CitiesXL_Box_Art.rbxoq

Büyük şehirler kurup onları yönetmeye hazır mısınız…

Cities XL 2011 pek çok birbirine benzeyen oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor ancak şimdiye adar oynadıklarım arasından sıyrılan güzel özelliklere de sahip bir oyun olmuş dedirtecek bir yapım.

Oyunda ilk başta karşımıza çok başarılı hazırlanmış bir giriş videosu bulunuyor. Ben epey beğendim. Bizi karşılayan güzel videonun ardından oyun ana ekranı karşımıza çıkıyor. Buradan ilk başta tutorial oynamanızı öneririm , şöyle ki oyun içerisinde çok ihtiyacınız olan bir çok işlevi burada öğreniyorsunuz. Tutorial oynadıktan sonra artık oyuna geçme zamanı…

2dj3tyu

Oyun olabildiğince ayrıntılı ve uzun oynanabilir hazırlanmış. Öyle ki saatlerce kurduğunuz bir şehriniz bile günler sürebiliyor. Ben 1 haftadır aynı şehirle uğraşıyorum ve epey zevkli olmaya başladı. Oyun içerisinde kurduğunuz şehirler arası ticarette yapabiliyorsunuz bu yüzden deniz kenarında balık ve turizm yapılırken kırsal kesimlerde tarımla uğraşabiliyorsunuz.Oyun ayrıntılı hazırlanmış derken bu tarım işinin ağaçta mı yoksa tarla şeklinde olabileceğine bile karar verebiliyorsunuz. Meyve mi sebze mi ? Tamamen size kalmış durumda.

2en9c8j

Oyunda bazen köprü bazen özel bir bina yapmanız isteniyor ve bu istekler gerçekten zor olabiliyor, işte tam bu sırada o en başta girdiğiniz tutorial kısmına geri dönüş yapıp biraz kopya alabiliyorsunuz. Oyunun zor olmasını belki bazılarınız neden zor olsun ki sadece şehir kuruyoruz diye düşünebilirler. Bir şehirde olabilecek her olay oluyor bu oyunda yangınlar,hırsızlıklar, çatışmalar… Eğer oyuna ilk başladığınızda şehrinizi kafanızda canlandırmadan kurarsanız ileride ciddi sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz.

Her yıl piyasaya düzinelerce benzeri çıkan bir oyun için Cities XL 2011 mükemmel olmasa da gayet başarılı bir yapım olmuş.Detaylı oyun yapısı, kullanışlı menüsü, kaliteli grafikleri ile size ihtişamlı şehirler kurmanıza izin veren Cities XL 2011 bu tarzları beğenenler için denemesi gereken bir oyun .