FM 2009, 14 Kasımda piyasada olacak. Bu oyun çıkmadan size biraz bilgi vermek istiyorum. Bu arada demonun bu ay içinde yayında olması bekleniyor.

Yakında piyasada yerini alacak olan Football Manager 2009 hakkındaki yenilikler

* Maç içinde asistanınızın size sağlayacağı bilgiler olacak. Ve maç motoru 3D olarak da oynanabilecek.
* Transfer dedikoduları gerçek hayattaki gibi olacak. Bazı haberler yalan, bazı haberler doğru olacak.
* Oyunculardan hareketler öğrenmeleri istenebilecek.
* Ve bu sene oyuna dahil edilen özelliklerden en dikkat çekicisi ise bayan menajer olarak oynayabilmek.

* Oyunculardan belirli hareketler öğrenmelerini isteyebileceksiniz. Yani “Preferred Moves” olan kısımda gözüken hareketlere ekleme yapabilmek için oyunculardan istekte bulunabilinecek.

* Menajer olarak basın toplantısı düzenleyebileceğiz ve bize yöneltilen sorulardan hiçbirini beğenmezsek kendi klavyemizle ingilizce bir cevap verebiliyoruz basına.

Football Manager™ Handheld 2009

FM Handheld Nedir?: FM Handheld, Football Manager’in Psp el konsolları için yapılan oyunudur.

Sega sadece Pc oyuncuları için değil, Psp kullanılarıcı içinde büyük yeniliklere gitmiş durumda! Bunların en önemlisi tıpkı Pc versyonundaki gibi maç motorunda gerçekleştirildi. Şimdiye kadar sadece spiker ile takip edilen FM Handheld artık 2D maç motoru içerecek.

Psp kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri olan tek lig oynayabilme sorunuda 2009 serisi ile çözülmüş bulunmakta. Bundan sonra oyunun Fanları Psp’lerdede farklı liglerde kariyerler açabilecekler.

Psp kullanıcıları için başka bir değişiklikte oyun temasında olucak. Tek tema seçimiyle piyasaya sürülen oyun 2009 serisinde 2 tema seçimi barındıracak.