Arsiv


Kategori: Genel

1. Sahte İsim Kullanmıyorsanız: Facebook’a üye olurken Rumuz, Nickname ve gerçek isminiz dışında bir isim kullanıyorsanız buhesabınızın kapatma nedeni olacaktır.

2. Çok fazla Gruba üyeyseniz: Gruplar için üst limit bir kullanıcı için 200 gruptur. 200’den fazla gruba üye olursanız, bu da hesabınızın kapanma nedeni olacaktır.

3. Bir Gruba ya da Duvar’a “Wall” çok fazla mesaj yazma:

4. Çok fazla Gruba yada çok fazla kişinin Duvar’ına “Wall” mesaj yazma:

5. Çok fazla insanla arkadaş oldunuz: Kısa bir süre önce bu hesap kapatma nedeniydi. Fakat şu anda yanlış bilmiyorsam 5000 üyeye kadar izin var. Tabi sınırı zorlamayın.

6. Okul yada Organizasyonda üye olduğunuz şüpheli: Bu aslında biz Türkler için pek bir sorun değil. Çünkü Türk okulları ve Organizasyonlarından çok azı var. Burada anlatmak istenen mesela Harvard’dan mezun değilsiniz, ama Harvard’da okudum diyorsanız. Hesabınızı silebiliyorlar.

7. Çok fazla insanı Dürtüyorsunuz “Poke Yapmak”: Bir de böyle bir şey var. Çok fazla kişiye poke yaparsanız, hesabınızı kapatabiliyorlarmış. Çoğu kişiyi de bu yüzden atıyorlarmış diye duydum. Tam olarak sınır nedir bilmiyorum ama böyle bir şey varmış. Bunun için gerçekten sevdiğiniz insanları dürtün gibisinden bir şey söylemişler J Sonuçta Facebook bana göre bir araç olmalı, amaç değil.

8. Facebook’a yaptığınız Programcık’ın “App” reklamlarını Duvar’lara “Wall” yazmak: Spam ve Kendi reklamını yapmak arasında çok ince bir çizgi var. Duvar’lara kendi yaptığınız programcığın reklamını yazarsanız, Facebook bunu Spam olarak nitelendiriyor ve hesabınızı kapatıyor.

9. Mesajlarınızda aynı yazıyı yazmak: Bazıları aynı “hoş geldin” mesajını birden çok kişiye gönderiyorlarmış. Facebook kopyala yapıştır olayını engellemek için böyle bir yol bulmuş. Yani kopyala yapıştır yaparak attığınız mesajlar yüzünden hesabınız kapanabilir.

10. Bir Kedi, Köpek veya benzer canlılar için üyelik: Hayvanları facebook’a kayıt ettiremiyoruz. Facebook üyeliği olması için İnsan olması gerekiyor.

11. 18 yaşından küçükseniz: Eğer 18 yaşından küçükse aslında daha ilk başta üye olamıyorsunuz ama bir yolunu bulup yılınızı yükseltip üye olduğunuzu varsaysak, Facebook sizin 18 yaşından küçük olduğunuzu anladığı takdirde sizin üyeliğinizi siliyor.

12. Saldırgan tavırda Profil içeriğiniz var, saldırganca mesajlar yazıyorsunuz: Eğer birisi sizi report etmişse bu tip mesajları ona attığınız yüzünden üyeliğinizi siliyorlar. Tehdit içeren mesajlar atarsanız sonuç olarak yine hesabınız kapanıyor.

13. Facebooktan bilgi çalmak: Bu olaya sıfır toleransları var. Facebook’tan bir veri yada benzeri birşeyle bilgi çalmaya kalktığınızda doğrudan hesabınız siliniyor. Bu şekilde bir saldırıda TCP/IP’nizden sizi bile bulmaya çalışabiliyorlar.

Bu nedenler dışında da Facebook doğrudan bir neden göstermeksizin hesabınızı kapatabiliyor. Bu konuda çok sorunu olanlar var.
Kullanım koşullarının hepsine uydukları halde üyelikleri kapananlarda var. Yabancı Forumlarda Okuduğum yazılara baktığımda onlarda da nedensiz hesap kapanmalarının yaşandığını gördüm. Yani bu bize özel değil.

Hesabınız kapandığı takdirde aşağıdaki mail adreslerinden birine Facebook’a üye olduğunuz mail adresinden bir email atmanız gerekir;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

Not: Facebook yetkililerine yazmanız gereken mail bu makalemizde mevcuttur,

http://www.hell-world.org/ownz/kapatilan-facebook-hesaplari-icin-facebook-yetkililerine-ulasmak/

Saygılarımla..  ~ eXeLLanC

HeLL-World.Org

- Etiketler:, ,
- Bu yazı şu ana kadar 35.704 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
192 adet
nuri #
22 Kasım 2008, 17:22

facebook üyeliğim bir yönetici tarafından kaatıldı yazıyor giriş yaptıktan sonra ve bu hesabı tekrar açmam için ne yapmam gerkiyor..l
tfen bilgi verirseniz sewinirim..ayrıca facebook yardım hattına email gönderdim 3 4 gün oldu cevap yok!.

fırat #
22 Ocak 2009, 22:18

mrb iyi çalşısmalar benm facebookum wall yüzünden, cete savaslarında çok yazı yazmam yüzünden kapatılmıs durumda.. benm böle bişey olucaı aklıma gelmemişti.. açılabilirmi acaba tekrardan.

eXeLLanC #
23 Ocak 2009, 13:12

# fırat

Tabi açma imkanın var. Facebook admine mail yollarsan gerekeni yapıcaktır.

Ece #
4 Şubat 2009, 16:39

Facebookta resimlerime bakarken birden bire anlamadığım bir nedenle ” hesabın bir yönetici tarafından kapatıldı.” uyarısıyla karşılaştım ve hesabıma giremiyorum malesef.. Neden kapatıldığını ve açılması için ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum ..Yardımcı olursanız sevinirim .

Ece #
4 Şubat 2009, 17:08

çok acil yardıma ihtiyacım var ..nolurr yardım ediiiinnn , lütfeeeen :(

Serdar #
22 Şubat 2009, 14:38

yahu arkadaşlar dert ettiğiniz şeye bakın,
Ben hesabımı silmek istiyorum silmiyor adamlar,
ne biçim biyermiş ya, yapıştı bırakmıyor site,
Siz siz olun üye olmamış varsa aman bulaşmayın,
siteden çok kötü kokular geliyor burnuma,
Düşünsenize hiç bir şekilde üyeliğinizi canınız isteyince silemiyorsunuz,
yani veritabanında bilgileriniz durmaya mahkum kalıyor..

Ecem #
7 Mart 2009, 20:47

My facebook address has blocked.Also i didn’t do anything bad..Im 19 years old..Please give it to me soon your sincerely..

oğuz #
2 Mayıs 2009, 18:54

üyeliğim sebebini bilmediğim şekilde iptal edildi,üyeliğimin tekrar aktif hale gelmesini istiyorum

santiago says #
9 Mayıs 2009, 12:54

bilmediğim bir nedenle facebook kapatılmıştır tekrar açıLmasını istiyorum ne hata yaptıysam özür dilerim

emre #
1 Haziran 2009, 13:17

benimkinde kapatılmış hesap yazıyo.sizce bu başka biri tarafından mı kapatıldı yoksa yönetici tarafındanmı kapatıldı ?

ayhan #
14 Haziran 2009, 12:10

Uyarı! Diğer kullanıcılar tarafından rahatsız edici veya kötü amaçlı bulunabilecek davranışlarda bulunuyorsun.
Bazen kişiler, bir özelliğimizi basitçe kötüye kullandıkları için bu uyarıları alırlar.

Ne yapmaya çalıştığını aşağıdaki bağlantılardan hangisi tanımlıyor? Bir bağlantıya tıklamak, seni, Facebook özelliklerinin nasıl kullanılacağıyla ilgili daha fazla bilgiye götürecek.

Uygulamaların Kullanılması
Çevre edinme / yeni insanlarla tanışma
Sınıf arkadaşları / arkadaşlarla iletişim kurma
Bir işin, ürünün veya hizmetin reklamının yapılması

Site özelliklerini kötüye kullanmaya devam etmen, geçici olarak engellenmene veya hesabının kalıcı olarak kapatılmasına yol açabilir.

BÖYLE YAZI GELİYOR ARKADAŞ SEÇİNCE BENDE YARDIM İSTİYORUM BU KONU HAKKINDA HELPP….

ayhan #
18 Haziran 2009, 09:34

benim face birden bire kapatıldı sadece neden kapatığınızı söyleyin yeterrrr:

ayhan #
18 Haziran 2009, 09:35

peki hiç açılmazmı o face artık ya okadar arkadaşları zor buldumm

GÜNAY #
18 Haziran 2009, 16:57

facebookta dolaşırken birden sayfa takıldı ve sayfanın sağ altına ünlem işareti geldi tıkladım tekrar girin flan dedi kapatıp tekrar açtığımda hesabınız kapatılmıştır yazısı çıktı noldunu anlamadım yukarıya facebookun kapatılmaması için yazdığız her şeye uymuştum neden böle oldu lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler

murat büyükkaya #
23 Haziran 2009, 04:56

facebook üyeliğim bir yönetici tarafından kaatıldı yazıyor giriş yaptıktan sonra ve bu hesabı tekrar açmam için ne yapmam gerkiyor..l
tfen bilgi verirseniz sewinirim..ayrıca facebook yardım hattına email gönderdim 3 4 gün oldu cevap yok!.

murat büyükkaya #
23 Haziran 2009, 04:56

facebookta dolaşırken birden sayfa takıldı ve sayfanın sağ altına ünlem işareti geldi tıkladım tekrar girin flan dedi kapatıp tekrar açtığımda hesabınız kapatılmıştır yazısı çıktı noldunu anlamadım yukarıya facebookun kapatılmaması için yazdığız her şeye uymuştum neden böle oldu lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler

murat büyükkaya #
23 Haziran 2009, 04:59

üyeliğim sebebini bilmediğim şekilde iptal edildi,üyeliğimin tekrar aktif hale gelmesini istiyorum

güzin #
22 Temmuz 2009, 13:39

benim facebook um da kapandı. fakat girdiğim mail adresim de kapatıldığı için oradan mail atamıyorum.
ne yapabilirim. teşekkürler…

fatihgündüzay #
23 Temmuz 2009, 12:27

bakın ben facebook hesabımın kısa surelıde olsa kapanmasına karsıyım hıcbır kımse kendısıne bırsey yapılmasa bır baskasına durup dururken kotu soz soylemez onun ıcın facebook hesabımın derhal acılmasını ıstıyorum.ayrıca ben tavla hastası bır ınsanım

selin #
23 Temmuz 2009, 14:29

benim de facebookum nedenini bilmediğim bir şekilde kapatıldı..kural dışı bir şey yaptığımı da düşünmüyorum ..bu mail adresleri de bir işe yaramıyor açıkçası ..ne yapabilirim lütfen yardımcı olun…

selin #
23 Temmuz 2009, 14:39

ya msnimden bu verdiğiniz adreslere mail gönderiyorum fakat başarısız oluyorum ..msn hata veriyor..gönderilmiyor bu durumda ne yapabilirim ??*

pelin #
6 Ağustos 2009, 22:21

ben facebookta kimseye bişi uyazıpta konuşamıyorum sss gir faaln öçıkıyo nasıl düzeltcem kapanmasını istemiyorummm yhaa off :(

deniz #
16 Ağustos 2009, 22:04

facebooktaki hesapların kapatılması çok saçma.hiç bir şekilde kapatılmaması gerekir.sadec e birine küfür etmissen oraya yazı yazman enggelir.yada bir videon yüzündense video silinir.

faruk #
17 Ağustos 2009, 14:46

birisine istek gönderdim hesabımı kapattılar

eXeLLanC #
23 Ağustos 2009, 14:03

# faruk

Yukarıdaki facebook kapatma nedenlerini okudunuz mu? Eğer okumadıysanız lütfen okuyunuz. Eğer yukarıdaki maddelerden biriyle hiç biriyle hiç bir alakanız yoksa facebook adminlerine ulaşınız:

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

yasin #
27 Ağustos 2009, 17:04

selam ben bu Msn adresi ile kayıtlı olan bir şahısım ve bu gün 2 saat içerisinde beni attılar nedeni ile belirsiz.ancak gerçek isimin yerine başka isiö yazdım deneme amaçlı unuttu değiştirmedim vee bu şekilde hesabımı kapattılar bana yardımcı olurmuunuz?

eXeLLanC #
27 Ağustos 2009, 20:50

# yasin

Yukarıdaki yazımızdaki 1. maddeyi okursan hesabının neden kapatıldığını anlıcaksın. Eğer açtırmak istiyorsan facebook adminlerine ulaşabilirsin;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

onuruqur #
28 Ağustos 2009, 15:11

bu ben anlamadım yaw huu sabahleyın arkadasları eklıyım dedım ıstek gonderdım bı baktım faceden cıktım gırmeye calıstım hesabınız kapatılmıstır dedı bana anlamadım bu nasıl acılır acılrmı sonunda coq onemlı fotolarıım vardı beım burda hepsı gıttı yawwwww

eXeLLanC #
28 Ağustos 2009, 19:53

# onuruqur

Yukarıdaki facebook kapatma nedenlerini okursan neden kapatıldığı hakkında bilgi ediniceksindir.. Açtırmak için facebook adminlerine ulaşabilirsin;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

seyit #
29 Ağustos 2009, 22:15

slm ya bugun facebook girdim ama acılmadı hesapınız kapatılmştır dedi peki bunu ne yapabiliriz zamanınızı almassam en kısa zamanda cevaplayabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

eXeLLanC #
29 Ağustos 2009, 23:34

# seyit

İlk olarak yukarıdaki facebook kapatma nedenlerini okuyunuz. Eğer yukarıdaki maddelerden hiç birini yapmadıysanız hesabınızı açtırmak için facebook adminlerine ulaşabilirsiniz;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

vwli #
11 Eylül 2009, 22:26

benim face kapatıldı neden acılmı yor bekliyorum
cvp

eXeLLanC #
12 Eylül 2009, 16:02

Facebook kapatma nedenlerini yukarıdaki yazımızdan okuyunuz… Facebook adminlerine aşağıdaki e-mail adreslerinden ulaşabilirsin;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

ali #
22 Eylül 2009, 12:47

facebook um kapanmış yetkililere bida ha aynı hatayı yapmamak üzere acmalarını istiyorum iyi bayramlar

özay kırdar #
22 Eylül 2009, 21:58

benim bu kadar kısa bir sürede hesabımın kapatılması biraz onur kırıcı şu an izmir de yaşıyorum ve tüm arkadaşlarım Almanyada ve tek bağlantımız buydu tekrar başka mail adresi ile tabiki girilir ama ya arkadaşlarım bana nasıl ulaşacak hepsinin adı tamam ama soyadları….?

Üstelik rica da ettim ben kimseyi eklemesemde olur yeterki bana ulaşabilinsin isteyen bana davet gönderip eklesin dedik ama naş şimdi tekrar hesabımı nasıl açtırabilirim arkadaşlarım silindi geri açılabilir mi lütfen yardımcı olurmusunuz?

saygılarımla,

İbrahim Kırdar

P.S bu arada HEPİNİZİN BAYRAMI KUTLUOLSUN

eXeLLanC #
23 Eylül 2009, 13:36

# ali

İlk olarak yukarıdaki facebook hesabı kapatma nedenlerini okursanız tekrardan aynı hataları yapmamış olursunuz ve sizin açınızdan iyi olur. Hesabınızı açmak için facebook yetkililerine mail atarak hesabınızın açılmasını sağlayabilirsiniz…
___________________________________________

# özay kırdar

Böyle kısa sürede hesabınızın kapatılmasının muhakkak bir nedeni vardır. Yukarıdaki facebook hesabı kapatma yazımı okursanız bir daha aynı hataları yapmamış olursunuz. Facebook hesabınızıda açtırmak için, facebook yöneticileri mail yollamanız gerekmektedir.

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

can #
25 Eylül 2009, 04:00

mrb ben arkadaşlık istegi yolladım ve benım hasabımı kapadılar lütfen bana yardımcı ola bilirmisiniz fcbook geri gelmesını cok istiyorum gelirse birazda ha dikkatli kullanacagım lütfen bu msj okuyan yetkilerın yardımcı olmasını istiyorum tşk ederım şimdiden

eXeLLanC #
25 Eylül 2009, 22:18

# can

Yukarıdaki facebook kapatma nedenlerini okursan hata yapma şansın en aza iner. Hesabını tekrar açtırmak içinde facebook yetkililerine mail yazmalısın;

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

sönmez köseoğlu #
28 Eylül 2009, 02:01

ya kardeşim nasıl iştir bu ya ben öğlen açmıştım daha bişi yokken şimdi gece 12 de açmaya çalışırken hesabınız kapatılmıştır deniyo ya yarın yurtdışına gidecektim geceminde içine ettiler son gece arkadaşlarla vedalaşacaktım yav bi zahmet açarsanız sevinirim ya

eXeLLanC #
28 Eylül 2009, 11:13

# sönmez köSeoğlu

Eğer dediğiniz doğruysa gece kapatmaları ilginç bi durum gerçekten… Facebook yöneticilerine durumunu bildirirsen açma konusunda yardımcı olucaklardır.

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

refik #
28 Eylül 2009, 19:38

3 gun once facebookta yenı bır hesap açtım ve hesabımı kısa bır sure ıcın dondurdum ve sımdı acmak ıstıyorum ama acamıyorum yardımcı olurmusunuz

eXeLLanC #
28 Eylül 2009, 20:06

# refik

Tekrar facebook.com’a giriş yaparak dondurduğunuz hesabınızı tekrardan açabilirsiniz.. Kolay gelsin..

murat keleş #
5 Ekim 2009, 21:25

S.a Yha Benim Facebook İsim Deqistirme Yüzünden Kapandı bana yardımcı olurmusunuz Ne oLur yhaa:(

eXeLLanC #
6 Ekim 2009, 16:53

# murat keleş

Facebook hesabınızı açtırmak için yöneticilerle temasa geçiniz…

duygu #
14 Ekim 2009, 18:19

ya benimde hesabım da 1 hafta önce kapatıldı ayrıca hiçbir kuralıda ihlal ettiğimi zannetmiyorm.dediğiniz iletiyi göndermeye çalıştım ama olmadı. rica etsem bana yardım edermisiniz bu benim için çok önemli.. LÜTFEN cevabınızı bekliyorm

eXeLLanC #
15 Ekim 2009, 19:22

# duygu

Facebook yöneticilerine mail attınız mı?

emre koser #
16 Ekim 2009, 12:58

mrb . bende burdaki 6. sorunu yaşadım. yani facebookun “hesabınız kapatılmıştır. sorularınız için BURAYA tıklayınız ” yazısından beni bu sayfaya yönlendirdi.
sözde başka okula gittiğim için facebook hesabım kapatılmış. ama ben hatırlamıyorum. bir sitede “kapatılan hesabı tekrar açmak için mail atın yazısını okudum” bende orda örnek olan mesajı kopyalayıp facebook’a kayıtlı olan mail adresimden gönderdim. acaba bu 6. nedenin açıklaması ne oluyor. Ve böyle bir sorunda tekrar açılma ihtimali var mı ? Ve eger İngilizceniz güzelse bir örnek admine atacağım mail’i yazarsanız çok mutlu olurum…

eXeLLanC #
16 Ekim 2009, 15:27

# emre

Facebook yetkililerine şöyle bir yazı iletebilirsiniz: (ingilizce)

Hello,
My Fecebook account is suspended .
Please, tell me about
I know the rules
I did not make the rules violation.
I’ve looked at the help page (http://www.facebook.com/help.php?ref=pf)
I could not find a solution to my problem.

Facebook my information is as follows:
ADINIZ VE SOYADINIZI YAZIN
FACEBOOK A GİRİŞ YAPTIĞINIZ MAİL ADRESİNİZİ YAZIN

Mail address to communicate:
İLETİŞİM İÇİN MAİL ADRESİNİZİ YAZIN

Thank you.
Best Regards

Yazıda bulunan metni e-mail ile facebook yetkililerine gönderdiğinizde,

hesabınızın durdurulduğunu, size bu konu hakkında bilgi verilmesini istediğinizi, yardım sayfasını incelemenize rağman bir yanıt bulamadığınızı ve herhangi bir kural ihlali yapmadığınızı belirtiyor olacaksınız.

duygu #
16 Ekim 2009, 19:33

mail atıyorm ama sorun çıkıyo gitmiyo. yada ben gönderemiyorum bilemedmm yani

eXeLLanC #
16 Ekim 2009, 19:38

# duygu

Sizden kaynaklanabilir. Mail atma sorunu…

Ercan #
27 Ekim 2009, 00:14

ya ben 25 ekim 2009 gecesi diğer Msn imdeki kişilere arkdaşlık davti yolladım face üzerinden aradan cok gecmeden bi kac dakika sonra sorun ckdı sonra yeniden girmek istedim faceye ama karşılaşdım sey suydu “”"”Kapatılmış Hesap
Hesabınız kapatılmıştır. Herhangi bir sorunuz veya kaygılarınız varsa burayadaki SSS sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.”"”" lütfen yardım edin

ercan #
27 Ekim 2009, 09:03

facebook hesabım kapatıldı mail yolladım su cvp geldi

Hi Ercan, Thank you for your email. Unfortunately, we do not offer support for disabled accounts from this email alias. Please visit Facebook’s Help Center to view frequently asked questions regarding disabled accounts. You can reach this section by clicking the link below: http://www.facebook.com/help.php?page=45 From there, you will be able to take any necessary steps to receive additional support. Thanks for contacting Facebook, JordieUser OperationsFacebook
ne yapmam lazım lütfen yardım edin

eXeLLanC #
27 Ekim 2009, 18:26

# ercan

Takma isim yani farklı isim ya da farklı bir mail adresi ile mail attıysanız açmamış olabilirler…

özlem #
27 Ekim 2009, 22:59

yaa facebook’um bir türlü açılmıyor ! mesajları okuyamıyorum profil bilgilerim görünmüyor.sürekli hata veriyor yada hesabınız bakımda diyor deli olucam ya !

eXeLLanC #
27 Ekim 2009, 23:03

# özlem

Hesabınız bakımda diyorsa o zaman bir süre bekleyiniz…

özlem #
28 Ekim 2009, 00:11

birkaç gün öncesine kadar ilk girişte hesabınız bakımda uyarısını veriyordu ikinci bir denemede hesaba giriş yapabiliyordum.şimdi ise hiç açılmıyor.bekleyelim bakalım ne olucak.cevabınız için tşk ederim.

mustafa aslan #
2 Kasım 2009, 15:57

facebook hesabımı kapattılar neden oldugunu bılmıyorum belkı cok mesaj attıgım ıcındır 5 gundur gıremıyorum ne yapmalıyım gerı almak mumkun u hesabımı ılgılerınzsenız sevınırım teskklr

yasin #
2 Kasım 2009, 16:34

facebookum kapaldı nolur bana bilgi verin nasıl açılacak

erdogan #
2 Kasım 2009, 18:17

benimde facebook hesabım kapatılmış. nedenini bilmediğim bu kapatmanın gerekçesi dahi açıklanmamış.
ben facebookta FarmVille oyununu oynuyorum. ve orda gerekli olan komşu sayısına ulaşabilmek için arkadaşlık daveti gönderdim çok sayıda.3 gün öncesi bana uyarı msjı gelmişti.sanırım kısa zamanda çok fazla kişi eklediğim için geldi diye düşünerek. 3 gündür kimseye davet göndermedim ancak şimdi facebook hesabımın kapatıldığını görüyorum. ben bu hesabı enaz 10 yıldır kullanıyordum. bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden kendisine teşk. ederim…

eXeLLanC #
2 Kasım 2009, 18:47

# mustafa aslan

Facebook hesabı kapatma nedenlerini yukarıdaki yazımızda okuyunuz. Hesabınızın neden kapatıldığı hakkında bilgi edinirsiniz. Geri açtırmak için yukarıdaki yönetici mail’lerinden birine mail atınız.
__________________________________________

# yasin

Yukarıdaki facebook yönetici mail adreslerinden birine mail atınız..
__________________________________________

# erdoğan

Facebook bir hesabı kapatırken illa bir neden bildirmek zorunda değil. Facebook yöneticimi kurallarını koymuş, o kuralların dışına çıkarsanız bu tür hesap kapanma olayları olur. Yukarıdaki konumuzda facebook hesabı kapatma nedenlerini okursanız bir daha hata yapmamış olursunuz. Hesap açtırmanıza gelince; yönetici mail adreslerinden birine mail atarsanız hesabınızı tekrar açma gibi bir durumları olabilir. Tabi bu onlara kalmış bir durum. ~ Kolay Gelsin…

yusuf girgin #
2 Kasım 2009, 22:42

sayın fecebook ekibi mevcut olan ve benim için çok ömemli olan fecebook hesabımı kapatıldı açmanızı rica eder teşekkür edrim

sibel #
3 Kasım 2009, 15:57

facebook hesabım çalındı ve ekli olan arkadaşlarıma benim adımla mesajlar yolluyor.çok zor durumdayım denemedigim yol kalmadı en son buraya başvurdum.lütfen yardımlarınızı bekliyorum çünkü çok zor durumdayım.facebook hesabım:irem.ars@hotmail.com en kısa sürede yardımlarınızı bekliyorum.iyi günler

eXeLLanC #
3 Kasım 2009, 20:03

# yusuf girgin

Facebook hesabınız kapatıldığında buraya yazmıcaksınız. Buraya yazmanız herhangi bir değişiklik yapmaz. Biz sadece hesabı kapanan kişilere yardım ediyoruz. Yukarıdaki facebook yönetici e-mail adreslerinden birine mail atarak geri açtırabilirsiniz…
___________________________________________

# sibel

Yukarıdaki e-mail adreslerinden birine mail atarak facebook hesabınızı tekrar açtırabilirsiniz… ~Kolay Gelsin

Erdoğan #
3 Kasım 2009, 20:11

arkadaşlar benimde fabook hesabım kapatıldı. Yaptığım araştırmalar çerçevesinde yukardaki disabled@facebook.com adresine mail atarak açtırılabiliyormuş. ben yeni mail attım. bende bekliyorum. söylenenlere göre de bu kişiye mail atarak hesapları açılanlar varmış.
peki sorun da şu aslında biz ne diye mail atacağız. yani hepimizin malum ingilizcesi belli. ben ingilizce bir mail buldum ve gönderdim belki sizlerede yardımcı olur düşüncesiyle paylaşmak istiyorum. isteyen yukardaki mail adresine benim yazdığım ingilice metni yazıp göndersin. Amacım tamamen yardımcı olmaktır. Umarım bunu buraya yazmaklada kural ihlali yapmış olmam :=)

Hello Madam / Sir,
I made a big mistake. i wanted to my friends say something about me and i forgot to change the message. so you deleted my account.

i am very very sorry because of it. Can you active my account again please?

That is the warning “Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.”

What can i do to be activated my account again?

Regards…

Erdoğan #
3 Kasım 2009, 20:14

bu maili attıktan sonra size bir mail gelmesi gerekiyormuş o mailede cevap olarak aşağıda yazdığım metni yazabilirsiniz. Benim canım yandı hesabım kapatıldı. belki benimki açılmayacak ama sizinki bu yolla açılabilir. açılmasın da da faydam olursa çok sevinirim.

hi admin..you are right..i hadn’t known the some rules so that im a new member.i have just joined to imaginary-world of internet,So i hadnt known the somethings.i apologize with you and i am sorry.Can you open my account for once?i will be grateful,i dont make a mistake again.Thank you!!!

yusuf girgin #
3 Kasım 2009, 21:03

lütfen bana o adresi verblimisniz nereye girdiysem burası cıkıyor ilginize teşekkür ederim

eXeLLanC #
3 Kasım 2009, 22:39

# yusuf girdin

- abuse@facebook.com
- disabled@facebook.com
- appeals@facebook.com
- info@facebook.com

Bu mail adreslerinden birine mailini atabilirsin..

sefa #
14 Aralık 2009, 13:18

facebookta bikac kişi arka arkaya arkadas listeme eklerken uyarı mesajı cıkmaya basladı ve kimseyi ekleyemiyorum

eXeLLanC #
14 Aralık 2009, 20:02

# sefa

Facebook hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz ama herhangi bir ayar yapamıyorsunuz ya da birşeylere bakamıyorsunuz öyle mi?

sefa #
15 Aralık 2009, 20:20

kimseyi ekleyemiyorum sorun cözülmüyor yardımcı olurmusunuz

eXeLLanC #
15 Aralık 2009, 20:49

# sefa

Facebook hesabınızdan kaynaklanan bir sorun sanırım. Bu durumunuzu facebook yöneticilerine mail atarsanız onlar gerekeni yapıcaklardır…

samet #
20 Aralık 2009, 20:35

yaaw face giremiyom neden oldu? ama kapatmış hesap yazıyo.
yardım lütfe

özlem #
12 Ocak 2010, 03:48

benim 1 hafta 2 gün oldu
mail gönderdiğim halde cevap gelmedi
benim bide bu 2.kez kapanışı
mail daha önce işe yaramış açılmıştı
bu sefer açılacağı ümidim yok oldu,
havada bulut, sen facebook’u unut…

orhan özbek #
21 Ocak 2010, 14:38

yha özlem nsl açtırdın yardım edermisin bana

cihan musaoğlu #
12 Şubat 2010, 02:22

ya ben arkadaş listeme üst üste arkadaş ekledim ondan sonra kapatım bi kaç saat sonra tekrar açayım dedim ama açılmadı hesabınız kapatılmıştır diyor ben hesabımı tekrar istiyorum lütfen bana yardımcı olun sizden bi cewap bekliyorum

CAN #
12 Şubat 2010, 17:47

merhaba benım 5 gün oldu ve daha cevap gelmedı benım hesabım kapatılmıs neden kapatıldıgınıda bılmıyorum ama kapatılmıs lutfen yardımlarınızı rıca edıyorum

Hacı Ahmet Demirel #
24 Şubat 2010, 04:52

facebook u dondurdum nasıl açabilirim

sbel #
27 Şubat 2010, 21:30

benim facebookkmn sifresi calındı facebbookmu baska biri kullanıodu sikayet etttm suan email adresmle ğirince hesabınz kaptılmıştır diyo ama arama yapınca profilim cıkıo arkadslık isteği faln gnderilmio ama proflim aramada cıkıoo lütfnn yardmm edinn :s

berke salman #
1 Mart 2010, 22:32

facebook um akşam açıktı normal haldeydi yarım saat sonra geldim kapanmış bu ne iş ya bu kaçıncı ya cins cins sorunlardan kapatıyolar eger böle devam ederse çok üye kaybeder facebook

levent #
3 Mart 2010, 17:53

kpatılan hesabımı nasıl acdırabılırım yetkılı arkadaslar yarıdmınızı beklıyorum

limon #
3 Mart 2010, 21:51

Facebook hesabım sanki; yargısız ınfaz uygulanıp kapatmışlar gibi oldu. Yanlışlık yaptıysam -nedeni? dedim cevap vermediler. Herhalde hatam şuydu profilime hayvan resimleri koydum,tanımadıklarıma etiketle mesaj attım diye mi acaba? Herneyse bazıları açık içerikli resimler koyuyor,cesetleri koyuyor birşey olmazken neyse bizimkiler hep kapatılıyor işte. Uzun zaman geçerse eğer arkadaşlar,darılmayın sakın! tekrardan isminizle yeni profil açın arkadaşlarınızı ekleyiniz ortadan sorun kalkmış olur…

atila #
9 Mart 2010, 13:27

yardımcı olursanız çok sevirim

yeliz bayramoğlu #
13 Mart 2010, 10:54

hiç bir sorun yokken facebook hesabımın kapatıldığını gördüm.sakıncalı hiç bir içerik yada sahte olabilecek hiçbirşey de yok.sabah açmaya çalıştığımda hesabınız kapatılmıştır yazısıyla karşılaştım.mail de attım ama herhangi bir şey gelmedi.bir çok arkadaşımla ordan iletişime geçiyordum.çok sinir oldum açsınlar hesabımı:((((

ROJWAN #
13 Mart 2010, 11:13

BİLMEDİĞİM BİR NEDENLE FACEBOOKUM KAPTILDIN SADECE NİE KAPATILDIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORUM

Oquzhan #
15 Mart 2010, 14:18

Arkadaşlar ben mesaj attım cevap ne zaman gelir ? atan arkdaşlar sölerse cevap ne zaman geldi ?

kubilay #
24 Mart 2010, 19:15

arkadaşlar benimde kapatıldı boşverin üzülmeyin yabancılar heryerini sitede açıyo çırılçıplak herşey ortada kapatılmıyo profiller bize ise avrupalı olmadıgımız için birini eklesek siliyorlar türküzya ondan suç bunlarınmı bizi sildiği için yoksa bizim mi suç bu 3 kuruşluk insanların sitesine deger verip girmek isityoruz diye bir düşünün bence anlarsınız yakında facebook karşı nette bir sayfa açıcam arkadaşlar umarım katılırsınız sizde bu kendini bişey sanan lara türkün gücü göstericem nette

mustafa #
24 Mart 2010, 19:21

hocam ben fişh ville oyunu icin fişh ville sayfasına cok sayıda yorum yapdım sanırım o yüzden kapandı geri acmamz mümkünmüacil cevap saygılar

umutsuz vaka.! #
26 Mart 2010, 04:44

s.a arkadaşlar benim sorum şu belki diğer arkadaşlarında işine yarıyabilir şimdi öncelikle hesabımız kapatıldı demi ? ewet kapatıldı ve şu maili Dear Sir / Madam,
I wasnt login the Facebook . These pages always gave that message ( Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here) Please help me.
What can I do about that? Why did you cancel or disable my account?
Please open my account. If I did a wrong thing, I apologize you. I m waiting your suggests and soonest reply
Best regards…

bu adreslere gönderdik = disabled@facebook.com; info@facebook.com appeals@facebook.com warning@facebook.com abuse@facebook.com

ama henuz bir cewap yok ardında 1 hafta weya 1 ay belkide 2 3 4 ay gecti hala yılmadan mail atmaya dewam ediyoruz ama bir cewap bile gelmiyor.!
ewet sorumuz şu ki ; belkide facebook hesabımız aktifken e posta alımımızı durdurmus oldugumuzdan dolayı cewap alamıyor olabilirmiyiz? eğerki böyleyse bu sorunu nasıl çözebiliriz bunun cewabını ben bulamadım daha bulabilen arkaşlar warsa bizlerede söylesin eposta alımımızı acmak için facebook a giriş yapmak zorundayız fakat ama zaten hesap kapanmıs giremiyoruzki e posta alımımızı acalım.. belki bu msj işinize yarar umarım aklında neden cewap atmıyorlar deliyorum cıldırcam kafayı yicem gibi diyen arkadaslar sorunuzun cewabı burda acık we net.! e posta alımımızı durdugumuzdan dolayı bende bu konuda magdurum.. =( yüzlerce mail atmama rağmen bir tane bile mail atmadılar.! çünkü e posta alımımı durdurmustum =(

canısı #
27 Mart 2010, 23:24

yha hiç bşi yokken kapandı ama nedenini bilmiom aynı gün msnemde facemde kapandı ve arkadasınkınden baktıgımda onda kayıtlıdım ama silinmişim kımsede eklı deilim suan allah rızası için facemi acın neden facem kapanmıs olabılır

Erdoğan EROL #
28 Mart 2010, 01:25

Son yazan arkadaşa ben ayrıntılı bir cevap vermek istiyorum ve yeterli olacağınada inanıyorum.
Benimde zamanında yani bundan 4 ay önce falan facebook adresim kapatılmıştı. Bende sizin gibi buraya girdim ve söylenilen ingilice metni söylenilen mail adresine gönderdim. Bir süre cevap gelmedi ve gene sizinde dediğiniz gibi inatla mail atmaya devam ettim. Kendim ingilizce metinler yazdım. Türkçe mailler attım. sonuç hem ilginç hemde komikti benim açımdan. ben o kadar ingilizce metinler ayarladım geceli gündüzlü o metinler için uğraşmıştım ve bir ay sonra bana facebook adminlerinden bir mail geldi. komik olan kısın mail türkçe geldi. Mailde yazan şu:
“Facebook diğer kullanıcıların rahatsız edici bulabileceği eylemleri engellemek için bazı sınırlar koymuştur. Bu sınırlar sitedeki bazı özellikleri ne kadar hızlı kullanabileceğinizi belirler. Ne yazık ki, tam olarak hangi hız veya oranların rahatsız edici olarak kabul edildiği hakkında daha fazla bilgi vermemiz mümkün değildir.

Arkadaş eklerken veya mesaj gönderirken yavaşlamanız ve tanıdığınız kişilerle iletişim kurmanız için uyarılmış olmanıza rağmen, Facebook’un sınırlarını birkaç defa aştınız. Hesabınız bu nedenlerden dolayı kapatılmıştır.

Hesabınızı ayrıntılı olarak inceledikten sonra, sitenin özelliklerini başkalarını rahatsız edebilecek bir şekilde suistimal ettiğinize ve Kullanım Koşulları’mıza aykırı davrandığınıza karar verdik. Hesabınızı hiçbir nedenden dolayı tekrar etkin hale getiremeyeceğiz. Bu karar kesindir.

Anlayışınız için teşekkürler,

Yüksel
User Operations
Facebook”

Erdoğan EROL #
28 Mart 2010, 01:30

Sonuç olarak ben emeğimin karşılığını aldım ve kapanma nedenimi öğrendim ve buradaki tüm arkadaşlarımada söylemek istediğim ince msj şudur. İngilizce maillerle falan uğraşmayın facebook adminleri arasında zaten türk adminler var ve senin yazdıklarını anlayabiliyorlar. Derdin neyse türkçe yaz gönder. Açılır veya açılmaz kimse bunun garantisini veremez. Sadece küçük bir tavsiye isterseniz şunu söyleyebilirim. Facebook hesabı kapatılıpda açtıran arkadaşlarımdan edindiğim bilgilere göre gönderdiğin mailde “ben bişey yapmadım,neden mail adresimi kapattınız” yerine “Farkında olmadan kural ihlali yapmışım, kurallarınızı tekrar gözden geçirdim ve şuanda daha bilinçliyim. aynı hatayı ikinci defa yapmayacağıma söz veriyorum. lütfen hesabımı tekrar aktif hale getirebilir misiniz?” şeklinde şuçu kabüllenici ve af dileyici msjları daha anlamlı bulup sizin hesabınızı incelemeye aldıklarını söyledir bana. Gerisi size kalmış arkdaşlar bol şanslar…

eXeLLanC #
28 Mart 2010, 15:46

Yukarıda bulunan facebook hesabı kapatma nedenlerini inceleyiniz. Bu nedenler yüzünden kapanmış olma ihtimali vardır…

Uğur TUTUŞ #
2 Nisan 2010, 21:43

Hesabımı 5 yıldır kullanıyorum.İlk defa böyle birşey başıma geldi.2 gün önce facebook hesabıma girecektim şifreyi yazdım giriş butonuna basdım ve hesabınız kapatılmıştır yazısıyla karşılaştım.Neden kapandığını araştırmak istedim ve tekrardan kullanım koşullarını 2 defa okudum ve kesinlikle kuralları ihlal etmedim ama ne yazık ki kapanmış durumda halende açamıyorum.Ne olacak şimdi? Az önce 4 tane e-mail adresinde maillerimi gönderdim ve işleme alınmıştır mesajı geldi.Haydi hayırlı inaşllah açılır.Burdan diğer Facebook mağdurlarını da Allah kurtarsın :)

Gizem Saka #
6 Nisan 2010, 10:34

Merhaba
sayfam kapatılmadı fakat yonetıcı oldugum kurdugum sayfalar tek tek kapanıyo ya o kadar emek verıyorum 2 dk once gırdıgım sayfama 2 dk sonra gıremıyorum sayfa ucmus oluyo rıca etsem bı bılgınız varsa lutfen yardımcı olabılırmısınız .

Burak #
10 Nisan 2010, 20:50

“Hesabınız, tanımadığınız birçok kişiye arkadaşlık isteği veya mesaj yolladığınız için diğer kullanıcıların sizi şikayet etmesi sonucu kapatılmıştır. Facebook bunu güvenlik ve emniyet nedenleriyle yapmaktadır. Lütfen hesabınızın tek bir şikayet üzerine kapatılmadığını ve bu kararın detaylı bir inceleme sonucu verildiğini unutmayınız.”

Benim hesabım kapatılmış neden diye mail gönderdim bana yukarıdaki cevabı gönderdiler
Ama o kadar çok kişiye ardaşlık isteği göndermedim gönderdiklerimde farmvillede komşu olarak eklemek amaçlı, yani kötü bir amacım yoktu ama hesabımı geri açmıyorlar lütfen nasıl açabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

erdoğan #
10 Nisan 2010, 21:52

Gizem hanım yukarıda okumuşsunuzdur ama ben genede hatırlatayım. disabled@facebook.com bu adrese mail göndermen gerekiyor. Bence mailinde yönetici olduğun sayfaları yazmalısın. Hepsinin ismini tek tek yazarsan emin ol ki hepsini incelerler ve belki sana bi güzellik yapabilirler. İnşallah en kısa zamanda hesabın aktif olur.

koray #
13 Nisan 2010, 20:53

merhaba benim facebook.com adresim kapatılmıs neden kapatıldı ve öyle bir reklam amacımda olmadı kırıcı saygısız bir tavırda bulunmadım yanlıslıkla kapatıldı bunu düzeltirmisini istiyorum .. geri adresim verirmesini istiyorum bu nasıl olacak

hell #
17 Nisan 2010, 22:47

Burak,
Bu nedenle kapatılan hesaplar tekrar aktif edilemez. Yeni bir facebook hesabı alınız.

mehmet andiç #
18 Nisan 2010, 11:40

facebooktaki 974.000 ve 243.000 lik sayfam bir günde silindi..arkadaşların ise 650.000 lik,964.000lik sayfaları silindi..bu sayfaları geri almanın bir yolu yokmu..çünkü her bir sayfa minimum 2 aylık bir emek sonucunda oluşturuluyor..cevap yazarsanız sevinirim…

koray #
11 Mayıs 2010, 18:40

slm 2 gün önce facebook um aniden kapatıdı. birşeyde yapmadım.yeniden acabilmek için ne yapabilirim teşekkürler

şükrü #
11 Mayıs 2010, 19:55

Slm exeleecn abi benim facebook hesabım nickname oldugundan kapatılmış abi lutfen yardımlarını bekliyorum nasıl e-mail gondereceğim bugun facebook hesabımın kapatıldıgını ogrendim geri açma sansımız var mı ???

eXeLLanC #
11 Mayıs 2010, 20:56

# şükrü

Yukarıda bulunan facebook yönetici adreslerinden birine mail atarak geri açtırma gibi bir şansınız var. Ama illaki açılacak diye bir durum yok ama açılanların ki oldu tabikide. Benim yakın bir arkadaş bile bu yöntemle geri açtı hesabını…

eXeLLanC #
11 Mayıs 2010, 21:14

# koray

Yukarıdaki yazımızı okuyunuz…

bedri #
28 Mayıs 2010, 04:37

benim arkadaşım benim facebookumdan tavla oynarken argo bi kelime kullanmış karşıdakine ve benim facebook kapatılmış admine nasıl ulaşa bilirim lütfen bi cewap bekliyorum gerekirse argo kelime edilen kişi kimse söylensin özürde dilerim yeterki facebookum geri açılsın yardımınız için şimdiden çok çok çok teşekür ederim

eXeLLanC #
29 Mayıs 2010, 14:59

# bedri

Facebook yöneticilerine durumunuzu bildiriniz açıp açmamak onlara kalmış bir şey…

Yunus aslan #
6 Haziran 2010, 10:19

Selam Bnmde Facem Sayfam Kapatıldı Neden Oldgunu Bılmıyorummmm Tekrar Acabılımısınızzz ?

eXeLLanC #
6 Haziran 2010, 13:32

# Yunus aslan

Yukarıdaki nedenleri okudunuz mu? Belki yapmış olduğunuz bir hata vardır…

seref yildiz #
10 Haziran 2010, 18:53

sifrem calindi

üzo #
11 Haziran 2010, 12:58

hangi adrese mail atacaz

üzo #
11 Haziran 2010, 12:59

günde 20 video ekliyorum die galbia kapatıldı facebook sayfam

eXeLLanC #
11 Haziran 2010, 19:03

# üzo

Yukarıdaki adreslerden birine atabilirsiniz..

bora #
23 Haziran 2010, 14:32

bir forumda israil ve amerika ile ilgili bir yazı yazdım. hesabım hemen kapatıldı. sebebını anlıyorsunuz dımı bılmıyorum bence de ıyı oldu sıldıklerı sılmek ıstedıgımde bıle sılemıyordum face sıldıgın ıcın tesekkurler

berke soydan #
24 Haziran 2010, 23:49

Benim hesabımda bu gün kapatıldı..Hiç kimseye kötü söz hakaret etmediğim halde..Güzel güzel arkadaşlıklarım oluyordu her gün biraz daha yeni insanla tanışıyordum..Ama şimdi çok zor durumda kaldım..Lütfen hesabımın yeniden açılmasını istiyorum..Ayrıca hiç bir uyarıda gelmediği halde….

Vildan #
26 Haziran 2010, 14:26

Facebook ta oynadığım Farmvilla çiftlik oyunu sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı engellendi farmvilla yazan hiç bir yere giremiyorum sebebini öğrenmek istiyorum

nil #
27 Haziran 2010, 12:23

artıkk facebookun kapatılmasını istiyorum sahte profill açıyorlarr en kısa zamanda facebookun engellenmesini istiyorumm facebook hiç yararlı bi site değil

volkan #
2 Temmuz 2010, 02:05

hesapım kapandı bu ikinci diger hesap 3,4 aydır acilmadi buda acilmaz diye düsünüyorum msj attım hata diyo olmadı ne yapacam saırdım yeni bi hesap alacam artık.

emre #
7 Temmuz 2010, 04:27

arkadaslara mesaj atmıştım ama şikayetmi ettiler ne anlamadım gitti hesabımın aktif hale gelmesini istiyorum

buse #
24 Temmuz 2010, 20:03

arkadaslar lutfen yardımcı olun benim adım soyadım we fotografımı kullanıp birsi sahte profil acmıs mesaj attım hic cewap da wermiyr napabilirm lutfen yardımmm………………

eXeLLanC #
24 Temmuz 2010, 20:20

# buse

Facebook adminlerine bunu şikayet edersen fake profil diye onlar kapatıcaklardır…

Ece #
24 Temmuz 2010, 22:38

Benm profiLim geçici oLarak kapatıLdı ve neden kapatıLdığı söyLenmiyor.KapataLı 2-3 qn oLdu kısa bir süre içnda hesabınız açıLacaktır dediLer ama isterLerse açmayabiLirsermste.iLk önce şifremi deiştrmemi istediLer snra hesabınızı kapattk dediLer . acaba nedeni ne ?

eXeLLanC #
25 Temmuz 2010, 02:30

# Ece

Nedenini onlara mail atarak sorabilirsin…

buse #
25 Temmuz 2010, 13:05

bu arada ben turkce yazdım ingilizce yazmak gerekir mi bilmiyorum da ingilizce

mehmet eray #
29 Temmuz 2010, 16:27

fazla arkadas eklememden dolayı facebook kapatıldı

ERKAN #
1 Ağustos 2010, 05:46

Benim yaptığım sadece yeni açtığım sayfayı başka sayfalarda paylaşmaktı bunu yapınca face’den atılıyormuşuz ben bunu bilmiyordum sayfam biraz daha fazla olsun istemiştim admine mesaj gönderdim hatamı söyledim fakat hatamı hiç dikkate almadan hesabınız bir daha açılmayacak diye mesaj atmış ne yapmam lazım bu admine nasıl derdimi anlatacağım

eXeLLanC #
2 Ağustos 2010, 16:10

# buse

Tabi ingilizce olarak yazmanız daha etkili olucaktır…

eXeLLanC #
2 Ağustos 2010, 16:15

# Erkan

Demek ki kapatmaları için bir neden var..

dilan #
11 Ağustos 2010, 13:28

hesabım sahte isim ve soyisim nedeniyle kapatıldı acaba tekrar açma şansım var mı ???

eXeLLanC #
11 Ağustos 2010, 19:39

# dilan

Sahte isimse zaten geri açamazsınız. Kapatılma nedenidir ve kapatmışlar…

Özcan Sönmez #
1 Eylül 2010, 13:44

sayın yöneticiler hatta bana kayıtlı bir yabancı arkadaştan paylaşma video gönderildi ben bu olayı sizlere şikayet ettim.bu kadar hassas davrandığım halde facebook kısıtlamalar olması arkadaşlık edinemem beni çok üzdüğünden haklı olduğum için üstüne gitmeye karar verdim lütfen bu hatayı düzeltirseniz sevinirim.zaten yabancı kişileri farwille çiflik işlerinde hediye gönderip alıyoruz başka birşey yok bakın göreceksiniz teşekkürler

Eren.. #
3 Eylül 2010, 13:30

”Merhaba, Facebook, kullanıcılarına arkadaşlarıyla ve tanıdıkları insanlarla etkileşime girebilecekleri güvenli bir ortam sunmayı amaçlamaktadır. Facebook hesapları öncelikle kişilerin gerçek hayattaki arkadaş çevresi ile özgün iletişim kurması içindir. Hesabınız, tanımadığınız birçok kişiye arkadaşlık isteği veya mesaj yolladığınız için diğer kullanıcıların sizi şikayet etmesi sonucu kapatılmıştır. Facebook bunu güvenlik ve emniyet nedenleriyle yapmaktadır. Lütfen hesabınızın tek bir şikayet üzerine kapatılmadığını ve bu kararın detaylı bir inceleme sonucu verildiğini unutmayınız. Hesabınız ayrıntılı olarak incelendikten sonra, sitenin özelliklerini başkalarını rahatsız edebilecek bir şekilde suistimal ettiğinize ve Kullanım Koşulları’mıza aykırı davrandığınıza karar verilmiştir. Hesabınız hiçbir nedenden dolayı etkin hale getirilmeyecektir. Ayrıca, kapanan hesaptaki bütün veriler erişime kapatılmıştır ve herhangi bir şekilde paylaşılması mümkün değildir. Bu karar kesindir. Anlayışınız için teşekkürler, ”

Facebook YöneticiLerine MaiL Attıktan Sonra BöyLe Bir CevapLa Geri DöndüLer Bana.
Israr Etsem Tekrar ActırabiLme Sansım Var Mı ?

:/

eXeLLanC #
3 Eylül 2010, 17:46

# Eren

İsterseniz deneyin ama pek sanmıyorum..

serkan derya #
6 Eylül 2010, 17:04

daha once yapmıs oldugum hata yüzüne (herkezi eklemek) suan gercek arkadaslarımı ekleyemiyorum yardım lutfen :( en kısa süredee cevabınızı beklıyorum :( :(:(

ibrahim #
7 Eylül 2010, 13:38

face hesabım kapatıldı şu an çok üzgünüm neden kapatıldı bilmiyorum
şifresini bir kaç arkadaşım biliyodu onlara sordum ne olduğunu söylemediler
lütfen face hesabımı tekrar açarmısınız çünkü içinfe çok değerli fotoğraflar vardı ve çocukluk
arkadaşlarım eğer hata yaptıysam bir kereliğine affedin lütfen açılacağına inanıyorum
iyi bayramlar bayramınız mübarek olsun

Bahadır ERGİNTAN #
9 Eylül 2010, 16:07

Bana gönderdikleri mail şu şekildedir;

Facebook hesapları öncelikle kişilerin gerçek hayattaki arkadaş çevresi ile özgün iletişim kurması içindir. Facebook’taki diğer kişilere karşı davranışlarınızın uygunsuz olduğu tespit edildiği için hesabınız kapatıldı. Yasaklanan davranışlardan bazıları şunlardır: • Tanımadığınız kişilere arkadaşlık istekleri göndermek• Yabancılara istenmeyen, rahatsız edici Gelen Kutusu mesajları göndermek• Siteyi flört veya iş amacıyla başka kişileri aramak ve mesaj atmak için kullanmak Yapılan araştırmada bahsedilen bu davranışlardan birini (veya birkaç tanesini) gerçekleştirdiğiniz gözlemlenmiştir. Durumunuzu gözden geçirdikten sonra, davranışınızın Hak ve Sorumluluklar Bildirimimizi ihlal ettiğini belirledik. Lütfen hesabınızın tek bir şikayet üzerine kapatılmadığını ve bu kararın detaylı bir inceleme sonucu verildiğini unutmayınız. Hesabınız hiçbir nedenden dolayı etkin hale getirilmeyecektir. Ayrıca, kapanan hesaptaki bütün veriler erişime kapatılmıştır ve herhangi bir şekilde paylaşılması mümkün değildir. Bu karar kesindir. Anlayışınız için teşekkürler,

osman #
23 Eylül 2010, 20:56

merhaba.. kız arkadaşım profiline giremiyor. sanırım başkasının elinde. ters bişi olmaması için onu kapattırmalıyım. hangi maile ne yazmam gerekli. eğer ingilizceyse ingilizce olarak yazar mısınız? teşekkürler.

eXeLLanC #
23 Eylül 2010, 21:13
Barış #
25 Eylül 2010, 12:13

Arkadaşlar hesap kapatılmıştır ibaresi alanlar boşuna birşey yapmaya çalışmasın o hesaptaki tüm veriler kapatılmıştır artık geri gelmez

mervee #
15 Ekim 2010, 20:48

Ben face imi dondurmuştum. resimlerimi almak için açtığımda profilimdeki bütün resimlerin silindiğini gördüm. ama dosya olan resimler duruyo. neden gitti bana yardımcı olabilir misiniz ? resimler geri gelebilr mi ? teknik bir sorun olabilir mi ?

eXeLLanC #
16 Ekim 2010, 20:21

# merve

Facebook’dan kaynaklanan bir sorun. Resimler tekrar gelir mi gelmez mi bilemeyiz..

kader #
28 Ekim 2010, 16:47

biri bnm adıma face açmış resmleri koymş,proflmı koymuş sonra da forna videoları yayınlıo lüftn buna artık durdurun

Mert #
30 Ekim 2010, 15:59

arkadaşlar size bir soru soracağım bilen varsa söylesin birileri adıma fake hesap açmış mümkün olduğunca çok kişiye şikayet ettiriyorum kendimde şikayet ettim acaba ne kadar süre için kapanır o hesap?? cevaplarınızı bkliyrm

eXeLLanC #
30 Ekim 2010, 21:01

# Mert

Bunun zamanını biz bilemeyiz..

Belma #
2 Kasım 2010, 10:59

benim facebook adresim açılmıyor bu gönderdiğim nedenlerden açılmıyor yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var.

Bu web sitesi tarafından sunulan güvenlik sertifikasının kullanım süresi doldu veya sertifika henüz geçerli değil.

Güvenlik sertifikası sorunları, sizi aldatmaya ya da sunucuya gönderdiğiniz verileri ele geçirmeye yönelik bir girişimin göstergesi olabilir.
Bu web sayfasını kapatmanızı ve bu web sitesini kullanmamanızı öneririz.

yusuf kavut #
8 Kasım 2010, 15:22

benim facebookum psqho by_dllyy diye bir ismi war bundan bir kaç hafta önce hesabınız geçici bir süreliğine dondurulmuştur yazısı war güvenlik kodu diye bir kod war o kodu gönder diyorum gndrmiyr lütfem yardım edin şimdiden teşekkürler

serhat #
21 Kasım 2010, 02:28

iyi günler . ben bi facebook hesabımı kapattırmak istiyorum başkası tarafından şifresi değiştirilmiş face kayıtlı ismi Tuğçe Kamış lütfen bu sorunumu giderirmisiniz başkaları tarafından rahatsız ediliyoruz şahıs adına girerek baktığınızda terbiye sınırını aşan terimler kullanılmış kapatmanız için büyük bir nedendir bu şimdiden teşekkür ederim iyi günler

abdullah #
24 Kasım 2010, 02:25

ii geceler bn facebokhesabımı açtırmak istiorum durduk yere kapatıldı ve tüm tanıdıgım akrabalar ögretmenlerim ve arkadaşlarım ordaydı gıcıklık olsun die mahalledeki arkadaş sikayet etmiş ve kapatılmış yardım ederseniz sevinirimm

eXeLLanC #
24 Kasım 2010, 19:43

# abdullah

Bunu belirtirseniz facebook yöneticilerine belki açarlar. Her şey onlara kalmış bir durum..

ahmet #
24 Kasım 2010, 22:33

iyi akşamlar bir sorum olucaktı bu akşam facebook’ta sayfama girdiğim zamn ” Sayfa kullanım koşulları nedeniyle engellendi deniliyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz ?? gayet güzel bir şekil’de yönetiyordum sayfamı neden böyle olmuş olabilir ? yardımcı olursanız sevinirim.. :)

ozan #
28 Kasım 2010, 16:34

Merhaba
Cuma günü saat 18.00′da sorunsuz şekilde girebildim fakat 20 dakika sonra kapatıldığını öğrendim. Kapatılma nedenlerine bakıyorum da hiç birini yapmadığımı düşünüyorum. 250 arkadaşım vardı sadece önüme geleni eklemiş olamam yani ve tekrardan ulaşması gerçekten imkansız yurtdışında edindiğim(sanal değil) özellikle de onlara,eklediğim videolar,fotoğraflar(çoğunun kopyası yok sadece facebook’ta vardı) yazılarım hepsi gitti. Cuma gününden beri uğraşıyorum e-mail yolluyorum bakalım artık hafta sonu girdi diye cevap almamış olabilirim. O hesabımı açmaya uğraşacağım açana kadar e-mail atmayı düşünüyorum :D ben bıkmam. Bana büyük ders oldu ama kapatılmadan önce sürekli diyordum şu fotoları bilgisayara kaydedeyim diye kaydetmeden kapattılar işte :D

Herkesin sorunu çözülür inşallah. O kadar fake profil,argo yazılar,müstehcen resimler varken :D benimki gitti ya :D

eXeLLanC #
29 Kasım 2010, 12:28
pinar #
2 Aralık 2010, 18:31

bugün faceyi açtım arkadaşlarımla konuşcaktım basıyorum ama arkadaşımla konuşamıyorum mesajlarıma bakıcam açılmıyo nedenini söyler misiniz lütfen

eXeLLanC #
2 Aralık 2010, 23:11

# pınar

Siteden kaynaklanan geçici bir problem olabilir..

eXeLLanC #
2 Aralık 2010, 23:15

# ahmet

Demek ki istenmeyen bir içerikli sayfa yönetiyordunuz. Sayfanın kullanım koşullarının dışına çıkmış olabilirsiniz..

seren #
4 Aralık 2010, 11:21

yha arkadaşlar faceme girdım dun. Msn şifremı yzdım. adınızı guncelleyın dedi seren yazdım yanlş dedi 1 saat snra deneyın dedi. snra tkrr grdm ynlş dedi 2 saat snra deneyn dedı. bgn tkrr baktım. gene ynlş dedi 4 saat snra acın dedi. bu boyle gıtcek hep facemı acamıyrum. sınırden patlamak uzereyım. yardım edın

nurdan #
5 Aralık 2010, 13:44

Hesabın, üst üste yapılan geçersiz ad girme girişimleri nedeniyle geçici olarak kullanılamıyor.
Lütfen 32 hours içinde tekrar dene. Hesabın erişilebilir duruma geldiğinde lütfen adını profil adı kurallarımıza uyacak bir şekilde yaz. Adını ikinci bir dilde belirtmek için, daha sonra Hesap Ayarlarındaki Diğer Ad alanını kullanabilirsin. ya ben 3 gündür facemi açamıyorum neden bilmiyorum böyle bişe gelioo yaavv bir bilginiz varsa yardımmm edinn lütfeeeennnn

mehmet ali başyiğit #
31 Aralık 2010, 10:47

slm ark sınıf arkadaşlarımı ekliyorum diye facem neden dört günlüğüne kapatılıyor madem arkadaş isteğigönderemiyom facenin ne anlamı kalırki lütfen yav

onur #
3 Ocak 2011, 16:37

Ya Bende Hesabın (Bilmemne) Hours İçin Kapatıldı Diyo Nolur Bu Ne Demek Söleyin :’(

eXeLLanC #
4 Ocak 2011, 20:58

Orada yazan saat kadar kapatıldı demek istemiştir..

Fikriye #
6 Ocak 2011, 01:08

Hesabım geçici bir süre kapanmış acaba ne zaman açılır ve kapanmasının nedeni ne olabilir cevaplarsaniz çok sevinirim

eXeLLanC #
6 Ocak 2011, 15:54

# Fikriye

Hesabınızın kapanmasının nedenleri yukarıda yazmaktadır. Bunlardan biri olabilir…

ibrahim ekin #
26 Ocak 2011, 18:38

merhabalar bana yardımcı olursanız sevinirim.ilk açtıgım, kırmızı gül profilli facebooku iptal etmiştim ama iptal edilmedigini gördüm iptal edermisiniz.

volkan #
31 Ocak 2011, 00:27

bir profilin kapanması için yani silinmesi için sahte profil olduğu için silinmesi için en az kaç kişinin şikayet etmesi gereklidir ? yani bir kişiyi kaç kişi şikayet ederse o profil silinir ?

eXeLLanC #
31 Ocak 2011, 12:34

# volkan

Bunun sayısını biz bilemeyiz. Facebook yöneticileri bilir..

mehmet #
3 Şubat 2011, 17:56

syn yetkililer lutfen bana yardımcı olun bilmeden başka birisini rhatsız ettiysem özür dilerim hesabımın son bi şans vererek açınız ..saygılar

eda küçük #
30 Haziran 2011, 00:43

SAYIN FACEBOOK YETKILILERİ BİLMEDİGİM 1 HATADAMDAN DOLAYI FACEBOOKUM GEÇİCİ 1 SÜRELİGİNE KAPATILDI WE BEN AÇAMIYORUM SİZDEN ÇOK RİCA EDİYORUM FACEBOOKUMU ETKİN HALE GETİRİRMİSİNİZ SİZİN AFFININZA KALDIM ÇOK ZOR DURUMDAYIM KİMLİK BİLGİLERİMİ YÜKLEDİM AMA HALA CEWAP ALAMYORUM ÇÜNKİ Msn ŞİFREMİ HATIRLAYANMIYORUM BAN YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM BANA BURAYA YAZMIŞ OLDUGUM MAİL ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ TEŞEKKÜRLER …

ulaş #
14 Temmuz 2011, 02:56

arkadaşlar ben mail gönderdim otomatik cvp geldi :S

Merhaba,

E-postanız için teşekkürler. Sizlere daha iyi yardımcı olabilmek için geri bildirim alma yöntemlerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak sorununuzu çözmenize veya bildirmenize yardımcı olacak bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sık karşılaşılan sorunlar

• Bir ihlali şikayet etme: https://www.facebook.com/help/?topic=reportabuse
Koşullarımızı ihlal ettiğini düşündüğünüz şeyleri nasıl şikayet edebileceğinizi öğrenin.

• Güvenlik: https://www.facebook.com/help/?topic=Security
Başkalarının eline geçmiş hesaplarla ilgili gerekli adımları atın, kötüye kullanımı şikayet edin ve hesabınızın güvenliğini nasıl sağlayabileceğinizi öğrenin.

• Hesabınıza erişim sorunları: https://www.facebook.com/help/?topic=login_and_password
Giriş yapmak, kayıt olmak ve şifrenizi yenilemek hakkına yardım alın.

Diğer sorunlar ve bilgiler

Sorununuz yukarıda yazmıyorsa veya daha spesifik bir iletişim kanalına ihtiyacınız varsa, lütfen Yardım Merkezi’nde aramayı kullanın: https://www.facebook.com/help

Lütfen bunun otomatik gönderilen bir e-posta olduğunu ve bu e-postaya verilen yanıtların okunmayacağını aklınızda bulundurun.

Teşekkürler,
Facebook Ekibi

nuh #
3 Ağustos 2011, 12:41

slm kolay gelsin benim hasabım kapatıldıhiç uyarı gelmeden ve uyarılacak yanlış bile yapmadan ve geri almak istiyom poker oyunu oynuyordum krdi kartla cip almak istedim aldım okeyleyince hesabın kapatıldı dedi neden yardımcı olurmusunuz

eXeLLanC #
4 Ağustos 2011, 10:46

Sitemizde bulunan facebook hesabı kapatma nedenleri okursanız, kapatılan hesaplar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz..

azat avcı #
13 Ağustos 2011, 18:09

ben facebook hesabıma giremiyorum fazlada insanla arkadaşlığım yoktu sadece arkadaşlarımla 20 kişi vardı başka da zaten anlamıyorum bunlardan yeni bitanede istiyorum onuda kabul etmiyor Msn adresini kabul etmiyor ne yapmam lazım yardımcı olsanız cok memnunolsacam şimdiden tşkederim

Ertugrul #
31 Ağustos 2011, 23:00

paylasım cezası almıstım yazmaya devam ettim ettim arkadaslık iistegi cok yaptım hesabımı nasıl acılack

naci #
8 Eylül 2011, 09:59

babam bizim bilgisayarımın facebook nu kapattı nasıl geri alabilirim ?????

kenan acar #
14 Eylül 2011, 13:08

slm face yetkilileri face adreswim bilinmeyen nedenlkerden dolayı kapatılmış. sizlerin affına sığınarak face adresimin yeniden aktilf hale gelmesini sizlerden rica ediyorum.

Çınar ÇAĞLAR #
14 Eylül 2011, 13:13

SLM FACE YETKİLİLERİ ÇINAR ÇAĞLAR FACE ADRESİM BİLİNMNEYEN NEDENLERDEN DOLAYI KAPATILMIŞ SİZLERİN AFFINA SIĞINARAK ÇINAR ÇAĞLAR FACE ADRESİMİN YENİDEN AKTİF HALE GELMESİNİ SİZLERDEN RİCA EDİYORUM.

eXeLLanC #
14 Eylül 2011, 23:53

Arkadaşlar biz facebook yetkilileri değiliz ! Kapatılan facebook hesabınız biz tekrardan açamıyoruz öyle bir yetkimiz yok..

ismailsesen #
28 Eylül 2011, 12:17

selam bana bugun bir msj geldi ve facebook adresimi acamıyorum neden acaba gelen msj aynen size yolluyorum (Bilinmeyen yeni bir cihaz Istanbul, 34, TR (IP=88.243.111.97)’dan Facebook hesabınıza giriş yaptı (28 Eylül 2011 Çarşamba, 00:50).(Not: Bu konum İSS veya kablosuz internet sağlayıcınızdan gelen bilgilere dayanmaktadır.) bu msj 3 adet var şu anda sadece facebook adresine giriyorum karşıma facebook reklamları cıkıyor ana sayfa yok hiçbir arkadaşımda arkadaş degilim gözüküyor bana yardımcı olurmusunuz

ufuk #
8 Ocak 2012, 15:05

ben facemi dondurmuştum.. tekrar açtığımda tüm arkadaşlarım yok olmuştu.. bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.. şimdiden tşk.

gogo-blue #
16 Ocak 2012, 18:12

merhaba arkadaşlar. benim face hesabım nedense açılmıyor. yukarıdaki hiç bir nedenden ötürü kapatıldığını sanmıyorum. gogo-blue diye bir sayfam var ve normal face ye giriş yaptığımda ise sadece benim bu sayfam çıkıyor. sorunumu anlayan biri cevap verirse çok sevinirim. teşekkürler şimdiden.

elan yıl #
5 Şubat 2012, 16:53

arkadaslar benim face hesabı m gecici olarak kilitlenmiş …ben ne yapmalıyım ..adres benim adıma deil ama sizin deddiginiz gibi farklı kişide eklemedim yorumda yapmadım sadece farklı yerlerden yanlış şifre ile giriş yaptım acaba ne yapmalıuyı m …bilgi verebilirmisiniz ??

soner #
5 Şubat 2012, 16:54

benim face kilitlenmiş bir haftadır açamiyorum nolur yardım edin ya …tşkler!

tolga #
24 Mart 2012, 15:18

benim facebooka bugün girmeye çalıştım güvenlik nedeniyle kilitlrndi yazıyo nasıl gircem acil bi açıklama bekliyorum

sait #
25 Mart 2012, 18:23

benim Msn ve facebook şifresi değişti haberim olmadan kapanmış, bu facebook u tekrar açılmasını istiyorum

nurdan #
3 Nisan 2012, 20:03

slm bnm facebook hesabım gecici olarak kilitlendi ama 3 aydır kilitli açamıyorm lütfn yardm edin :(

mehmet #
23 Haziran 2012, 17:22

slm benim facem calınmıs yanı kırılmıs gizli sorum değiştirilmiş telıme mesaj gelıyordu engellenmıs lütfen yardım edicek biri varsa sevinirim

merhaba benim adıma sürekli sahte profil açılıyor.tüm bilgilerim kullanılıyor,benmişim gibi davranarak herkesikandırıyor..facebook yönetimine mail atsam çözüm olur mu acaba arkadaşlar #
16 Ocak 2013, 23:53

mrh.benim adıma sahte bir hesap açıldı bir türlü kapattıramadım bütün ilgilerim fotoğraflarım kullanılıyor..facebook temsilcilerine mail atsam çare olur mu arkadalar

ilkker osman şen #
23 Haziran 2013, 15:06

facebook hesabım bakım çalışması olduğu gerekçesiyle iki günden bu yana ulaşamıyorum ne yapmam gerek

diriliş son osmanlı #
9 Şubat 2015, 22:39

Isim degisikligi nedeniyle facebook hesabim kapatildi bir daha acamayacakmiyim

arzu aslan #
25 Mart 2015, 22:22

arkadaş yeter benim hesabım şubattan beri kapatıldı diyor hesabımda profil buluyor ama girmiyor şifrede yanlış değil hesap kapatıldı demesi sinirimi bozdu artık kafayı yiyeceğim ama >_<

oğuz güdüm # #
10 Eylül 2015, 11:48

Dün gece facebook Hesap Kapatıldı diye bir yazı geldi karşıma ve şu anda hesabıma ulaşamıyorum, sorun nedir yardımcı olur musunuz ?

Cahit #
11 Ocak 2017, 13:05

Ben hesabımı sifresin Onu tüm bana verin şifresini

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi