlü bulamıyorum biliyorum donduruldugu zamn kimse göremiyo ama bulmalıyım mutlaka bi cözüm yolu vardır herhalde yardımcı olursanız sevinirmm

eXeLLanC #
8 Kasım 2009, 18:38

Dondurduysa hesabını bulmanız biraz zor olur…

mustafa #
17 Kasım 2009, 22:31

merhaba..facebook sıfremı unuttum,yenısını ıstedım yanı onay kodu..facebook onay kodunu yollladım dıyor ama Msn me hıc bır sekılde onay kodu yadan her hangı bır maıl ıletı gelmıyor..neden olabılır..lutfen yardımcı olabılırmısınız*sımdıden cok tşk ler

eXeLLanC #
17 Kasım 2009, 22:57

# mustafa

Gereksiz Kutunuzu’da kontrol ediniz. Eğer hiç bir şekilde gelmediyse bu sorununuzu facebook yöneticileri mail atınız…

mustafa #
18 Kasım 2009, 19:26

facebook onayım hala gelmedı ve hıc bır maılda alamıyorum..facebook um kapanmış degıl acık ama sadece sıfremı kaybettıgım ıcın yenısı ıstedım..ne bır maıl ne de bır onay kodu gelmış degıl..nereye ve nasıl mesaj yazacagımı lutfen bana bıldırırmısınız..sımdıden tşk ederım ılgınıze

eXeLLanC #
18 Kasım 2009, 22:29

# mustafa

Aşağıdaki facebook yönetici adreslerinden birine mail atarsanız sorununuza çözüm bulacaklardır…

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

soydan kabadayı #
21 Kasım 2009, 20:52

Hi Soydan,

Thank you for your email. Unfortunately, we do not offer support for disabled accounts from this email alias. Please visit Facebook’s Help Center to view frequently asked questions regarding disabled accounts. You can reach this section by clicking the link below:

http://www.facebook.com/help.php?page=45

From there, you will be able to take any necessary steps to receive additional support.

Thanks for contacting Facebook,

Johanna
User Operations
Facebook
_______________________________________________
Hi,

i’m so sorry about the event but actually i’ve been a new user of facebook and accepted that i’ve made a mistake. please just give me a chance. i’ll pay attention and be more careful this time.
just could you reopen my account please?
thank you

merhaba öncelikle bu konuyu açtığınız için size çok teşekkür ederim.ben önce altaki maili attım(i’m sorry ile başlayan)onlarda cvp olarak üstteki uzun maili attılar acaba ne demek istediler ve sonra ben cevap olarak sizin önerdiğiniz diğer maili attım acaba facebook hesabımı açarlar mı yoksa yeni bir facebook hesabımı açayım

eXeLLanC #
22 Kasım 2009, 13:56

# soydan kabadayı

Facebook ekibinin attığı mail’den anlaşıldığı kadarıyla hesabınızı açmıcaklar. Sanırım açmama nedenleri takma ad kullanmanız. Bu durumda başka bir çare ya da yöntem yok gibi. En iyisi tekrardan bir facebook hesabı açınız ve açmadan önce şuradaki facebook hesabı kapatma nedenlerini okuyunuz;

http://www.hell-world.org/ownz/facebook-hesabi-kapatma-nedenleri/

mustafa #
27 Kasım 2009, 03:21

ılgınız ıcın cok tşk ederım oncelıkle..facebook unuz takma ad nedenıyle acmayacaklar demıssınız ama benım facem hala acık suan..ama benım sıfrem olmadıgı ıcın ben gıremıyorum..yaklasık 15 20 gunudr onay kodu ıstedım ama Msn me hıc bır sekılde maıl gelmedı..nerden anladın dersenız facenızın acık oldugunu arkadaslarım benı gorebılıyorlar neden gırmıyorsun faceye dıyorlar.bende baktım evet acık kapalı degıl facem..sanırım sıfrem calındı..bunun ıcın ne yapmak lazım.kıme nasıl bır mesaj atmam lazım..başınızı agrıttım cok ozur ama yardımııza ıhtıyacım var..

eXeLLanC #
27 Kasım 2009, 14:08

# mustafa

Buradan yeni bir şifre oluşturmayı deneyebilirsiniz;
http://www.hell-world.org/ownz/facebook-sifremi-unuttum-nasil-geri-alabilirim/

cüneyt41 #
1 Aralık 2009, 20:26

facebook a giriyorum onay kodu istiyo ve ben o kodu bilmiyorum ne yapmam lazım

eXeLLanC #
1 Aralık 2009, 21:02

# cüneyt

Onay kodu size mail olarak gelicektir. Oradan bakarak onay kodunu yazabilirsiniz…

volkan ediz #
3 Aralık 2009, 21:09

merhaba.. benim sorunum facebook ta bir grup oluşturdum fakat kurucusu ve yöneticisi olduğum gruptan kendimi yanlışlıkla sildim. şimdi bu gruba tekrar nasıl yönetici olabilirim ve şu an grupta yönetici ve kurucu kimse gözükmüyor…

eXeLLanC #
3 Aralık 2009, 21:25

# volkan ediz

Eğer kurduğunuz grupta başka bir yöneticisi varsa ona bildirerek tekrar yönetici yapabilir sizi. Ama herhangi bir yönetici yok ise geri girmeniz imkansız…

volkan ediz #
3 Aralık 2009, 21:40

evet maalesef bir başka yönetici yoktu tek kurucu ve yönetici bendim…

meryem #
7 Aralık 2009, 12:11

slm… facebook adresimin sifresi ve facebook da kayıtlı olduğum Msn sifresi de çalındı …. sifremi deiştiremiyorum onay kodu kayıtlı olduğum Msn adresine gidiyor ve ben açamıyorum tabi ki … yardımcı olun içerisnde resimlerim var ve o resimler günlük değişiyor arkadşlarıma kötü sözler söyleniyor msnden aileme kötü sözler söyleniyor benim onlara acil ulaşmam lazım ingilizce mail konusunda da yardımcı olursanız sevinirim çok çaresizim …
ayrıca kapanmadan bir hafta önce kadar Msn ya da facebook açmamıstım …kötü söz resim ya da video hicbırsey paylasmadım …
lütfen yardımcı olun ıkı haftadır bu boyle …..
sımdıden tesekkurler ….

eXeLLanC #
7 Aralık 2009, 21:13

# meryem

Durumunuz anlaşılan oldukça zor. Facebook yöneticilerine durumunuzu anlatan bir mail atarsanız onlar gerekeni yapıcaklardır…

meryem #
8 Aralık 2009, 01:12

nereden ve nasıl atacagım o maılı …. bana acıl ulasmaları lazım …detaylı bılgı verirsenız sevınırım …

eXeLLanC #
8 Aralık 2009, 22:34

# meryem

Aşağıdaki facebook yönetici adreslerinden birine atabilirsiniz;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

meryem #
8 Aralık 2009, 23:54

bu adreslere ne göndereceğim ingilizce yazmam gerekio ama benim ıngılızce bılgım yetrlı deıl ….:((

eXeLLanC #
9 Aralık 2009, 21:22

# meryem

Şöyle bir yazı gönderebilirsiniz;

__________________________________________________

My facebook account was stolen. My account close please.
I’ve looked at the help page (http://www.facebook.com/help.php?ref=pf)
I could not find a solution to my problem.

Thank you.
Best Regards
__________________________________________________

meryem #
9 Aralık 2009, 21:36

yardımlarınız için çok teşk ederim ….

meryem #
10 Aralık 2009, 17:02

Hi, The email address from which you are writing is not associated with a Facebook account. We will not be able to assist you with your request until you respond from the email address that you use to log in to your account. When you respond, be sure to write your login email address in the subject line and include all of our previous correspondence so that we can refer to your original inquiry. If you are unable to access your login email address, please visit http://www.facebook.com/help.php?page=746.
Thanks,
The Facebook Team

cevap olarak bu geldı ne yazıo ve ben cevap olarak ne yazmalıyım ?? lutfen yardımcı olur musunuz ??

eXeLLanC #
10 Aralık 2009, 20:10

# meryem

Bu mail’de size belirttikleri şu;

Siz sanırım facebook’da kayıtlı olmayan mail adresinizle mail attınız onlara.. Onlarda bu konuda yardımcı olamayacaklarını belirtmişler. Çünkü facebook’da hangi mail adresiniz kayıtlı ise o adresiniz ile mail atmanız gerekemektedir.

Size yararlı olabilecek bir sayfa bakınız;
http://www.facebook.com/help.php?page=746

merve #
11 Aralık 2009, 18:44

slm qecen facei kurcalarken yanlısllıkla yaptıqım eylemlerin qörünürlqünü kaldırdım yaptıqım yorumlar haber olarak sayfamda qörünmüo ana sayfada haber olarak qörünmüo bunu nasıl düzeltebilirim ayarlardan denedm ama bulamadım

eXeLLanC #
13 Aralık 2009, 13:53

# merve

Facebook Yardım Sayfasını İnceleyiniz;
http://www.facebook.com/help.php?ref=pf

hasan #
15 Aralık 2009, 05:10

facebook ta hiç bir işlem yapamıyorum mesaj yazamıyorum begenemiyorum onaylayamıyorum yorum yazamıyorum video izleyemiyorum .pc nin sag alt tarafında uayrı işereti var hata diyor tamamlanmamıs dize vsvsv hatalar yazıyo .. bu durumu nasıl düzelte bilirim

eXeLLanC #
15 Aralık 2009, 20:47

# hasan

Sorun bilgisayardan da olabilir ya da facebook hesabınızdan da olabilir…

refik cansızre #
22 Aralık 2009, 20:35

facebook u açamıyorum

rumuz #
3 Ocak 2010, 16:18

Google dan face book yazıyorum çıkana tıklayınca otomatik benim sayfam açılıyo nasıl iptal ederim

ikbal #
4 Ocak 2010, 21:31

face ye kayt oldm ama onay mesajı gelmesi yarsimci olur musunuz?

hellboy726 #
5 Ocak 2010, 15:40

Belki Spam / Bluk klasörüne düşmüş olabilir ikbal.
Kontrol etmeni öneririm.

hellboy726 #
5 Ocak 2010, 15:44

Niye googleye yazıyorsun?
direk tarayıcına facebook.com yaz.

seda #
15 Ocak 2010, 12:16

ben fecabooktan aldığım kodu unuttum facebooka giriş yapamıyorum

mine #
16 Ocak 2010, 15:50

ya ben fcebook dilini yanlışlıkla ingilizce yapmışım her şey ingilizse oldu bi türlü düzeltemiyorum biri yardım etsn yaa =(

meltem #
18 Ocak 2010, 20:38

yöneticisi olmayan grup nasıl kapatılır ?

hell #
18 Ocak 2010, 22:42

Merhaba Meltem,
Grup yöneticisi olmadan açılamaz ve yönetici tek başına ise grubu terk edemez.
Eğer grupta yönetici yoksa, kural ihlali veya hesap dondurma yöntemi ile pasif durumda olabilir. Eğer yolunda gitmeyen birşeyler görüyorsanız, rapor et tuşunu kullanarak facebook yetkililerine durumu iletebilirsiniz.

can #
19 Ocak 2010, 00:39

yani bu kadar kişide aynı sorun var hiç kimse çözemedi heralde çözülmiycekte yapcak bişey yok gibi gözüküyor her yolu denedim mail atmayı bütün adreslerine mail attım cevap vermediler bile

SELVİ #
19 Ocak 2010, 20:12

FACEBOOKTAN KENDİMİZİ NASIL İPTAL EDERİZ

rafet can #
22 Ocak 2010, 12:48

ben facebook açtım ama hala onaylanmadı

hell #
22 Ocak 2010, 18:11

Selvi
Facebook hesabını kapatmak için lütfen incele;
http://www.hell-world.org/ownz/facebook-hesabi-kapatmasilme/

berke salman #
26 Ocak 2010, 18:14

yha fesim kapndı daha önce hiç kapanmadı geri açılırmı yada ne zamn açılır nie oldunu bilmiyom kimseye kfrde etmedim bişeyde yapmadım hesabımın aktif olması ne kadar sürer

hiLaL #
4 Şubat 2010, 15:23

yha arkadaşlar aynı bilgisayardan 2 tane face book hesabı açamıyorum birini açsam diğeri kapanıyor. Yani aynı bilqisayadan iki farklı hesap açamıyorum yardım edin ne olur nasıl düzeltebilirim biri bna yardım etsiiiiiin:(

hell #
5 Şubat 2010, 02:45

Evet Hilal, çekez denetimi nedeni ile, iki hesaba aynı tarayıcıdan giremezsin.
Ama internet explorer kullanıyorsan, yanına birde firefox kurarsın. birinden bir hesap, diğerinden de diger hesabı açarsın.
Çerezler farklı yerlerde saklandığından sıkıntı olmaz.

aslı #
6 Şubat 2010, 16:35

yha facem dün yeni görünümündeydi bugün ise eski görünümünde yenisini istiyrum yardım edin lütfeeeeen:(nasıl eskiye dönüştürebilirim yada öyle bisey olurmu lütfeeeen yardııım

baki #
7 Şubat 2010, 23:50

fecebookta onay kodu istiyor benden neden

murat #
8 Şubat 2010, 16:49

ya bu facebookta herkezin facebokunde degişiklikler oldumu olmayanlar var mı

pınar #
10 Şubat 2010, 16:07

benim bir hesabım başkasını eline geçti ve mail hasabımla bağlantılı mail adresim ve hesabım benim istemedğim şekilde yazılar duvar yazıları yayınlıyor yani beni rahatsız edicek derecede nasıl hesabımı kapatabilrim . teşekkürler arkadaşlar

eXeLLanC #
10 Şubat 2010, 17:27
şéßo^^MmM #
10 Şubat 2010, 20:43

facebooku yeni açtım ama 1.sohbet dewredışı diyor we açılmıyor,,2.mesaj atamıyorum,,,,3.bir baqlantıya yorum yapamıyorum bide faceni onayla diyor bende e-posta mesaj yolluyorum kod için mesaj gelmiyor ne yapmalıyım..:S:SS:S:SS:

eXeLLanC #
11 Şubat 2010, 17:19

# murat

Facebook yeni görünüm şeklini değiştirdi. Herkes yeni görüntüye sahiptir…

eXeLLanC #
11 Şubat 2010, 17:20

# baki

Güvenirlik açısında hesabınızı onaylamanızı istiyor…

eXeLLanC #
11 Şubat 2010, 17:23

# aslı

İlerleyen zamanlarda değişir bekleyiniz…

gülnur #
20 Şubat 2010, 13:46

Meraba benim sorunum oturum açamıyorum şifreden kaynaklandıgını düşünüp yeni şifre aldım fakat yine açılmıyor yardımcı olursanız çok sevinirim teş.

saime #
22 Şubat 2010, 00:51

facebook sayfalarında sürekli bitti ancak hatalar oluştu mesajı alıyorum videoları sesli olarak izliyemiyorum lütfen çok acil yardım

emrah #
23 Şubat 2010, 01:11

ya benim hayranlık sayfasında yorum yapıldığında hata veriyo beynildiğinde hata veriyo ne yapmalıyım yardım

emrah #
23 Şubat 2010, 01:34

cvp versenize beyndiğinde hata veriyo bu çıkıyı An error( occurred while writing to our database. Please try again later or contact customer support.) yardım arkdaşlar

hjbhjhg #
4 Mart 2010, 09:18

grubta resim den başka birşey cıkmıyor

aysegül #
5 Mart 2010, 16:21

merhaba bn iki gündür bna gelen arkadşlık isteklerini görebiliyorum ama kabul veya red edemiyorum. ayrıca resimlere yorum yapamıyorum bnm resmlerime yorum yapanlarada cevp veremiorum. bn farmville oyununuda oynuorum ama gelen hediyeleride alamıorum hatta red bile edemiorum lütfen yardımcı olabilirmisiniz çok sevnirim lütfenn..

miss porto #
13 Mart 2010, 03:25

benim sorum yardımcı olursanız sevinirim arkadaş eklemek istedim zaman
güvenlik konturolü istiyor sürekli bundan bende sıkıldım caresi varmı
yardımlarınızdan dolayı teşekür ederim kolay gelsin

zuhal #
13 Mart 2010, 21:30

ben bi sürü arkada edindim ama ne liste cıkıyor nede arkadaşlarımı bulabiliyorum ve onlarla nasıl facebookta sohbet edebilirim ben yeniyim birazda

nilüfer #
14 Mart 2010, 16:41

kızımın hem facebook, hemde Msn şifresi aynı anda hata vermeye başladı. msnde face de açılmıyor. msnde gizli yanıt veriyoruz oda yanlış çıkıyo neyapmalıyız? teşekkürler.

özgür #
31 Mart 2010, 20:04

beim yüklü videolarım var videoların görünümü herkese açık ama arkadaşım olmayanlar yorum yapamıyolar bunun nedeni nedir, böyle bişiy mümkünmüdür.

tuğba #
4 Nisan 2010, 16:50

facebook a gelen istekleri kabül edemiyorum mail adresini onayla diye bir uyarı geliyor ne yapmalı tşk

eXeLLanC #
10 Nisan 2010, 12:11

# özgür

Bunu Gizlilik Ayarlarından düzeltebilirsiniz..

betül atasever #
20 Nisan 2010, 18:07

yaaaaaaaaa :( (( lütfen facebookumu acın benim mal ablam facemi kapattı lütfen facemi açin …baskasının facesiyle sifresiyle girebiliyorum ama kendi şifremle giremiyorum facemi nasıl tekrar acabilirim kurbanınız olayım facemi acın lütfen……..

betül atasever #
20 Nisan 2010, 18:09

ve hiçbirseye yorum yapamıyorum begenemiyorum bu neden ….. birde mail adresini onayla diyo ne yapmalıyım yardım edinnnnnnnnnnn:(((

can #
22 Nisan 2010, 09:57

facedeki grupuma nasıl video paylaşırım ila upload yapmammı lazım lütfen yardım edin

ceren #
28 Nisan 2010, 16:01

facebooka üye oldm anck msnme mail gelmedi ve onaylanmadı bi gün bekledm hala olmayınca eposta adresmi deiştirdim . 2. yazdığım adrese onay kodu geldi . ama facebooka girerken 2 adresmi de denedim bi trlü giriş yabamıorm srkli yanlış dio. ve facebook” Eğer hesabınıza birden fazla e-posta adresi eklediyseniz, herhangi birinden sıfırlama linki gönderilmesini isteyebilirsiniz.” dedi. sıfırlama linki nasıl gönderilior ? lütfen yardmcı olur musunz ? ne yabmam gerekio x((

Gamze #
8 Temmuz 2010, 15:33

Yaa BiRinin Facebookuna girdim ve kötü şeyler oldu..:S Daha Sonradan Bnm IP numaramı bulabilirler mi..?

eXeLLanC #
8 Temmuz 2010, 18:04

# Gamze

Sizin IP adresiniz facebook yöneticileri tarafından görülür sadece. Başkaları tarafından göremezler…

ekin yavaş #
9 Temmuz 2010, 23:11

MERHABA! Facebook’ta üyesi olduğum bir sayfada düzenlenen yarışmalarda cevap yazmaya çalıştığım zaman Diğer kullanıcılar tarafından rahatsız edici ve kötü davranışlarda bulunduğum önesürülüyor.ancak sadece önceki birkaç soruyu cevapladım ve kötü bir şey yapmadığımın bilincindeyim. yardım edebilir msiniz? NİÇİN YORUM ATAMADIĞIMI ÖĞRENMEK İSTİYORUM

mert #
10 Temmuz 2010, 04:01

facebook adresim istenmeyen nedenlerden dolayı sistem tarafından hiçbir uyarı gelmeden devre dışı bırakılmıştır.gerekli başvuru ve şikayetleri yaptım.neticesi ne olur?kapatılan adresi geri veriyorlarmı?

eXeLLanC #
10 Temmuz 2010, 12:27

# ekin yavaş

O sayfada yasaklanmış olabilirsin.

eXeLLanC #
10 Temmuz 2010, 12:29

# mert

Gerekli şeyleri yaptıysanız tekrardan hesabınızın açılıp açılmaması onlara kalmış bir durum açıkcası. Bazılarının açıldığı da oluyor açılmayan da büyük bir çoğunlukla oluyor. Bunu biz bilemeyiz…

mert #
11 Temmuz 2010, 01:11

öncelikle ilginize teşekkürler.facebook tan hiçbir cevap gelmedi bicok mail atmama rağmen.eksta yapmam gereken birşey varmı beklemedemi kalmalıyım.

eXeLLanC #
11 Temmuz 2010, 15:37

# mert

Maalesef ki facebook çoğu kişiye geri dönüşü yapmıyor ya da çok geç yapıyor. Sorun ya atan kişilerin tam olarak doğru bir şekilde atmamaları belkide biraz beklemekten başka çare olmadığını gösteriyor. Gerekenleri yaptıysanız o zaman beklemekten başka çareniz yok. Tabi şikayetinizi doğru mail adresinize attıysanız…

mert #
12 Temmuz 2010, 00:14

- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com
bu 3 adresede hesabımı tekrar açmaları yönünde mesaj gönderdim..

emrah #
20 Temmuz 2010, 11:29

facebookmda bir sorun var ne kendi bağlantıma nede arkadaşlarımın bağlantısına yorum yapabiliyorum nede beğenebiliyorum video açammıyorum sohbet yapamıyorum kısacası hiçbişey yapamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

eXeLLanC #
21 Temmuz 2010, 18:43

# emrah

Bazı yerlerden engellenmiş olabilirsiniz… Sadece hesabınıza giriş yapıp öyle kalıyor mu?

pamuksheker #
8 Ağustos 2010, 10:18

Merhaba benim sorunum facebookta eğitim ve iş bilgilerimin herkes tarafından görüntülemesini istiyorum qizlilik ayarlarından ne yaptıysam sadece arkadaslarıma goruntulenıo herkes görüntüleyemiyor :( birde ne düşünüyorsunuz kısmına yazdığım şeylerin herkes tarafından goruntulenmesını istiyorum …yardımcı olursanız cooook sevınırım .

eXeLLanC #
8 Ağustos 2010, 12:32

Gizlilik Ayarları bölümünden Herkes sekmesine tıklayın ve Bu Ayarları Uygula butonuna basınız…

gogo #
6 Eylül 2010, 02:50

Mrhabalar.Sadece TEk ıstedıgım benım paylaştıklarımın bır sure sonra her kez tarafından degılde sadece bazı kısıler gorsun ıstıyorum.Messla ben bu gun paylastım dıyelım atıyorum kardesım gorsun ama baska bırısı gosterıelcek ıletı yok desın nasıl yapabılırım tşkler

eXeLLanC #
6 Eylül 2010, 13:19

Bunu gizlilik ayarlarından yapabilirsiniz..

berk.. #
22 Eylül 2010, 15:49

merhaba..benim face geçen gece çok arkadaş ekledim vede sora bloke oldu . açmam için ne yapmam gerekiyor..

hulya #
6 Ekim 2010, 14:16

selamlar…
fotoğraf albümümü düzenliyordum; duvarımda paylaştığım bazı resimlerin üzerine tıklayarak silmek istedim. ancak, seçili öğeler yerine tüm duvar yazılarım ve duvar resimlerim silindi.. saatlerimi verip uğraşmıştım, çok üzülüyorum.. lütfen bana yardım edin; inşlh bir yolu vardır tekrar eski haline getirebiliriz deyin ne olur..:( nasıl geri alabilirim..?
bu konuda çok bilgili değilim, msnim açık, adresime e posta atarsanız çok minnettar kalıcam..
ne olur cevapsız bırakmayın beniii..:(:(:(
kolaylıklar…

eXeLLanC #
7 Ekim 2010, 20:15

# hulya

Sanırım sildiğiniz şeyler daha geri gelmiyor..

hulya #
7 Ekim 2010, 20:58

giden geri gelmiyor anlaşılan..:(
üzüldüm emeklerime; nasıl ki bir ressam yaptığı resmin aynısını birdaha yapamaz, benim yayınladıklarımda bir nevi fikir resimleriydi yürekten sayfama damlayan…
bir daha aynılarını tekrar yayınlayamasamda içimdeki benle daha güzellerini ve bundan böyle daha temkinli davranarak dersimi almış bir öğrenci aklıyla yoluma devam edeceğim.
sorumu cvpsız bırakmadığınız için buruk bir teselliyle ilginize tşkrlerimi bırakıyrm ‘eXeLLanC’

yusuuf #
6 Kasım 2010, 22:57

bütün insanları seviorum

Garo #
7 Kasım 2010, 04:29

Merhaba hiç kimseyi ekliyemiyorum ……. bir gunde çoğu kişiye arkadaş isteği gönderdim ve sanırım bloke oldum ….. kifacebook’ta eklemiş olduğum kişileri nasıl silerim?

eXeLLanC #
8 Kasım 2010, 23:29

# Garo

Arkadaşlar kısmından eklediğiniz kişileri silebilirsiniz..

sinem #
2 Şubat 2011, 22:43

merhabalar Msn şifrem ve face şifrem iznim olmadan başka birisi tarafından değiştirildi. şimdi yeni şifrelere de ulaşamıyorum.
açıkçası zor durumda kaldım heabımı kapatmanın yada geri almamın bir yolu var mı? bu konulardan pek anlamamda çok canım sıkıldı, yardımcı olursanız memnun olurum.

bulut #
8 Eylül 2011, 10:13

merhaba arkadaşlar bnimde facem kapandıımı engellendimi anlamadım reklamlar diye birşey çıkıyor bide ayarlar çıkış diyor kapanmışmudır sizce yeni bir face mi açmam gerekiyor?:(

Işık #
14 Haziran 2012, 09:55

Her nasılsa internet şifrem telefon numaram gibi girilmiş bazen facebook a açtığımda giriş yapamıyorum giriş yapabilmem için telefon numarama gönderilen[şifremi yazıyor]şifreyi girme mi istiyor tabiki telefonuma böyle bir şifre gelmediği için giremiyorum bu güne kadar bir şekide girebiliyordum bu sefer olmuyor ne yapmalıyım

salih #
3 Kasım 2012, 10:14

çok yararlı bilgiler var bunun icin baştan tşk ederim benim iki sorunum var birincisi benim arkaads listemde ekli ama dondurulmuş hesaplar cok vr bunları nasıl sile bilirim? ikincisi ben eklemeden kimse beni ekleyeemzsin evde msj atamazsın aayralrını nasıl aktiv ede bilirim. yardımalarınız için şimdiden teşekürler. iyi calışmalr

mavi #
4 Kasım 2012, 00:12

facebookda arkadaşlarım dışında kimse gönderilerimi beğenemiyor yorum yazamıyr..uygulamara gidiyorum düzenle dediğim zaman açılan sayfada düzenleme yapamıyorum yardım edermisiniz

emine #
14 Kasım 2012, 22:55

fesim çalındı benim adıma herkeze aptalça seyler yazıyor ve fesi dondurup acıyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.fesi iptal etmek istiyorum nasıl yapabilirm.

huriye #
26 Mayıs 2013, 20:47

Hesabın için zaten izin verilen maksimum sayıda bilgisayar ekledin. Mevcut bilgisayarları kaldırmak için lütfen giriş yaptıktan sonra Hesap Ayarları sayfanı ziyaret et. Şimdilik, lütfen bu bilgisayara bir ad ver (ör. Ev, İş, Kütüphane, Fen Laboratuarı).
tarayıcıyı kaydet kaydetme seçeneklerinden herhangi birisini seçmeme rağmen hesabıma erişim sağlanamıyor yardımcı olur musunuz

akın akkoyunlu #
6 Ağustos 2013, 21:17

An error occurred, please try to re-login to facebook and try again later. Sorry for the inconvenience. hesabım açık ama bu msj geldi ve oyunlara giremiyorum ne yapmalıyım…. teşekkürler…..

dedocan_dedocan@hotmail.com #
4 Ekim 2013, 01:11

merhaba
daha önce yazmış olduğum şiiri kendi kendime mesaj attım silinmiş yada saklı nasıl bulurum

Nurten heperdogan #
13 Aralık 2017, 19:18

Yorumlar uyacağına,comments diye ingilizce çıkıyor,ama yorumlar da sorun.yok türkçe.

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi