Arsiv


19 Ağustos 2007
Kategori: Yazilim

İşte sizi bilgisayar başına çivileyecek harika bir oyun daha: Carom3D. Oyunumuz eşsiz bir bilardo simulasyonudur. Yani gerçeğiyle aradaki tek fark elinizde bilardo sopası yerine fareyi tutuyor olmanızdır.

Carom3D ister aynı bilgisayarda çift kişi, ister internet üzerinden dünya çapında oynanabilir. Oyunumuzun grafik açısından oldukça gerçekçi olduğunu belirtmeliyim. Zaman zaman kendinizi resmi bir turnuvada hissedebilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyem fare ve klavye kontrolüyle ilgili biraz pratik yapmanız olacaktır. Daha sonra kendinizi oyuna kaptırdığınızda bir daha ayrılmak istemeyeceksiniz. Özellikle maçlarda galip geldikçe rütbenizin arttığını görmek mutlaka tatmanız gereken bir duygu.

Oyunumuz 4 farklı oyun modu ve 8 adet bölümden oluşmakta. Yani tamamiyle kendi zevkinize göre oyunlar kurabilir ve dilediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Özellikle internet üzerinden oynarken aynı sunucuda bulunan dostlarınızla sohbet edebilir ve “invite” seçeneği ile kendi oyununuza davet edebilirsiniz. Bunun yanında kişileri oyundan atma, konuşmalarını engelleme, o an hangi sunucuda olduğunu öğrenebilme gibi birçok seçeneği de kullanabilmeniz mümkün.

Oyunumuzdaki kamera açıları tek kelimeyle kusursuz olarak tasarlanmış. Yani en mükemmel vuruşları gerçekleştirmeniz için birçok bakış açısı seçeneğiniz olacak. Bu da Carom 3D’nin oyun anlayışının ne kadar gerçekçi olduğunu gözler önüne sunmakta.

Carom 3D bu saydıklarımızın yanında sizlere oynadığınız oyunları kendi vidyo formatında kaydedip daha sonra izleme imkanı da sunuyor. Bunun için ana menüdeki “replay” seçeneğine basıp kayıtlı oyunları taramanız yeterli. Vidyoları izlerken oyunun oynandığı kamera açılarına bağlı kalmak zorunda olmadığınızı da belirtmeliyim.

Neoact firması oyunumuza tek bir müziğin yeterli olduğunu düşünmüş ve en uygununu seçmiş bulunmakta. Bunu bir eksi olarak görmekten ziyade oyunun konsantrasyonunu olumlu şekilde etkilediğini düşünmemiz daha doğru olur.

Ayrıca firmamız oyunumuzun yeni sürümüne bir de ek olarak internet oyunlarında faydalanabileceğiniz 2 dereceli zorluk değiştirme seçeneği eklemiş bulunmaktadır. Bu sayede rakibiniz ile kendi seviyelerinize göre maçlar yapabileceksiniz. İstediğiniz seviyedeki oyuncuları da rahatlıkla bulabileceksiniz.

Carom 3D 640×480, 800×600 ve 1024×768 çözünürlüklerinde 16 ve 32 renk paletlerini desteklemektedir. Bunun yanında en güzel yanı ise düşük sistemlerde dahi yüksek performans sağlayabilmenizdir. Size önerebileceğimiz minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir:

# Pentium MMX 160,
# 8 MB 3D ekran kartı,
# 16 MB bellek,
# 45 MB sabit disk alanı.

indirmekiinvr1 Carom 3D    İndirmek İçin:

http://rapidshare.com/files/49999955/carom_3D_setup.zip.html

 Carom 3D

cs16740 Carom 3D

- Etiketler:, , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 724 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
2 adet
WILDBOYS #
21 Ağustos 2007, 21:53

oyunu indirdim kurdum tamamda
nasıloynanıcağını birtürlü çözemedim >YARDIM!

eXeLLanC #
21 Ağustos 2007, 23:18

#WILDBOYS
- Tek bilgisayara karşı oynamak istiyorsan 1. resimde de gözüktüğü gibi “practice” butonuna basıcaksın ve oynucaksın…

- Online oynamak için de “www.carom3d.com” sitesine girip üye oldukdan sonra 1. resimde görüldüğü gibi “start” butonuna basıcaksın sonra siteden almış olduğun kullanıcı adını ve şifreni girip serverlere bağlanıcaksın…

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi