Arsiv


16 Nisan 2008
Kategori: Genel
images 4 e posta Server Kurulumu

Piyasada ücretsiz eposta sunucusu bulmak, bulunsa bile basit amaçlara hizmet edecek, fazla bilgi ve öğrenme süresi gerektirmeyen türde olanına rastlamak neredeyse imkansız. Argosoft yazılım firmasının Windows işletim sistemleri üzerinde çalışan , buradan ulaşabileceğiniz ücretsiz mail sunucu yazılımı ”argosoft mail server”, tüm dertlerinize deva olacak nitelikte.

Bu program ile yazılım geliştiricileri, test amaçlı gereksinimleri için İnternet’ten bağımsız, kendi bilgisayarları üzerinde veya yerel alan ağları (lan)içerisinde mail alıp gönderebilecek, özellikle web programcıları; üyelik , haber grubu ve rss gibi , mail alıp gönderme gereksinimi duyan uygulamalarını test edebilecekler.

Şu an için diğer tek alternatif açık kaynak kodlu mail sunucu yazılımı hMailServer‘ın aksine program, herhangi bir domain oluşumuna veya MX kaydına (mx records) gerek duymuyor. Tek yapmanız gereken Local Domains bölümüne “Localhost” veya “127.0.0.1” yazmanız ve bir kullanıcı kaydı yaratmanız. Hemen ardından email istemcinizin smtp ve pop ayarlarını localhost olarak girmeniz yeterli. Artık İnternet‘ten bağımsız mail alıp, gönderebilirsiniz!. Yerel ağ bilgisayarları üzerinde yapılacak mail alış verişleri için , ilk önce kullanıcı hesapları yaratmak ve mail sunucusunun kurulu olduğu makinenin ip adresini pop ve smtp alanlarına girmek yeterli olacaktır.

... - Bu yazı şu ana kadar 885 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi